גנץ פנה לשב״כ: המוסד עומד מאחורי ההדלפה?

מועמד כחול לבן, פנה לשב"כ בדרישה לחקור האם 'המוסד' עומד מאחורי ההדלפה על הפריצה האיראנית למכשיר הנייד שברשותו. נתניהו: " קורא ללפיד וגנץ להשאיר את המוסד והשב"כ מחוץ לפוליטיקה"

גנץ פנה לשב״כ: המוסד עומד מאחורי ההדלפה?
  (צילום: צילום מסך מתוך ערוץ 12)

מועמד כחול לבן, בני גנץ פנה לאחרונה לשירות הבטחון הכללי בדרישה לחקור האם הארגון המקביל, 'המוסד' עומד מאחורי ההדלפה על הפריצה האיראנית למכשיר הנייד שברשותו.

על פי הדיווח שפורסם באמצע החודש שעבר, כי המודיעין האיראני פרץ לטלפון האישי של הרמטכ"ל לשעבר ושאב ממנו את כל המידע- כולל התכתבויות ופרטים אישיים מעורר סערה לכל אורך מערכת הבחירות האחרונה בעיקר בין הליכוד לכחול לבן.

נתניהו הגיב על פניית גנץ לשב"כ נגד המוסד: פורסם על ידי עיתונאים, שאינם בדיוק אוהדי הליכוד בלשון המעטה, שההדלפות על גנץ – לרבות בנושא הטלפון שלו – יצאו מהמטה של לפיד וגנץ. אני קורא ללפיד וגנץ לגלות אחריות, להתעשת, להיות ממלכתיים ולהשאיר את המוסד והשב"כ, מנדבכי ביטחון ישראל, מחוץ לפוליטיקה. יש לנו מספיק דברים לריב עליהם, לא על הגופים הנפלאים האלה".

במפלגתו של גנץ טוענים כי מדובר ב"סיפור פוליטי רכילותי" וטוענים כי הליכוד אחראי לפרסום ההדלפה. בליכוד הדפו את הטענות על הקשר לפריצת הטלפון של גנץ: "האיראנים מתערבים בבחירות לטובתם", נקבע.

בעימות נוסף בין השניים ביממה האחרונה, אמר גנץ כי "נתניהו לא יהיה שר האוצר בממשלתי". לדבריו,  "הוא יפסיד בבחירות וילך להתייצב בפני שלושת כתבי האישום שלו ובפני החקירה שהפרקליטות פותחת בפרשת הצוללות תמורת עמלות".

אמש התחייב גם נתניהו כי לא יתן את תיק הביטחון ליו"ר 'כחול לבן' בני גנץ לאחר הבחירות.

על פי הדיווח, שני בכירים בשב"כ הגיעו לפגישה עם גנץ לפני כעשרה שבועות, והודיעו לו שהטלפון סלולרי שבו הוא מחזיק נפרץ על ידי שירותי המודיעין האיראניים. לדבריהם, כל תכולת הטלפון, כולל פרטים אישיים והתכתובות מקצועיות, הגיעו לידי גורמים עוינים באיראן. בעקבות האירוע, השב"כ הזהיר גנץ כי עליו לצאת מנקודת הנחה שכל פריט רגיש על הטלפון עשוי לשמש נגדו בעתיד אם ישמש בתפקיד ממלכתי בכיר, והשאירו בידיו את הדרך כיצד לפעול.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו