פעם שנייה: בקשת נתניהו למימון משפטי נדחתה

ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה דחתה שוב את בקשתו של ראש הממשלה לקבל תרומות למימון ההגנה המשפטית בתיקים שבהם הוא צפוי להיות מואשם. בליכוד זעמו: "החלטה שערורייתית"

פעם שנייה: בקשת נתניהו למימון משפטי נדחתה
  (צילום: אוהד צוויגנברג\POOL)

ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה דחתה היום (ראשון) את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל תרומות למימון ההגנה המשפטית בתיקים שבהם הוא צפוי להיות מואשם. זו הפעם השנייה שבה נתניהו הגיש בקשה לאפשר את התרומות הללו.

ההחלטה על הבקשה המחודשת נשלחה הבוקר לפרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד נבות תל-צור, וליועמ"ש אביחי מנדלבליט. תל-צור התבקש להודיע עד יום שלישי הקרוב אם ירצה לערער על ההחלטה.

כזכור, בדצמבר האחרון נתניהו הגיש לוועדת ההיתרים בקשה דומה לקבלת מימון להגנתו המשפטית ממקורביו, אנשי העסקים ובן דודו נתן מילקובסקי וספנסר פרטרידג'- שנדחתה על ידי הוועדה. בהסבר הוועדה התייחסה לבקשת ראש הממשלה למימון הגנתו המשפטית בתיק 1000, וקבעה כי מימון הוצאות המשפט הנובעות מחקירה פלילית, הכוללת חשש למעשים פליליים בקשר עם בעלי הון שונים – לא ראוי שייעשה בידי בעלי הון.

בעקבות הסירוב, נתניהו הגיש בקשה נוספת, שבה הוסיף פירוט על מי הולך להעביר את התרומות ובאילו סכומים מדובר- כאשר נאמר כי התרומות שתוכננו היו בסכום של כשני מיליון דולר. פרקליטיו של ראש הממשלה טענו כי הבקשה הראשונה הוגשה באופן לא מוקפד, זאת בעקבות מחלתו של מי שהיה אז ראש צוות ההגנה, עורך הדין יעקב וינרוט.

"תיקים בסדר גודל מפלצתי, דוגמת צבר התיקים 1,000, 2,000 ו-4,000 שהולכים ונערמים מול עינינו, מחייבים התייחסות שונה וחריגה בשל העלויות ההגנה המצטברות – שהן חסרות תקדם בהיקפן" נכתב. "מי שחפץ להעמיד מול אדם אחד שורת תיקים כה גדולה ומורכבת, חייב להכיר בכך שאין ביכולתו של הפרט להעמיד בכוחות עצמו הגנה ראויה מפני מסה כה גדולה של חשדות וחומרי חקירה. לפיכך, מוגשת בקשה זו, בשלב זה, להקמת תקציב הגנה ראשוני בהיקף של מיליון דולר שיגויסו משני התורמים. בהמשך הדרך יוגשו בקשות נוספות עד לתקרה כוללת של שני מיליון דולר מתורמים אלו".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "זאת החלטה שערורייתית וחד צדדית שמכוונת אך ורק נגד ראש הממשלה נתניהו. במטרה להקים ממשלת שמאל של לפיד-גנץ לא בוחלים בשום אמצעי, כולל לשלול מראש הממשלה נתניהו את זכותו לממן את הגנתו המשפטית, זכות בסיסית שניתנת לכל חבר כנסת אך כעת נשללת מחבר כנסת אחד שקוראים לו בנימין נתניהו. ראש הממשלה נתניהו יפנה לבג״ץ נגד ההחלטה השערורייתית הזאת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מזל לעם היהודי שאנשי המבקר לא היו אז בגרמניה
בניטשקה חונטשקה | 24-02-2019 11:01
אפילו המן הרשע היה לו לב יותר טוב מהמבקר ומשרדו
על אף בקורת פוליטית/אחוד-שגוי על נתניהו .
מאמינים בזכות החפות. | 24-02-2019 16:28
חישוב מחודש לתיקון.
2
ראש הממשלה שיתכבד וישלם
גבי | 24-02-2019 11:54
סחבת בתשלום לעורכי הדין היא מעשה לא ראוי= הלנת שכר . שיתכבד וישלם לעורכי הדין שכר עבודתם, כפי שראוי לעשות (ואם יקבל היתר למימון על ידי קרוביו - ירוויח..). יש לו מספיק כסף, האדם מיליונר, ומרשה לעצמו לקחת עורכי דין יקרים ורבים מבלי לשלם להם זמן רב. חי עם משפחתו על חשבון המדינה וחבריו - אך מתעקש לא להוציא שקל מכיסו... בושה
3
מעניינת תגובת חנוך דאום נציג המשפחה לכתב אישו
םםםםםםםםםםםםם | 24-02-2019 13:44
אליך חנוך
4
צדק נוסח השמאל
חמי | 24-02-2019 16:23
העם ישלם מאות מיליונים כדי להפליל את ראהמ. ולראהמ אסור להתגונן