בשמאל תוקפים את נתניהו: "מזהם את הבחירות"

בעקבות החשיפה של רשת חשבונות הטוויטר המזויפים של הליכוד, מפלגות השמאל תקפו את ראש הממשלה וקראו לפתוח בחקירה. גבאי: "נתניהו יחצה כל קו אדום בכדי למנוע את העמדתו לדין". לפיד: "נתניהו איבד את הרסן"

בשמאל תוקפים את נתניהו: "מזהם את הבחירות"
  (צילום: תומר נויברג\פלאש 90)

במערכת הפוליטית תקפו הבוקר (שני) את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע פרסום התחקיר של "ידיעות אחרונות" ועיתון ה-"ניו יורק טיימס", לפיו קמפיין הבחירות של הליכוד מפעיל מערך נרחב של חשבונות מזויפים בטוויטר במטרה להפיץ ידיעות שקריות.

יו"ר מרצ תמר זנדברג הודיעה כי תפנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את הנושא. "זה תיק 6000 והוא הקשה מכולם – זריעת הסתה ואלימות מופרעת ופירור החברה הישראלית תמורת הישרדות פוליטית" טענה. גם יו"ר העבודה אבי גבאי קרא לחקור את התנהלות הליכוד. "נחשפה רשת הרמאות והזיוף של ביבי. נתניהו מזהם את הבחירות" טען. "לחקור עכשיו, כדי שלא יגנבו את השלטון בישראל. נתניהו יחצה כל קו אדום בכדי למנוע את העמדתו לדין".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הוסיף וטען כי "נתניהו מנסה לגנוב את הבחירות. אחרי 13 שנות שלטון, נתניהו איבד את הרסן. הוא מבין שיפסיד בהליך בחירות נקי אז הוא מנסה לנצח במירמה. אין יותר חלש מזה".

"נתניהו חושב שכל האמצעים כשרים. התחקיר שחשף היום את רשת הבוטים שהליכוד מפעיל הוא רק עוד ההוכחה כי הוא חושב שהציבור מטומטם וניתן להפעיל עליו מניפולציות" הוסיפה ח"כ קארין אלהרר. "זו בדיוק הסיבה שהוא עצר את התיקון לחוק התעמולה שניסינו להעביר בקדנציה האחרונה. שעות ישבתי בועדת החוקה כדי לקדם מערכת בחירות הגונה ותקינה המושתת על שקיפות, אבל נתניהו חסם כל יוזמה. אפילו חברת פייסבוק הודיעה מרצונה החופשי כי תסייע לעניין ותחסום שימוש לא הוגן ברשת, אבל נתניהו כמו נתניהו העדיף להשאיר פרצות בחוק שהוא יוכל לנצל לטובתו. הציבור לא מטומטם, ולא יפול למערכת ההסתה והפייק ניוז המופצים בחודשים האחרונים".

"נתניהו איבד את הרסן"

בעקבות חשיפת הסיפור, מפלגת כחול לבן הודיעה כי תקיים מסיבת עיתונאים מיוחדת בשעה 14:00 שבה תתייחס לנושא. "התחקיר ב'ידיעות אחרונות' וב'ניו יורק טיימס' מגלה שמערכת ההשמצות המכוערת בתולדות ישראל מופעלת ישירות על ידי נתניהו" אמרו במפלגה. "אנחנו קוראים לפתיחה מיידית של חקירת משטרה אחרי מקורות המימון של הקמפיין. אנחנו קוראים לשופט מלצר, יו"ר ועדת הבחירות, להורות בהקדם על עצירת קמפיין הפייק ניוז המכוער הזה".

"אחרי 13 שנות שלטון, נתניהו איבד את הרסן ומנסה לנצח במרמה" הוסיפו. "אם זה יצליח לו, ישראל תפסיק להיות דמוקרטיה. אזרחי ישראל צריכים לדעת שהליכוד שופך תקציבי עתק מתקציב המדינה על תעשיית שקרים והכפשות נגד הרמטכ"ל ה-20. כל אזרח הגון בישראל צריך להתייצב נגד הניסיון להרוס את היסודות הדמוקרטיים שלנו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מזוהם
רודף צדק | 01-04-2019 12:45
אבי גבאי אתה בעזרת הרוע לב שלך שגובר על השכל הישיר וחוסר האמינות שלך שקרן אני מקווה שיעיפו אותך אחרי הבחירות ולא נשמע ממך יותר כלומניק גורנישט מיט גורנישט פחון מושתן.