שנה להרעלה בבריטניה: בנה של ההרוגה פונה לפוטין

שנה לאחר שדון סטורג'ס הורעלה כשנחשפה לגז עצבים שנותר מהרעלת המרגל הרוסי בבריטניה, בנה פנה לנשיא פוטין בדרישה להעמיד את האחראים לדין: "אני פונה אליך כבן אדם- צריך שהצדק ייעשה עבור אמי"

שנה להרעלה בבריטניה: בנה של ההרוגה פונה לפוטין
  דון סטורג'ס, האישה שמתה לאחר שהורעלה בבריטניה (צילום: עמוד הטוויטר של רשת Daily Mail)

שנה לאחר שדון סטורג'ס מתה כתוצאה מחשיפה לגז העצבים "נוביצ'וק" שנותר מהרעלת המרגל הרוסי בבריטניה, בנה אוון פנה היום (שני) לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בדרישה להעמיד את האחראים לדין.

במכתבו, שנחשף בעיתון ה"מירור הבריטי", אוון ביקש מפוטין להסגיר את האחראים להרעלה לבריטניה, כדי שיעמדו למשפט על מעשיהם. "לפי המשטרה הבריטית, שני אזרחים רוסים היו אחראים למותה של אמי- אך נראה כי הם מוגנים על ידי ארצך" טען. "אני פונה אליך כבן אדם, ומבקש שתאפשר לכוחותינו לחקור את האנשים הללו על הרצח. צריך שהצדק ייעשה עבור אמי".

"הכאב על מותה לעולם לא יעזוב אותי ואת משפחתי" הוסיף ואמר. "ללא העמדה לדין של האחראים, היא לא תוכל לנוח על משכבה בשלום. אין דרך להחזיר את אימא שלי, אבל כל מה שאנחנו רוצים זה צדק. אני בטוח שאתה יכול להבין זאת".

בשנה שעברה סטורג'ס ובעלה צ'ארלי ראולי אושפזו בבית החולים לאחר שנחשף בשבוע שעבר לגז העצבים הרוסי "נוביצ'וק", ומותה נקבע כשבוע לאחר מכן. לטענת המשטרה הבריטית, השניים נחשפו לגז לאחר שנתקלו בבקבוק בושם ששימש את התוקפים הרוסים כדי לאחסן את הגז הקטלני שבו הם השתמשו כדי להרעיל את המרגל הרוסי סרגיי סקריפל כחודש לפני כן.

המתקפה הרוסית נגד סקריפל הובילה למשבר חמור בין בריטניה ורוסיה, כשראש ממשלת בריטניה תרזה מיי החליטה בתגובה לגרש 23 דיפלומטים רוסים מהמדינה. בעקבות הגירוש מדינות רבות נוספות חיזקו את ההאשמות נגד רוסיה וביצעו מהלכים דומים. מנגד, רוסיה הכחישה כל קשר לאירוע וגירשה בעצמה דיפלומטים בריטיים כתגובה. סקריפל ובתו יוליה נותרו מאושפזים בבית החולים למשך כחודשיים, ולאחר שחרורם הועברו לארה"ב במטרה להגן עליהם מנסיונות התנקשות נוספים בחייהם בעתיד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו