אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

למה הלהט"בים הולכים ונהיים קיצוניים?

הרב שלמה אבינר מתייחס להקצנת השיח מצד ארגוני הלהט"ב ואומר כי זה נובע מחוסר היכולת שלהם להבחין בין חילוקי דעות לחילוקי לבבות

למה הלהט"בים הולכים ונהיים קיצוניים?
  (צילום: גיל יערי/ פלאש90; תמונה קטנה: יוסי זמיר/ פלאש90)

איך זה קורה שהלהט"בים נעשו כל כך קנאים ושוללים כל התבטאות בעד משפחה טבעית? סותמים את הפה למי שדוגל בעד משפחה טבעית

ד' ירחם עליהם. אולי הם לא מבחינים בין חילוקי דעות לבין חילוקי לבבות. מותר לי לחשוב לא כמותם ובכל זאת לקיים אהבת ישראל.

פעם אמרו שהדת קנאית, ועכשיו, להיפך האנטי-דת היא הקנאית. איך זה קרה?

אכן, הפכו את האידיאולוגיה שלהם למין דת חדשה קנאית. אולי בגלל שזו אידיאולוגיה התומכת ביצריות.

איך זה שאם אדם בעל נטיות הפוכות פונה לפסיכולוג שיעזור לו להיות טבעי, הוא עלול לאבד רשיונו. ולעומת זאת צה"ל מממן ניתוח לחייל שרוצה לשנות מינו ונותן לו שלושה חודשים חופש? צה"ל השתגע?

צה"ל לא השתגע. אלא הוא נתון ללחץ מצד כל מיני ארגונים בעלי מדיניות מאוד תוקפנית, ולא רוצה לריב עם אף אחד, כי בצה"ל צריך להיות אהבה ושלום.

האם התורה היא באמת סובלנית למי שהולך נגד דבר ד'?

היא סובלנית במובן שאנו אוהבים כל יהודי גם חוטא, והיא סובלנית במובן שהיא מתאזרת בסבלנות מתוך ידיעה שהדבר יתוקן, אך לא סובלנית במובן של קריאת הטוב רע והרע טוב.

האם אנחנו סובלנים גם כלפי מי שאינו סובלן…?

זה פרדוקס הסובלות, The Paradox of Tolerance, של קרל פופרKarl Popper, : אם נהיה סובלנים כלפי לא סובלנים, הסובלני יושמד ויחד איתו הסובלנות.

ומה הפתרון של הפרדוקס?

הפילוסוף האמריקאי ג'ון רולס, John Rawls ,בספרו תאוריה של הצדק A Theory of Justice , אמנם מסכים שיש לסבול גם את הבלתי-סובלנים, אך הוא מסייג שלחברה סובלנית יש זכות ואף חובה לקבוע גבולות לסובלנות, ולא לסבול מעשים או אנשים שהורסים אותה. אגב, הראשון שדיבר על סובלנות, ג'ון לוק, John Locke, באיגרת על הסובלנות שלו, A Letter Concerning Toleration, גם סבר שיש גבולות לסובלנות.

מה לעשות איתם?

לא לשים לב. הם מיעוט קטן.

אבל הם מתרבים?

לא. הכמות לא מתרבה, אלא הרעש שהם עושים מתרבה. אסתרא בלגינא קיש קיש קריא.

כיצד הם אינם מרגישים שדרכם אינה טבעית?

הרמב"ם כותב בשמונה פרקים פרק ב שהחולה טועם את המתוק מר ואת המר מתוק.

ובסיכום?

לא לדאוג. הטבע ינצח. השכל הטבעי ינצח ,המוסר הטבעי ינצח , הטבע הטהור תמיד מנצח.

=======

הרב שלמה אבינר הוא ראש ישיבת 'עטרת כהנים', רב היישוב בית אל ומתומכי תנועת 'חזון'

