אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מחדל בירושלים: גננת שנדבקה בחצבת הגיעה לגן

גננת העובדת באחד מגני הילדים בירושלים, הגיעה לעבודה על אף שאובחנה כחולת חצבת. ההורים זעמו על כך שעודכנו רק בשעות הערב. משרד הבריאות: "הילדים שנחשפו לא נדבקו במחלת החצבת"

מחדל בירושלים: גננת שנדבקה בחצבת הגיעה לגן
  (צילום: שאטרסטוק)

גננת העובדת באחד מגני הילדים בירושלים, הגיעה לעבודה על אף שאובחנה כחולת חצבת. בנוסף, הורי ילדי הגן עודכנו על כך רק בערב- לאחר שעות רבות בהן הילדים שהו במחיצתה.

על פי הדיווח ב'כאן חדשות', ההורים טענו כי למרות המקרה הם אינם קיבלו הנחיות נוספות ונאלצו להמתין שעות ארוכות בטיפת חלב לצורך חיסון ילדיהם. בזמן ההמתנה נחשפו הילדים לחולי חצבת נוספים שבאו להתחסן.

בתגובה לתלונות ההורים, נמסר בתגובה ממשרד הבריאות כי "מכתב רשמי מטעם לשכת הבריאות המחוזית הועבר לגננת המחליפה שהתבקשה להעבירו לכלל ההורים. במכתב נמסר כי הורי הילדים מתבקשים להביא את ילדיהם לקבל חיסון נגד חצבת בטיפת החלב בה הם מטופלים".

"הנחיה זו הינה הנחייה שגרתית במצב כזה של חשיפה לחולה חצבת. הילדים שנחשפו לא נדבקו במחלת החצבת, ולכן לא היוו סכנה לתינוקות האחרים אשר טופלו כשיגרה בטיפת החלב. בשל העומס בטיפת החלב הוצעה להורים גם האפשרות לקבל את החיסון בלשכת הבריאות המחוזית".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "הגננת בחרה לבוא לעבוד בגן ומובן שאילו הייתה חולה ונעדרת מהעבודה, העירייה הייתה פועלת לדאוג להחלפתה. כאשר נודע לגננת על מחלתה היא פנתה לטיפול רפואי כנדרש וכן הורי הגן עודכנו באופן מיידי כדי לאפשר לילדים שאינם מחוסנים באופן מלא להתחסן. הנחיות להארכת יום העבודה של האחיות ופתיחת תחנות טיפת חלב מתקבלות ממשרד הבריאות על פי בחינת הצרכים והיקפי ההתפרצות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו