בג"ץ דחה את עתירת הליכוד נגד פרסום מנדלבליט

בית המשפט העליון דחה על הסף את בקשת הליכוד למניעת הודעת היועץ המשפטי לממשלה סביב חקירות נתניהו. ההחלטה צפוייה בשעה הקרובה. הליכוד: "בג"צ לא מנע התערבות בוטה בבחירות"

בג''ץ דחה את עתירת הליכוד נגד פרסום מנדלבליט
  (צילום: מרק ישראל סלם/ פלאש 90)

בג"ץ דחה את העתירה שהגישו תנועת הליכוד ועו"ד יוסי פוקס, נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, לפני הבחירות לכנסת וקבע כי אין מניעה בפרסום נגד חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. ההחלטה צפוייה להתפרסם בשעה הקרובה.

בליכוד הגיבו בביקורתיות נגד העליון על ההחלטה, וטוען: "מצער שבג"צ לא מנע מהשמאל התערבות בוטה בבחירות". בתנועה אמרו כי "בג"צ עצמו קבע בזמנו, בעניינו של צחי הנגבי, שיש להימנע מפרסום החלטות יועמ"ש בתקופת בחירות ומתח ביקורת על היועץ המשפטי דאז שעשה זאת. חבל שבג"צ לא הקשיב לבג"צ", דברי הליכוד.

במפלגת העבודה הודו לבג"צ: טוב עשה בג"צ שגלגל את עתירת הליכוד מכל המדרגות. נתניהו, ההתנהלות שלך מביישת אותנו. החרבת כל חלקה טובה, בשם ההישרדות הפוליטית שלך. הגיע הזמן לשים סוף לתרבות השחיתות שיצרת.

חרף הדיווחים כי ירדו מן העניין, בליכוד החליטו להגיש עתירה לבג"צ, באמצעות היועץ המשפטי של הליכוד עו״ד אבי הלוי נגד פרסום ההחלטה לפני הבחירות לכנסת, "שאין לה תקדים בתולדות המשפט הישראלי ושהיא מהווה התערבות בוטה בבחירות", נכתב עוד בעתירה.

לאחר מכן הגיבו בסרטון חריף בליכוד כי "תיקי נתניהו הם מגדל קלפים". שנבנה בין היתר מלחץ התקשורת והשמאל, סיקור חיובי, עדי מדינה, פייק ניוז, חמגשיות וסיגרים, התעלמות מ-43 ח"כים שתמכו בחוק ישראל היום. והמסקנה, "כשיגיע השימוע, הכל יקרוס".

בווידאו מציגים בליכוד את "מה שלא סיפרו לכם: נתניהו התנגד לחוק ישראל היום, 60 עדים קריטיים לא נחקרו. לא אפשרו לנתניהו עימות עם עדי המדינה. סיקור נתניהו בוואלה היה ונשאר עוין. משרד המשפטים קובע כי כל גורמי המקצוע אישרו את עסקת בזק יס ללא התערבות של ראש הממשלה. העיקר שאת אוסף העטים של אולמרט בשווי 1.2 מיליון ש"ח לא חקרו. חקירות נתניהו שווה נסיון חיסול פוליטי", וההדגשה למערכת הבחירות: "התשובה שלנו בקלפי- דווקא נתניהו".

ההכרעות המסתמנות בשלושת התיקים

על פי ההערכות, כתב החשדות נגד נתניהו הוכן, ויתייחס לשלושת הפרשיות שיכילו את העבירות השונות בהן נחשד נתניהו. לפי הדיווחים, מנדלבליט צפוי להגיש את המלצותיו בבת אחת בכל התיקים- כשככל הנראה, בתיק 1000, פרשת המתנות- טובות ההנאה בין נתניהו ורעייתו למקורבו ארנון מילצ'ן יומלץ להגיש כתב אישום על הפרת אמונים, אישום קל בהרבה ממה שהוכרז בהתחלה.

בתיק 2000, השיחות של נתניהו עם מו"ל 'ידיעות אחרונות' נוני מוזס היועמ"ש לא סוגר את התיק, אלא גם כאן באישום קל בהרבה משוחד של הפרת אמונים. עם זאת, מנדלבליט עדיין צפוי להגיש המלצה על עבירת שוחד בכפוף לשימוע נגד הנחקר השני, מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס.

