שוב: מד"א מאיימת על סגירת תחנות היום בצהריים

לאחר הדחייה במספר ימים, חוזר האיום כי בשעה 15:00 אמורות להסגר כ- 10 תחנות הצלה של מגן דוד אדום ביהודה ושמרון. בין היישובים: שבי שומרון, שקד שבצפון השומרון וביתר עילית

שוב: מד"א מאיימת על סגירת תחנות היום בצהריים
  ליצמן בבית"ר (צילום: יעקב לדרמן/ פלאש 90)

לאחר הדחייה במספר ימים, חוזר האיום כי בשעה 15:00 אמורות להסגר כ- 10 תחנות הצלה של מגן דוד אדום ביהודה ושמרון.

התחנות צפויות להיסגר בצהריים, זאת לאחר שהתוכנית לסגור את התחנות נדחתה מיום ראשון האחרון לאחר התערבותו של יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, ושיחות שקיים עם מנכ"ל מד"א אלי בין ועם גורם בכיר במשרד רוה"מ.

מדי שנה מאיימים במד"א שיסגרו תחנות מד"א ביו"ש זאת משום שלא מועבר להם כסף ממשרד הבריאות עבור תושבי יו"ש. הסיבה לכך היא שנושא זה למרות דרישות חוזרות ונשנות, לא נכנס בבסיס התקציב, ולמעשה מדי שנה מחפשים המשרדים השונים מקור תקציבי לרפואת החירום ביו"ש.

בין התחנות שעלולות להסגר: שבי שומרון, שקד שבצפון השומרון, בביתר עילית שם מדובר גם בניידת טיפול נמרץ הנותנת שירות ל כ 60,000 תושבים, ועוד.

מנכ"ל מד"א, אלי בין אישר את הדברים כשאמר ביום ראשון בגלי צה"ל כי "לצערי הרב עדיין לא נמצא פתרון למשבר. בשעה 15:00 נודיע על סגירתן של התחנות ביהודה ושומרון".

חרף התערבותו של ליצמן בתחילת החודש הנוכחי שבה הבטיח להשיג את התקציב וביקש לדחות את הסגירה ב3 שבועות, לא נמצא פתרון למשבר.

דגן פנה אמש לראש הממשלה וביקש ממנו לכנס דיון דחוף ולסיים את החרפה הזו. "המצב הזה פשוט לא נורמלי" אומר דגן "לא יכול להיות שנמשיך לחכות כאחרוני מקוששי הכספים, לכך שהממשלה תתפנה לתת 5 מליון שח עבור תחנות מד"א ביו"ש וזאת שבוע לאחר פיגוע משולב בו נרצחו אזרח וחייל, ועל רקע אינספור אירועי פח"ע המתרחשים באיזור מדי יום. זו פשוט הפקרות. אנחנו דורשים אחת ולתמיד שהכסף הזה יהיה בבסיס התקציב. כפי שנעשה באיזורים אחרים בארץ, כך שלא נצטרך לקושש כסף לרפואת חירום מדי שנה. דין השומרון כדין השרון. לא ייתכן שפעם אחר פעם תושבי יו"ש יופלו. אני לא מבין למה מחכים. אני דורש שעוד הלילה ראש הממשלה ייכנס דיון דחוף ויגמור את זה"

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו