ריבלין: התלהמות מסוכנת נגד אזרחי ישראל הערבים

הנשיא טען כי במערכת הבחירות "אנו עדים לשיח בלתי מתקבל על הדעת נגד הערבים". והדגיש כי לא יירתע מ"מתקפות כאלה ואחרות" סביב הטלת הרכבת הממשלה: "אני מתייחס לקול העם בחרדת קודש"

ריבלין: התלהמות מסוכנת נגד אזרחי ישראל הערבים
  (קרדיט: צילום מסך)

הנשיא ראובן ריבלין אמר היום (חמישי) כי לא יירתע מ"מתקפות כאלה ואחרות", בעקבות הפרסומים כי לא יטיל את הרכבת הממשלה על ראש הממשלה נתניהו שצפוי לקבל את רוב תמיכת המפלגות.

"לאחרונה יש שיח סביב עמדותיי האישיות, למי ולמה אתן את התפקיד להרכיב את הממשלה", פתח בכינוס של המכון הישראלי לדמוקרטיה. "נשיאי ישראל בתוך עמם הם יושבים ואני, כמו קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול העם, בחרדת קודש".

ריבלין הוסיף: "עבורי, קול ההמון, קול הריבון שהוא אזרחיות ואזרחי ישראל, כקול שדי. לא אתפתה מדברי חנופה. מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי. אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו קודמיי – כל נשיאי ישראל בעבר".

הנשיא טען כי במערכת הבחירות הנוכחית "אנו עדים לשיח בלתי מתקבל על הדעת כנגד אזרחי ישראל הערבים", אותה הוא כינה "התלהמות שהיא סכנה לחברה הישראלית, והיא סכנה לערכים של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

עוד אמר כי "כאן במדינה הזאת, בבית הזה – כולנו שווים. אין אזרחים סוג א', אין מצביעים סוג ב'. על כולנו- גם בתקופת בחירות, לעמוד כחומה בצורה כנגד הרוח המסוכנת הזאת, ולהשמיע קול ברור. יש זמנים שבהם שתיקה – כמוה כהסכמה."

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
שמעתי כי אבו רובי ימלא מקומו של הפגר אבו מאזן
בניטשקה חונטשקה | 14-03-2019 16:20
הרי כל נשמתו של רובי גדלה על ברכי אביו שתרגם את הקוראן. ובטח שמע בילדותו את קריאות המואזין מהמסגד שליד ביתו ''אללה ואכבאר''.
2
הנשיא מוסיף שמן למדורה
רפאל ביבי | 14-03-2019 17:35
נשיא תפקידו להרגיע.לא להצית ולהסית! מותר לכבוד הנשיא,לדבר בשבח החיבור והביחד.אבל תחושתי שהוא רוצה יותר להשמיץ את הימין,מאשר לדאוג לציבור הערבי. כל מלה או משפט שנאמר על הערבים,הוא מוציא תגובת נגד! די !הבנו שאתה אנטי ביבי. כבוד הנשיא מתלהם לא פחות מאלה שהוא מבקר! שבת שלום ורפואה שלימה לרעיית הנשיא!
3
מייצג את דעת האוייב
גימי | 14-03-2019 18:15
הוא כבר בכל הזדמנות מוציא מהלוע הטמא שלו... בדיוק מה שהאויב אומר. הוא מזדהה עם האוייב יותר מאשר עם העם שהוא נשיא שלו. חובה להדיח אותו ולזרוק אותו מכל המדרגות.
4
כבוד הנשיא
שרון | 14-03-2019 18:15
כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש. אלא דברי הנשיא . שאיבד את דרכו מחבל רוצח משפחה שלמה הוא לא מכליל את את העםהערבי אלא את המחבלים השפלים . אך מחבל יהודי זה כל עם ישראל. אני שמח שהוא מכליל גם השמאל. האמת אני לא מרגיש שהוא נשיא שלי.
5
מדינת היהודים בלבד..
עם ישראל | 14-03-2019 19:31
לבטל את מוסד הנשיאות לאלתר ,!! מיותר לגמרי....
6
נשיא שהוא בושה לעם ישראל.
יאיר | 15-03-2019 13:18
כולנו זוכרים שהוא זה שהמשיך לממן את חכ ערבי מחבל שברח לסעודיה והנשיא ברטב טובו וטיפשוטו המשיך לממן את משפחתו החפה מפשע.
7
זבל של בנאדם
איכס | 16-03-2019 23:50
חבל שלא נשארת במלחמת העולם השניה באירופה
8
הוא אמיתי - או מה????????????????????????????
אוראור | 18-03-2019 20:44
הוא אמיתי - או מה????????????????????????????