אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דרור אריה באולפן סרוגים: "איך הגענו למצב כזה שמשתיקים אותנו?"

הרב דרור אריה מראשי תנועת חזון מזהיר באולפן סרוגים: "רוב העם שמצביע ימין, מתחיל לחשוב בסוגיות דת ומדינה כמו השמאל. ברגע שאנחנו נביע את הדברים כמו שצריך, זה ייתן כוח לחברי הכנסת"

הרב דרור אריה: "איך הגענו למצב שמשתיקים אותנו?"
  צילום: אריאל ליבא

הרב דרור אריה מראשי תנועת חזון אומר באולפן סרוגים: "רוב העם שמצביע ימין, מתחיל לחשוב בסוגיות דת ומדינה כמו השמאל"

הרב דרור אריה באולפן סרוגים. צילום ועריכה: אריאל ליבא

ראינו בחוצות ירושלים, מודעה של תנועת 'חזון' שעוררה סערה משפחה זה אבא ואמא. המודעה עוררה סערה והוסרה. בוא ספר לנו מהי תנועת חזון, ולמה בכלל לעורר סערה בירושלים?

תנועת חזון קמה מתוך מטרה ברורה להשיב את הציביון היהודי לסדר היום הלאומי במדינת ישראל. אנחנו מרגישים שבשנים האחרונות, גורמי קיצון מהקרן החדשה ועד השמאל הקיצוני, מנסים להזיז את העם שמאלה מבחינה רוחנית, אם זה בכותל, השבת, המשפחה.

אם היית אומר לי על ממשלת לפיד-בנט שיש תזוזה שמאלה, בסדר. אבל היינו ארבע שנים בממשלת ימין-חרדים, ששמרה על סטטוס קוו בנושאי דת ומדינה, איפה רואים את המגמה הזו בממשלת גפני-ליצמן-דרעי?

ראינו בשנים האחרונות, שפתאום צץ מתווה הכותל, וברגע האחרון מתוך זעקה ציבורית, הנציגים בכנסת מנעו אותו. חוק הגיור, כל סוגיית הדיקטטורה החדשה של הלהט"ב, למרות שהוא מיעוט שבעבר אפילו לא היה בשוליים, והוא מתחיל לחדור במשרד החינוך ובגני הילדים מתוך מטרה לשנות את פניה של המדינה ממדינה יהודית למדינת כל אזרחיה.

אנחנו מאמינים שאם הציבור יביע את עמדתו, הנציגים בכנסת יעמדו בעוז נגד הניסיונות האלה. כי כרגע נוצר מצג שווא לפיו הציבור בעד משפחה של אבא ואבא, והציבור אין לו בעיה עם כותל רפורמי ולמה לא לפתוח את הדלתות לאוכלוסיות שאינן יהודיות וכדומה. ברגע שאנחנו נביע את הדברים כמו שצריך, זה ייתן כוח לחברי הכנסת.

אם אנחנו ניקח את הכנסת, נראה שהרוב הוא נגד הערכים שאתה מדבר עליהם. כי המפלגות הדתיות מושכות את הקואליציה לכיוון מסוים, ולכן הכל תקוע, והכל עובר לשלטון בג"צ שם אין רוב קואליציוני?

אנחנו רואים שהימין שהוא ברובו מסורתי הוא בשלטון, אבל השמאל שהוא לא דמוקרטי, משתמש בבית המשפט ובמערכת החינוך כדי להכניס את האג'נדה שלו. רוב העם שמצביע ימין, מתחיל לחשוב בסוגיות האלה כמו השמאל, הן בערכי המשפחה, והן בערכי היהדות. בסוגיות של מגדר ושוויון ויש בילבול מאוד גדול.

פה אתם נכנסים בעצם לתמונה ויוצאים בקמפיין פרסומי, שמבקש לחזור לסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה. זה באמת מה שצריך שיהיה?

החזון שלנו הוא שמדינת ישראל שהוקמה על בסיס התורה וחזון הנביאים, על בסיס עשרת הדיברות. בעבר כשקמה המדינה, עד מלחמת ששת הימים ויש אומרים עד מלחמת יום הכיפורים, היינו במצב של מלחמת קיום, כיום המצב הוא מלחמה על מהות הקיום. בשביל מה באנו לארץ אחרי אלפיים שנות גלות. יש לנו מסלול מאוד ברור, אנחנו בדרך לנשמה, אל המקדש, אל הבריאות, אל הטהרה. התנ"ך הוא ספר הספרים, לא רק שלנו, הביא לעולם את הבשורה מהי משפחה, מהי השבת, מה זה לא תרצח, מה זה לא תנאף.

הסטטוס קוו הוא שלב ביניים, ויש כאן מיעוט שמנסה לטשטש את הציביון, ולהוציא החוצה את הדברים שפעם היו טאבו, כמו השבת, כמו נישואין כדת משה וישראל, הרבנות הראשית, לקחת אותנו לאמנת גביזון-מדן…

אולי יגידו שאתה דווקא המיעוט, כי גוש השמאל חושב כך, וגם בימין, בליכוד אין עמדות דת ומדינה. אז אולי דווקא אלה שרוצים סטטוס קוו הם המיעוט שכופה את דעתו על הרוב?

על זה נאמר 'פוק חזי מה עמא דבר', לך ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ותראה שרוב העם עושים קידוש ומדליקים נרות, יותר מ-60% מגדירים את עצמם מסורתיים-חרדים-דתיים.

אבל הם עושים קידוש ונוסעים בשבת, לפחות חלק מהם

הם נוסעים בשבת, אבל יודעים שהם לא בסדר. הם כן רוצים שהילדים שלהם יגדלו במדינה יהודית. השבת זה יהודי, נישואים כדת משה וישראל זה יהודי. יש לנו מסורת רבת שנים, שמרנו על המסורת בגלות וזה מה שהביא אותנו ארצה, ואבותינו מסתכלים עלינו.

אי אפשר להתחמק מהשאלה, קמפיין כזה עולה הרבה כסף, ובעיקר לקראת בחירות חובה לפרסם מאיפה המימון. אז אולי בשידור הרב יגיד מאיפה הכסף?

זה מדהים, אנחנו התחלנו בלי כסף, הלוואות וכדומה. ואחרי שהורד השלט, קיבלנו מאות טלפונים, חלק איומים והרוב אלה אנשים שאכפת להם, שאומרים איך הגענו למצב כזה שמשתיקים אותנו. יהודי אחד החפץ בעילום שמו, אמר לנו 'עכשיו אתם יוצאים למבצע של החתמות, אני תורם לכם שלט על כל 5,000 חתימות שתשיגו', ויש עוד רבים כאלה.

מדובר על מהלך של התרמות, בלי כסף. רוצים שאנשים יחתמו על כך שהם רוצים מדינה יהודית, מדינה עם נשמה – מדינה עם חיים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
איזה צדיקים!!
טלר | 18-02-2019 22:45
איזה גבורה לצאת נגד התרבות הרשעה הזאת!! חובה לחתום ולהחתים אחרים!!
2
היהדות דרכיה נעם ושלום. החרדיות דרכיה ונתיבו
שלא נדע ר"ל | 18-02-2019 22:48
ךך
3
ישר כח לרב! הגיע הזמן להשיב מלחמה לטרור הסמול
אני | 20-02-2019 13:47
די לטור הלהטב פמיניסטי- מנהלים את התשקורת ודרכם את הפוליטיקאים, וחדרו כבר לבתי הספר ולגנים!
4
הרב דרור אריה בארון
עוז | 06-06-2019 23:14
הרב דרור אריה בארון