התיק המרכזי והראשי מבין כולם הוא תיק 4,000, פרשת בזק – וואלה: קידום עסקת בזק בתמורה לסיקור אוהד למשפחת נתניהו באתר וואלה, בה חשוד שאול אלוביץ' מבעלי וואלה ובזק, בו צפוי נתניהו להיות מואשם בשוחד בכפוף לשימוע.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
תמצית החלטת בג"צ - אם זה נתניהו זה מותר ?
אברהם | 28-02-2019 16:23
כן.
כל ילד קטן בירדן יודע בדיוק מה יפסוק בג''ץ
עידו 2 | 28-02-2019 17:11
כל איש מהשמאל יודע מה יפסוק לו הבג''ץ כשבא להישפט עם איש מהימין. בחז''ל בית משפט כזה נקרא: ''בית משפט חצוף''. אין לנו אלא לומר. והסיר את שופטייך ושלחתים למדבר ללכת יחפים אמן
2
החלטת בג"צ - "המלך" ערום, ציני ובלתי אמין
הצופה | 28-02-2019 16:30
החלטה נכונה ואוייה. הליכוד שוב מתבזה בעתירת סרק המבליטה ומדגישה את הציניות שלו ושל ביבי. כזכור היה זה ביבי אשר נחפז להקדים את מועד הבחירות וכל זאת לאחר שהתברר לו שכתבי אישום עתידים להגיע מוקדם משצפה. כדאי להזכיר שאך שבועיים-שלושה קודם טען ביבי שבשל נסיהות בטחוניות מובהקות אין מקום להקדמת הבחירות. עכשיו בא הליכוד( גם בשם ביבי המסכן) וטוען לחוסר הגינות והטייה פוליטית בפרסום החלטתו של היועץ מנדלבליט. אין גבול לחוצפה ואין בושה!
עכשיו
התמים | 28-02-2019 16:48
הליכוד יבקש לקבל תרומות למימון הבגצ...די. נמאסתם במאבק הבלתי פוסק לשבש את ההליכים המשפטיים. עושים כל מאמץ שהציבור לא ידע מיהו ביבי האמיתי. איזה שמאל משבש את הבחירות ???? אלשייך שהיה המפכל בזמן החקירה גדל במרצ ??? מנדלבליט שייך לשוברי שתיקה ???? יש ראיות, יש הקלטות, יש עדי מדינה שעבדו צמוד לביבי - חלאס, שחררו אותנו מהמושחת הזה ותתקדמו הלאה.
3
יפה. גמרנו עם מנדלבליט. אפשר להתחיל לתקוף
בהצלחה | 28-02-2019 16:35
את בגץ. בתחילה תקפו את התקשורת, אחר כך את המשטרה, אחר כך את מנדלביט. הגיע התור של בית המשפט. הבאים בתור: נשיא המדינה (לא חתם על חנינה), שבס, וועדת השליש....
4
חקירות ראש הממשלה
צברי אמנון.. | 28-02-2019 16:40
כל כך מרגיז וזה בלשון המעטה שהפרקליטות.היועמש הפחדן. המשטרה. ובגץ.עושים קומבינה מלוכלכת נגד ראש הממשלה בכדי להפיל את שלטון הליכוד לא יקום ולא יהיה.ראש הממשלה רוב העם איתך אוהב אותך.ואתה בעה תמשיך להנהיג את מדינת ישראל ואת עם ישראל עוד הרבה שנים אמן כן יהי רצון..
הפרוטוקולים של זקני השמאל
התמים | 28-02-2019 17:39
מה זה עושים קומבינה ????? מי עושה קומבינה עם מי ???? יושבים שופטים, פרקליטים ושוטרים במרתף של איזה בניין ומתכננים איך להפיל את ביבי ??? תגיד, נפלת על הראש ? אתה חושב לפעמים כמה מטופשת המחשבה שכולם - משטרה, פרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, בתי המשפט, התקשורת - כולם עושים קומבינה נגד ביבי ? אומנם עושים לנו שטיפת מוח בלתי פוסקת - אבל, דחילק , אומרים שהיהודים חכמים.... ביבי מינה את אלשיך כי הוא איש שמאל ? ביבי מינה את מנדלבליט כי הוא איש שמאל ? כל השוטרים והפרקליטים שמאלנים מושחתים ? כל השופטים שמאלנים ? כל עדי במדינה שמאלנים ? אולי גם ההקלטות שמאלניות שעשו קומבינה ? די. תתאפסו על עצמכם.
על תשכח את הקרן החדשה
זאת ועוד | 28-02-2019 17:34
הפמיניסטיות הרדיקליות, נשות הכותל, בני גנץ, אושרת קוטלר, שוברים שתיקה, גדעון וגאולה אבן, אירגוני השמאל, רון חולדאי, רוני אלשייך, ושאר אויבי העם!!!
5
מצחיק אותי הביבי הזה...
אייל | 28-02-2019 19:07
הוא מקבל בדיוק מה שבישל מי נלחם בכל כוחו להגן על בגץ ועל שופטי בגץ המושחתים כאילו הם קודש קודשים ? לא הוא עצמו ? מי מינה את החרדי המזויף מנדלבויט ליועץ המוצץ לממשלה ? לא הוא ? זה שהשאיר את כל מוקדי הכוח של השמאל בעמדות הכוח שלהם גם ראשו נערף בדיוק כמו כל ראשי ממשלות הימין כביכול הקודמים כל עוד לא יקום כאן ראש ממשלה ימין אמיתי עם ביצים של ממש בין הרגליים שיעיף את השמאל ממוקדי הכוח האמיתיים שלו - קרי - בתי המשפט והתקשורת כל אלה שיעלו - ראשם יערף על ידי השמאל מי שמשאיר את השטן למשול... השטן מחסל אותו. פשוט
אתה
התנים | 28-02-2019 19:20
מצחיק יותר. וחבל שזה כל כך עצוב : מנדלבליט מזויף כי הוא חושב שביבי מושחת ? אלשיך שהיה מפכל - מזויף? כל השוטרים שחקרו את התיקים - מזויפים ? כל הפרקליטים שמאלנים מושחתים ? עדי המדינה שהיו יד ימינו של ביבי והפלילו אותו - מזויפים ? ההקלטות מזויפות ? חלאס !!!!!
6
חקירת נתניהו
תמרי | 01-03-2019 2:53
שמאלנים !!! אל תתלהבו !!! תוריגו הילוך ...... ביבי לא יועמד לדין ולא ישב בכלא , יותר מיזה הוא ימשיך להיות ראש הממשלה עוד שנים רבות . ניראה מי יצחק ומי יבכה ביום הבחירות , ימים יגידו .