ריבלין: "הרכבת הממשלה תוטל על מי שהעם בחר"

לאחר אישור תוצאות האמת של הכנסת, הגיש ‏יו"ר ועדת הבחירות השופט מלצר לנשיא ריבלין את המסמך הרשמי. לקראת הערב יבשר על המועמד עליו החליט להטיל את הרכבת הממשלה

ריבלין: "הרכבת הממשלה תוטל על מי שהעם בחר"

לאחר אישור תוצאות הרשמיות של הכנסת, הגיש ‏יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט מלצר לנשיא ריבלין את תוצאות הבחירות בטקס בבית הנשיא. ריבלין: "תקווה לממשלה גדולה ויציבה".

בשעות הקרובות צפוי ריבלין להטיל את משימת הרכבת הממשלה על המועמד עליו המליצו חברי הכנסת. "כולי תקווה שנחזור בקרוב לשגרת החיים ולממשלה גדולה ויציבה שתשקף את רצון העם". הוא הוסיף כי "הצטערתי ששיעור ההצבעה בבחירות האחרונות היה נמוך מעט מזה שבקודמתם. מכאן והלאה יש להגביר את האמון, לחזק את מעורבות הציבור בשיח הפוליטי ולתמרץ את האזרחים לממש את זכותם וחובתם הדמוקרטית להצביע".

בנוסף, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט מלצר חזר על דבריו מישיבת הסיכום בבוקר כי "היו שניסו לערער על חשיבות מוסדות חשובים ביותר לדמוקרטיה. עצמאות בית המשפט העליון חשובה בדיוק כמו הרשות המחוקקת וכמו הרשות המבצעת – צריך להבין שדמוקרטיה היא שילוב כל הגורמים הללו".

בהמשך לוח הזמנים, צפוי לקראת הערב, בשעה 19:00 לקבל ריבלין בלשכתו את המועמד שעליו החליט להטיל את הרכבת הממשלה – וב-20:05 יחתום על כתב המינוי וימסור אותו לידי המועמד.

אתמול פרסמה וועדת הבחירות המרכזית את התוצאות ובדקה את טענות המפלגות השונות, יצטרכו בנט ושקד לעתור לבית המשפט בכדי לנסות להוכיח כי ניזוקו מהליך הבחירות. בתוך כך, גם מפלגת הליכוד צפויה לעתור לבית המשפט בעקבות ירידתה מ- 36 ל- 35 מנדטים.

התוצאות הסופיות הן: הליכוד- 35. כחול לבן- 35. יהדות התורה- 8. ש"ס- 8. חד"ש- תע"ל- 6. העבודה- 6. איחוד מפלגות הימין 5. ישראל ביתנו- 5. כולנו- 4. מרצ- 4. רע"ם- בל"ד- 4.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
עמך ריבלין בחר בטרור. אבל עמינו בחר בביבי
עידו 2 | 17-04-2019 14:32
הרובי הלז איש ריב ומדון מלא תככים.
2
אם העם בחר שוחד מרמה והפרת אמונים זה יקבל
ל | 17-04-2019 15:36
ל
3
מכירת צוללות לאויב תמורת שלמונים= ציונות דתית
מתבייש | 17-04-2019 15:37
0