ליצמן: "לא נצטרף לשום ממשלה שלפיד יהיה בתוכה"

סגן שר הבריאות תקף את ח"כ יאיר לפיד, והבהיר כי יסרב לשבת בקואליציה איתו. לדבריו, "לפיד פגע בציבור החרדי והשפיל אותנו". ח"כ משה גפני הביע תמיכה בנתניהו, אך ציין כי "אם יוגש כתב אישום- נלך על פי החוק"

ליצמן: "לא נצטרף לשום ממשלה שלפיד יהיה בתוכה"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תקף הערב (ראשון) בחריפות את ח"כ יאיר לפיד והבהיר כי מפלגתו לא תשב בקואליציה עמו. את הדברים אמר במהלך נאומו בהשקת קמפיין הבחירות של מפלגת יהדות התורה, שנערך הערב בבית אגודת ישראל בבני ברק.

"לא נצטרף לשום ממשלה שלפיד יהיה בתוכה – חד וחלק" הבהיר. "מדובר באדם שפגע בציבור שלנו והשפיל אותנו. כשהיה שר האוצר, הוא לקח את כל הכסף שלנו ולא השקיע במערכת הבריאות. אני העליתי את מימון סל התרופות מ-300 מיליון ש"ח ל-500 מיליון ש"ח".

"יש עתיד נכשלה, ואנחנו חוזים כעת במסע הפחדה" הוסיף. "אנחנו יודעים מה ההסתה, ההכפשות והניסיון לפגוע בציבור החרדי ולהסית את הציבור נגד החרדים עושים".

"אם יהיה כתב אישום- נפעל על פי החוק"

ח"כ משה גפני הוסיף וציין כי המפלגה תומכת בנתניהו לראשות הממשלה. "אנחנו הולכים עם ביבי נתניהו, ואני מציע שיפסיקו לשאול אותנו את השאלות האלה" הבהיר. "מה יהיה אם יהיה כתב אישום? יש חוק במדינה, ונפעל על פי חוק. עם לפיד לא הולכים לקואליציה, נקודה. אמרנו את זה ולא צריך לומר שוב״.

עוד ציין כי הוא לא מתכוון לשתוק על חילולי השבת הגוברים בארץ. "יושב ראש עיר בטבריה ומפעיל תחבורה ציבורית בשבת באופן לא חוקי" אמר. "תיכף לא נדע שאנחנו במדינה יהודית. הנזק שייגרם לציבור בישראל הוא בלתי ניתן לתיאור. אנחנו נילחם בזה".

"שומרים על הזהות"

באירוע ההשקה נאם גם חבר הכנסת יעקב אשר, שהתייחס לקמפיין הבחירות בציבור החרדי. "היו כאלו בעבר שהתלבטו אם להצביע, והיו אומרים שאנחנו בויכוחים וחיכוכים כל הזמן אחד עם השני" טען. "ברוך ה' התירוץ הזה כבר לא קיים. לא רק שאין ביננו מריבות, אלא שבזכות פעילותם של שני יושבי הראש במפלגה, חה"כ ליצמן וגפני, ובהנחיית גדולי ישראל, הובילו אותנו למצב שאנחנו המפלגה הראשונה שהיו בה אחדות ותמימות דעים".

"כמו שאין סיכוי שביהודה ושומרון יהיו מצביעי שמאל ומרצ, כך גם יהודי חרדי שומר על הזהות ומצביע למפלגות חרדיות" הוסיף. "כל אדם חרדי שיודע שאנחנו עובדים קשה מצביע על הזהות שלו, שהיא שמירה על עולם התורה, שמירה על ערך השבת והמחויבות לעזור לאוכלוסיה ולכל שכבות הציבור. את זה יש רק במפלגות החרדיות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
בשביל כסף תרוצו אחרי לפיד זה מה שמעניין אתכם
הרב שטיינזלץ | 24-02-2019 20:54
בשביל כסף תרוצו אחרי לפיד זה מה שמעניין אותכם הרי
2
זהירות!!!
שוקי | 24-02-2019 21:55
תגיד מהר בלי נדר
3
ליצמן מגן הפדופילים
בס"ד יתברך הקב"ה | 24-02-2019 23:30
בסד. איך ייתכן רחמנא ליצלן שכבוד השר ליצמן מגן על פושעת הנאשמת באינוס ילדות יהודיות תמימות?
4
זו שנאה ישנה של הפולני על ההונגרי
גל | 25-02-2019 9:07
ליצמן התכליתי מלגלג על לפיד הטמבלתי, כל הזמן נון סטופ
5
טעות של גנץ
שמשון | 26-02-2019 1:17
גנץ עוד יצטער על הטעות שצירף את לפיד. אם היה עם יעלון בלבד היא יהיה שר ביטחון ובוגי שר בכיר בממשלה הבאה בראשות נתניהו. בזה שיש לו גוש חוסם לימין זה עדיין לא נותן ניצחון על פני נתניהו. מה שנראה לי כרגע. ש כחול לבן יתפצלו בחזרה וגנץ עם בוגי יישבו בממשלה רחבה בראשות נתניהו. מקומו של לפיד טובה בתקשורת. אולי ?
6
לך הבייתה לגורו שלך. מושחת
איש מיותר | 26-02-2019 19:32
הפכת את משרד הבריאות לשטייטעל של הכת שלך.