אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרבנים הראשיים מכרו את החמץ של המדינה לגוי

תמורת 20,000 שקל מקדמה, קנה חוסיין ג'אבר מאבו גוש את החמץ של המדינה מהרבנים הראשיים לישראל. השלמת העסקה ומסירת החמץ לגוי תתבצע לאחר הפסח

הרבנים הראשיים מכרו את החמץ של המדינה לגוי
  (צילום: שלומי אמסלם)

הרבנים הראשיים לישראל מכרו היום (ה') כבכל שנה בערב חג-הפסח, את החמץ של מדינת ישראל ובתוכם מחסני החירום של המדינה, משטרת ישראל, שב"ס, בתי החולים, משרדי הממשלה ועוד, לנוכרי חוסיין ג'אבר – תושב אבו-גוש, שהחמץ יהיה בבעלותו למשך ימי הפסח.

מי שעדיין לא מכר את החמץ, יכול למכור את החמץ באתר סרוגים.

הטקס שנערך השנה באולם הכניסה של בית היכל שלמה, אשר שימש בעבר את לשכות הרבנים הראשיים לישראל, על ידי הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו יחד עם סגן שר האוצר הרב יצחק כהן שהעביר כתב ההרשאה משר האוצר המסמיך את הרבנים הראשיים לישראל, למכור את החמץ של מדינת ישראל בהתאם לחוק נכסי המדינה לחוסיין ג׳אבר, תושב אבו גוש.

במהלך טקס המכירה קיבלו הרבנים הראשיים מג'אבר מקדמה על סך של 20,000 ₪, על פי הסכם המכירה עליו חתמו הצדדים, לאחר חג הפסח יעריכו שלושה שמאים את שווי החמץ של המדינה ואז יוכל הקונה, ג'אבר להשלים את העסקה וככל שלא יוכל להשלים את העסקה החמץ יוחזר לרשות המוכרים, הסכם המכר בעל תוקף הלכתי וחוקי ומאפשר לאזרחי ישראל לקיים בהידור את מצוות הפסח מבלי להיכשל בחשש של חמץ הנותר בבעלותם.

צילום: שלומי אמסלם, לע"ם

חלקו הראשון של טקס נפתח בחתימת ומסירת כתב הרשאה של שר האוצר החתום על ידי שר האוצר השר משה כחלון שנמסר על ידי סגנו ס.שר האוצר ח"כ הרב יצחק כהן לרבנים הראשיים המעניק להם אחריות על חמץ המדינה ומסמיך את הרבנים הראשיים למכור את החמץ של מדינת ישראל.

נוסח שטר ההרשאה אותו מסר סגן שר האוצר לרבנים: "בתוקף סמכותי… אני מסמיך את הרבנים הראשיים לישראל, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, שניהם ביחד או כל אחד לחוד, להיות מורשים לכל פעולה הקשורה למכירת חמץ לנכרי, כנהוג וכמקובל בישראל"

לאחר מכן, מכרו הרבנים הראשיים בשם המדינה את החמץ לחוסיין ג׳אבר.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מחזה כמו יציאת הכה''ג ביוה''פ מקה'ק ישתבח שמו
יצחק | 18-04-2019 15:01
.