בכחול לבן כינסו דיון בטחוני, גנץ: "חייבת תגובה חריפה"

בשעה שראש הממשלה מכנס דיון בטחוני אמיתי בקריה, בכחול לבן עדכנו כי ראש המפלגה בני גנץ קיים גם דיון בטחוני על המצב בהשתתפות מומחי בטחון. גנץ: "לפעול בתקיפות כנגד הפרת הריבונות"

בכחול לבן כינסו דיון בטחוני, גנץ: "חייבת תגובה חריפה"

בשעה שראש הממשלה נתניהו מכנס דיון אמיתי בקריה בתל אביב, בכחול לבן עדכנו כי ראש המפלגה הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ מכנס גם דיון ביטחוני על המצב ברצועה בהשתתפות מומחי בטחון.

בסרטו שהוא גנץ הוא אומר: "הירי החמור למרכז הארץ מצטרף לירי חמור אחר בדרום בתקופה הקודמת לו ולאירועים רבים שחווינו בחודשים האחרונים. חייבים לפעול בתקיפות כנגד הפרת הריבונות ונגד הפגיעה בביטחון מדינת ישראל",

הוא הוסיף כי "כרגע מתקיימת הערכת מצב שתוצאתה חייבת להיות תגובה משמעותית וחריפה, אחרת אי אפשר יהיה לחדש את ההרתעה".

נתניהו עם הרמטכ"ל כוכבי בהתייעצות לילית בקריה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

בכלל המערכת הפוליטית הגיבו בחריפות לירי הרקטות החריג ששוגר מרצועת עזה לעבר גוש דן, וקראו לממשלה לפעול בתקיפות בתגובה לאירוע ולמנוע הסלמה נוספת.

"מדיניות ההכלה של ממשלת ישראל קיבלה הערב טיל למרכז תל אביב" אמרו באיחוד מפלגות הימין. "את ההתייעצויות הביטחוניות והמילים המכובסות צריך להחליף במעשים. רק תגובה לא מידתית תחזיר למדינת לישראל ביטחון וכבוד לאומי". יו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ, הוסיף ואמר כי "הרתעה לא קונים בכסף. בתשובה למזוודות הכסף הקאטרי קיבלנו הערב טילים על תל אביב. הם יורים ואנחנו משלמים".

שר האוצר משה כחלון הוסיף כי יתמוך בהחזרת מדיניות הסיכולים הממוקדים כתגובה לירי. "האירוע הערב חמור ביותר ותהיה תגובה ככל שיידרש. אין חסינות לאף אחד. כל הארגונים ברצועה הם ארגוני טרור וכך צריך להתייחס אליהם" אמר. "אתמוך בהחזרת מדיניות הסיכולים הממוקדים כי בעיני אין חסינות לאיש בדרג המדיני בחמאס או בכל ארגון טרור אחר".

גם במפלגת עוצמה יהודית קראו לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים. "אנו דורשים מראש הממשלה להורות עוד הלילה לצה"ל להשיב את מדיניות הסיכולים הממוקדים ולחסל עוד הלילה חמישים מחבלים לפחות מקרב הג'יהאד האסלאמי. ידע כל מי שמרים ידו על מדינת ישראל ושולח טיל לריכוזי אוכולוסייה כי יימחק מעל פני האדמה" אמר יו"ר המפלגה, ד"ר מיכאל בן ארי. "ממשלת ישראל חייבת להגיב בנחישות ובעוצמה, ולו תמשיך במדיניותה המתרפסת תמשיך להחליש את בטחונה של מדינת ישראל".

"הגיע הזמן להכריע את חמאס"

במקביל, רבים הביעו ביקורת על ההתנהלות של הממשלה מול חמאס ברצועת עזה וקראו לפעול נגד ארגון הטרור. "רק השבוע אישרה הממשלה העברת עוד 20 מיליון דולר לחמאס. גם תשלום פרוטקשיין נוסף, לא מביא שקט- אלא להיפך, הוא גורר עוד פרובוקציות" טען שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן. "אני קורא לממשלה לחזור לאלתר למדיניות הסיכולים הממוקדים ולהעניש את האחראים. חייבים לגבות תשלום אישי מראשי הטרור".

