נתניהו עתר לבג"ץ: לאשר לו מימון משפטי בתיקי החקירות

ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה דחתה בפעם השנייה את בקשתו של ראש הממשלה לקבל תרומות למימון ההגנה המשפטית בתיקי החקירות נגדו, בתגובה עתר לבג"ץ נגד ההחלטה

נתניהו עתר לבג"ץ: לאשר לו מימון משפטי בתיקי החקירות
  (צילום: נועם רבקין פנטון/ פלאש 90)

ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה דחתה בפעם השנייה את בקשתו של ראש הממשלה נתניהו לקבל תרומות למימון ההגנה המשפטית בתיקי החקירות נגדו, בתגובה עתר לבג"ץ נגד ההחלטה.

העתירה נשלחה על ידי פרקליטו של נתניהו, עו"ד נבות תל-צור לאחר שהוועדה קבעה כאמור לפני שבועיים כי מבחינה טכנית אין ערר על החלטתה הקודמת, אלא אם כן יש שינוי נסיבות דרמטי, מה שלטעמם לא היה המקרה. תל-צור התבקש להודיע עד יום שלישי הקרוב האם הוא מתנגד לפרסום ההחלטה באתר משרד מבקר המדינה.

הוועדה ציינה כי נתניהו לא דיווח בבקשתו הראשונה על העובדה שכבר קיבל כסף מבן דודו נתן מיליקובסקי. בנוסף, נתניהו יחויב להחזיר את הכסף שקיבל, כ-300 מאות אלף דולרים. "המבקש (נתניהו) עצמו ובאי כוחו מילאו פיהם מים ולא הביאו עובדה משמעותית זו לידיעת הגורמים המוסמכים", נכתב בהחלטה.

כזכור, בדצמבר האחרון נתניהו הגיש לוועדת ההיתרים בקשה דומה לקבלת מימון להגנתו המשפטית ממקורביו, אנשי העסקים ובן דודו נתן מילקובסקי וספנסר פרטרידג'- שנדחתה על ידי הוועדה. בהסבר הוועדה התייחסה לבקשת ראש הממשלה למימון הגנתו המשפטית בתיק 1000, וקבעה כי מימון הוצאות המשפט הנובעות מחקירה פלילית, הכוללת חשש למעשים פליליים בקשר עם בעלי הון שונים – לא ראוי שייעשה בידי בעלי הון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
סיוע משפטי
שאול | 11-03-2019 12:42
ככל שאין לרוהב תקצציב או כספים לממן את ההגנה בתביעות כנגדו, שיתכבד לפנות לסיוע המשפטי, ויקבל את מה שמגיע, בזכות, לכל אחזרח אחר בישראל שלא יכול לעמוד בעלויות ההוצאות המשפטיות.
2
מימון משפט נתניהו
יוסי | 11-03-2019 21:56
אדוני ראש הממשלה אתה אומר שאין כלום בתיקים שאלה? למה אתה מחזיק סוללת עורכי דין הכי טובים ויקרים אולי עורך דין אחד יספיק בתיקים הפשוטים כי אתה בטוח שהכל יתפוצץ ואז תחסוך המון מיליונים אבל רק מי שפוחד מאוד מוכן להשקיע מיליונים לא מכיסו עי תורמים לא לצאת אשם אני מקוה שבגץ לא יאשר לך כלום כי אתה יכול לשלם בעצמך