ההחלטה לצמצום פעילות מד"א ביו"ש נדחתה ב- 24 שעות

במד"א הוחלט על דחייה של 24 שעות של סגירת התחנות ביהודה ושמרון, עד לקבלת התחייבות ממשרד רוה"מ על תקצובן כפי שהובטח, זאת בתום שיחה בין מנכ"ל מד"א אלי בין לבין יוסי דגן

צמצום פעילות מד"א ביו"ש נדחה ב- 24 שעות
  אלי בין (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

במד"א החליטו לדחות את צמצום פעילותם ביהודה ושומרון ב- 24 שעות, בהן יעשה מאמץ להשיג את התקציב החסר, זאת בתום שיחה בין מנכ"ל הארגון אלי בין לראש מועצת שמרון יוסי דגן.  במקביל פעל ח"כ מוטי יוגב מול לשכת רה"מ על ענייני מד"א. בשיחות עם בכירים בלשכה, הוא הזכיר את פיגוע הדריסה שאירע סמוך לביתו ובו כמעט נהרג לוחם.

מלכתחילה דובר על סגירה של חמש נקודות פעילות ביו"ש וצמצום פעילות בחלק מתחנות ההזנקה בנקודות אחרות, כגון ביתר עילית ובקעת הירדן בין היתר בהעברת ניידות לטיפול למקומות אחרים בארץ.

ביו"ש תקפו קודם לכן את החלטת מד"א לצמצום פעילותם ביהודה ובשומרון. "זו החלטה שאינה אחראית, הגובלת בסיכון חיים", טען יוגב בהודעה לתקשורת. "על גורמי משרד רה"מ לסכם עוד היום עם סגן שר הבריאות ליצמן, את ההסדר התקציבי עם מד"א לשנת 2019 ואילך, או לחילופין לקבל החלטה על תקצוב ומתן אחריות לאיחוד הצלה לפעול ברחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן".

הוא טען כי "להותיר את האיזורים הללו, בהם תאונות הדרכים רבות וגם האייום הביטחוני גובר, זו החלטה חסרת אחריות שאם יקפחו ממנה חיים, הם יהיו על ראשם של מי שצריכים לשאת באחריות זו".

יוגב הזכיר כי חייו של הקצין ישראל מאיר אליצור מחטיבת כפיר שנפצע אנושות לפני כחודש ימים בעת מעצרים בכפר נעמה שבבנימין לא היו ניצלים, לולא צוותי ההזנקה מהיישובים הסמוכים שבגוש טלמונים-דולב שחשו ראשונים לעזרתו.

במועצת יש"ע שעסקו בשבועות האחרונים ביתר שאת בגישור על הפערים בין משרד הבריאות לבין מד"א, מכיוון שצמצום הפעילות מסכן את התושבים. על אף שחלה התקדמות בנושא התקציבי, קיבלו היום מספר ראשי הרשויות במרחב הודעה על ההחלטה המסוכנת לסגירת התחנות החל מהשעה 15:00.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני פונה למנכ"ל מד"א אלי בין ואומר לו: "אתה יודע שהנושא התקציבי מטופל ואף חלה התקדמות בנושא. ההחלטה לסגור היום תחנות מד"א במרחב שבו כוחות ההצלה והרפואה הם כל כך חיוניים זו החלטה נמהרת, לא שקולה, לא הגיונית שגם משחקת בחיי אדם".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן בתגובה חריפה: "אני קורא לאנשי מד"א ולעומד בראשם אלי בין לחזור בהם מההחלטה ההזויה הזו. מה יקרה אם חלילה נזדקק לעזרת מגן דוד אדום באירוע עתידי כזה או אחר? כשהמצב הביטחוני רגיש מאוד אסור לשחק בחיי אדם. לא ייתכן שתושבי גוש עציון ושאר יהודה ושומרון יהיו אזרחים סוג ב' בכל הקשור לנתינת שירותים, בטח כשמדובר בשירותים שמצילים חיים. אנו קוראים למקבלי ההחלטות להתערב על מנת לעצור את המחדל הזה עכשיו לפני שיהיה פה אסון גדול"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יש להחליף את העומד בראש מד"א אלי בין !!!!
נאוה | 24-03-2019 18:41
למה נותנים לו להתעלל בתושבי השומרון, שהפיגועים באים בדרך כלל בשומרון ומהכפרים ליד. חוצפה של בין !! אין מישה בממשלה שיחליף אותו או יעצור את הרישעות שלו ????