""לא משנה מי עומד מאחורי הירי הערב, חמאס נושא באחריות" הוסיף השר נפתלי בנט. "בשנה האחרונה אני אומר בבירור: מי שמרחם על משגרי עפיפונים יקבל טילים. מי שמבליג על טילים על שדרות, יקבל טילים על תל אביב. הגיע הזמן להכריע את חמאס אחת ולתמיד. לא עוד ירי על דיונות ללא פגיעה באויב, אלא מרדף בלתי מתפשר וחיסול שיטתי של ראשי החמאס. אני קורא לראש הממשלה להטיל על צה״ל להציג לקבינט תכנית להכרעת החמאס".

גם בארה"ב הגיבו לירי, כאשר השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלאט גינה בחריפות את חמאס על התנהלותו. "בחמאס דיכאו באלימות את המחאות נגד השלטון שלהם, על כל כישלונותיו- ועכשיו יורים טילים לעבר ישראל. זה פשוט מטורף" אמר. "זו הסיבה שמדינות העולם לא יכולות לעזור לתושבי עזה. אנו עומדים לצד ישראל ותמיד נתמוך בפועלה להגן על אזרחיה".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
גנץ חי בסרט משחק בנדמה לי
נועם | 15-03-2019 7:12
2
המליך את עצמו, סיפור אדוניה חוזר.
ברוך | 15-03-2019 9:05
מי שאל אותך?
3
חחח קבוצת אהבלים מ'גונרלים' זקוקים לאישפוז
עידו 2 | 15-03-2019 9:06
הם עוד עלולים לגייס פלוגת שמאלנים מצה''ל ולצאת לקרב בעזה חחחחחח ווואלה יש תחושה שהקדימו את פורים.................... חחחחחחחחחחחחחחח
4
תגובה
שמעון | 15-03-2019 13:19
לדעתי כולם עושים סקופ תקשרותי האמת היא שמי שמרים את ראשו ראש הנחש צריך להוריד אותו במקום אני מתפלא או לא יכול ליהיות שלעפיפןנים אין תגובה הולמת אבל בואו נהיה אמיתיים תראו איך אנשים רעבים בעזה מתקוממים והחמס משבית אותם לדעתי רק יד ברזל גם על עפיפונים גם על הירי למרכז השאלה מה הדרום לא נחשבים טוב שהרגישו מעט המרכז הגיע הזמן לעשות הכול מהכול על מנת להרתיע את החמס למען יראו וירטואלית אין טעות הם שולטים בשטח ובריאות מחדל כניסה קרקעית להשמיד את מלאי התחמושת זה ליום הדין כי אני לא רוצה להקריב חיילים על אדמת עזה או אם יהיה חודש תקיפות אוויריות שבת שלום
5
יידע כל הציבור
כל הציבור הנאור | 16-03-2019 17:19
נתניהו וכנופייתו המושחתים צחי הנגבי המושחת מסדר הג'ובים הבזוי - בהמת התרבות עם פה הג'ורה יחד עם מלקקי התחת אמסלם וביטן הפושע לוין אלקין אקוניס והמגמגם שטייניץ ג---מ---ר---ו את ה--ק--ר--יי--ר--ה!!! הציבור הנאור קורא לכל עם ישראל להתרחק מהצרעת הזו שימרו על ילדיכם ועל נפשותכם!!!! ב- 9.4 מסלקים את המושחתים האלה מחיינו!!!
6
גנץ לא אמין ,
אלון | 16-03-2019 19:26
גנץ נראה כאילו הוא הזדקן ב_20 שנה ,כחול לבן עסוקים בלהאשים את נתניהו בכל פיפס ועדיין לא מצליחים להזיז למרות התקשורת וכל מיני על אנושיים .עדיין מדשדשים.
7
הסוף של הליכוד והימין המושחת!
ציפורה אלדר (שחורה) | 16-03-2019 19:40
נתניהו וכנופייתו המושחתים צחי הנגבי המושחת מסדר הג'ובים הבזוי- בהמת התרבות עם פה הג'ורה יחד עם מלקקי התחת אמסלם וביטן הפושע לוין אלקין אקוניס והמגמגם שטייניץ ג---מ---ר---ו את ה--ק--ר--יי--ר--ה!!! הציבור הנאור קורא לכל עם ישראל להתרחק מהצרעת הזו שימרו על ילדיכם ועל נפשותכם!!!! ב- 9.4 מסלקים את המושחתים האלה מחיינו!!!
8
מפלגת שקרים
אזרח | 16-03-2019 21:00
סיפורי פוגי- דנים איך להגיב ולתקוף את ראש הממשלה. מהות הדיון בטחוני במו שאר התגובות עוד ססמאות נבובות מבית היצר של לפיד