אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ברוך דיין האמת: נפטר רבה של בני ברק הרב לנדא זצ"ל

ברוך דיין האמת. נפטר רבה של העיר בני ברק הרב משה יהודא ליב לנדא בגיל 83. שימש כרב העיר משנת 86' והקים רשת כשרות תחת המותג בדצ הרב לנדא

ברוך דיין האמת: נפטר רבה של בני ברק הרב לנדא זצ"ל
  (צילום: ישיבת איתרי, ויקימדיה)

ברוך דיין האמת. נפטר רבה של העיר בני ברק הרב משה יהודא ליב לנדא בגיל 83.

הרב לנדא נולד בהוד השרון בשנת 35', בגיל שנתיים התמנה אביו לרבה של המושבה בני ברק והמשפחה עברה לשם.

בציערותו למד בישיבת אור ישראל בפתח תקווה, בישיבת פוניבז' בבני ברק, ובישיבת תומכי תמימים בלוד, שם למד אצל הרב ברוך שמעון שניאורסון. בגיל 32 התמנה לר"מ בישיבת תומכי תמימים המרכזית בכפר חב"ד, תפקיד שמילא במשך 23 שנים.

משנת 80' נניהל את מערכת הכשרות העירונית, ובשנת 86' עם פטירתו של אביו, מונה על ידי ראש העיר לרב העיר. מינויו לא נעשה באופן רשמי, ולרבנות העיר מונה הרב קורח שנפטר גם הוא לאחרונה.

היותו של הרב לנדא משויך לזרם של חב"ד, הביאה למחלוקת מול הליטאים והרב שך שלא קיבל את מינויו. המחלוקת גרמה לכך שנוצרו מערכות כשרות מקבילות ל"בד"צ הרב לנדא", של הליטאים ('שארית ישראל' ו'קהל עדת ישראל'). עם זאת לאחר מספר שנים שככו המחלוקות, והכשרות נחשבת בקרב כל הציבור החרדי למערכת כשרות איכותית. הרב לנדא הקפיד שלא לגבות מחיר יקר על הכשרויות והסתפק בהוצאות המינימליות עבור המפקחים והמשגיחים.

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ספד לרב לנדא: "הערב הלך לעולמו מקים ומעמיד חומת הכשרות המהודרת רב ואב״ד בני ברק הגאון הרב משה יהודה לייב לנדא זצ״ל. הדור איבד היום אדם צדיק אשר את כל חייו הקדיש למען הציבור במסירות וענוותנות אין קץ. אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו הנכבדה לתלמידיו ולעולם רבני ישראל."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ברוך דיין האמת
יעקב | 30-03-2019 23:14
ברוך דיין האמת . נפלה עטרת ראשינו , הפך לאבל מחולינו , אבדה קשה לעם ישראל . צער בכי ומספד . היה מוסר את נפשו ממש על הכשרות , מקפיד על ספק קל שבקלים לגבי הכשרות כדי שלא ייכשלו רבים חס וחלילה למרות איומים ולחצים של ממש מכל מיני גורמים ולא התייחס כלל במסירות נפש ממש .על האי שופרא דבלא בעפרא על דא וודאי קא בכית יהי רצון שיבא משיח במהרה בימינו ונזכה כולנו לחזות בתחיית המתים ובבניין בית המקדש במהרה בימינו אמן .
2
כי הם עובדי עירית ב"ב והחברה הכלכלית שלנ
צחי | 30-03-2019 23:26
מה הפלא... השאלה היא מדוע ארנונה של תושבי בני ברק צריכה לממן כשרות שמופצת לכל העולם, ואם כבר כן אז מדוע רק את הכשרות שלו?
3
באתר דתי - זאת לא אמורה להיות ידיעה ראשית?!
למערכת | 31-03-2019 1:07
באתר דתי - זאת לא אמורה להיות ידיעה ראשית?!
הוא לא רק היה מקורב לחב"ד, הוא היה חב"דניק
חסיד | 31-03-2019 14:59
כפשוטו, חסיד של הרבי בלב ונפש. וכן כל משפחתו העניפה.
צדיק ובקיא בכשרויות
הרב לנדא | 31-03-2019 10:24
לקח סיכון ויצא בהכשר מהודר יותר מאשר ההכשרים הליטאיים פרט לבדץ ולכן הם התנגדו. הוא גזל מהם את הרווח הגדול שמערכות הכשרות צברו, ובנוסף- היה חסיד ומקורב לחבד. ממש לא יאומן... ולכן ההכשר שלו נרדף! וכעת- הוא גם לא בעמוד הראשון, כי הוא לא ליטאי!
ל-3
בן ישראל | 31-03-2019 10:10
צר לי, אבל זה לא אתר דתי. אפשר לפרט אבל חבל על הזמן.
4
רב חשוב צדיק הלך לעולמו ברוך דיין האמת
עינת | 31-03-2019 12:28
ירדתי לגני ללקוט לי שושנים יהי' רצון שיהיה מליץ יושר על נעם למען שלום אחוה ורעות בין כולנו . יהי זכרו ברוך תהא נשמתו צרורה הצרור החיים . חבל על דאבדין ולא משתכחין
5
ברוך דיין האמת
ליאל בן רבי חיים | 31-03-2019 16:59
שתהיה מנוחתו כבוד של הרב לנדא