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
25 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
הבעייה הגדולה היא עם הפמניסטיות
זאת ועוד | 18-02-2019 16:27
הן לא מיעוט. הו הולכות ומתרבות ומהלכות אימים על הציבור. יש להן תמיכה בתקשורת, במוקדי הכח, ומימון כספי של הקרן החדשה וממשלות זרות. בעורמה הן מצליחות להנחיל את דרכן גם במפלגות שאמורות לנהוג לפי תורת ישראל. אפשר, לא עלינו למצוא אותן הן בימין החדש ואפילו בבית היהודי!!!
הרבנים תיקנו את העולם
יאיר | 19-02-2019 5:20
הפמניסטיית נולדה בעקבות חטא חווה אדם הוריד אותה.. מעצימים אותה .. הגפן בגלל נח מעצימים הילד מעצימים ..ועודועוד ועודחכמים גדולים עד המשיח הגיע ואני חתול אם לא
כי שוויון בין נשים וגברים זה רעיון לא מוסרי?
רגע מה | 19-02-2019 1:19
אני כנראה לא יורדת לסוף דעתך, איך בדיוק קבוצת אוכלוסיה שדורשת שכר שווה ובאופן כללי זכויות שוות מהלכות אימים על הציבור? אני לא חושבת שכולם חייבים להאמין באידאולוגיה הזאת, אבל תן לגיטימציה לאנשים שכן רוצים לקבל את אותה הזדמנות כמו שיש לך, להביע את דעתם ולדרוש שישמעו גם אותם.
כל כך נכון! הם ממררות את חיי הנשים התורניות
דתיה | 18-02-2019 17:55
.
2
רק צריך להסביר דבר אחת. משיכה מינית לגברים...
רם | 18-02-2019 16:29
היא טבע, אבל טבע רע שצריך להיפטר ממנו. כמו שיש אנשים בשולים שנמשכים לבהמות(בהודו ובעוד מקומות בעולם יש כאלה), יש כאלה שנמשכים אל אחותם ובטבע יש מצב שזכר הולך עם אחותו אז זה אומר שנתיר זאת אצל בני אדם? יש טבע לכל אדם, חלקים ממנו טובים וחלקים ממנו רעים, השאלה היא אם הוא רוצה להיות אדון ליצרו או עבד ליצרו. התורה מלמדת אותנו איך לשלוט על היצר ועל הטבע הרע והבהמי שבנו.
גם אמונה בחבר דמיוני היא טבעית
יוסי | 18-02-2019 20:16
וגם ממנה צריך להיפטר. יא טיפש, אתה באמת חושב שיש דבר כזה שנקרא יהוה? תגדל כבר, תראה, שכל מה שאומרים לך וכל מה שאתה מאמין בו הוא שקר. תפסיק לשנוא אנשים רק בגלל שכוהני דת מגוחכים אומרים לך. בהצלחה בדרכך לאמת!
תגובה מעולה ומדוייקת
כ | 18-02-2019 18:11
התורה נתנה לנו כללים כיצד להתעלות מעל לטבע שלנו. יש הרבה דברים בתורה שהם נגד הטבע... מצוות שדורשות מאיתנו להתעלות מעל הייצרים והרצונות הגשמיים.
3
קוראים לזה "מיעוט אלים"
שי | 18-02-2019 16:41
בארהב אלה הפמיניסטיות, השחורים, המוסלמים והלהטב. אף אחד מהמיעוטים הללו לא מחפש שוויון, כי אם השתלטות על הרוב ונקמה.
יש לך ביסוס כלשהו לזה?
אמיר | 19-02-2019 1:25
מרגיש לי שחוץ מסתם רעיון שקפץ לך לראש או ששמעת איפשהו והתלהבת, אין שום הגיון שזה מתבסס עליו. פשוט מוזר לי שמחאות שצועקות תנו לי זכויות כמוכם- הרוב הפכו להיות ניסיון מרושע להשתלט ולנקום.
לא רק בארצות הברית
בהחלט | 18-02-2019 20:18
מה עם השחורים בארץ? יותר טוב? שלא לדבר על השחורים הלא היהודים והערבים.
4
הכל לא נכון.
דרור | 18-02-2019 16:50
להתעלם ולחכות שהכל יסתדר מעצמו זו לא דרכה של תורה.
5
כשיש הומואים במפלגת השילטון אז מה הפלא?
טול קורה | 18-02-2019 17:08
ראש הממשלה עצמו ואשתו תומכים בהם, אז מה הפלא שכוחם רק הולך וגדל. שלא לדבר על האירוויזיון שהפך לפסטיבל להטבים בינלאומי במימון שרת התרבות ובעידודה.
6
מה עושה להט״ב בשביל להיות קיצוני ?
Moses | 18-02-2019 17:14
חוסם כבישים בשבת ,זורק אבנים על מכוניות וצועק שב״ס שב״ס
7
לענ"ד ראיית הלהטבים כדבר שלילי היא עצמה הרשע
א | 18-02-2019 19:14
מפני ככה הם נולדו, כמו שאדם רגיל לא בוחר לאהוב את המין השני אלא זה פשוט מי שהוא, ככה גם הם לא בחרו. ואם היה ניתן להמיר את הנטייה שלהם הם היו עושים את זה ממזמן, היחיים שלהם היו הרבה יותר קלים אם לא היו מיעוט או שונים. במקום לגנות את השונה צריך לפעול לאיחוד בעם.
מחקרים: כ50% מהלהטב עברו פגיעה מינית בילדותם
ברוך | 07-08-2019 14:16
יש מאות הומואים בארץ שעברו טיפול פסיכולוגי בהצלחה, והם חיים היום בזוגיות טובה. אך את זה הלהטב נלחמים בפנטיות להעלים ולגנות. מספר מחקרים מהעבר הראו שיש קשר בין פגיעה מינית באדם בילדתו, לפיתוח משיכה לאותו מין, וזה נמצא באחוזים של כ50%!!! יש אנשים מפורסמים שגילו שהם להטב, וזה נוצר להם כתוצאה מטראומה שעברו בילדות (אורנה בנאי ויהודה פוליקר). יש פסיכולגים רבים שעוסקים בטיפול בתחום הזה, אך הם פוחדים להחשף מחשש שיתקפו אותם בתקשורת וכו'. נכון יש מקרים שטיפול פסיכולוגי לא עוזר, אך בגלל זה לדחוף נערים ונערות, שפעמים רבות הזהות המינית שלהם לא מגובשת, להיות להטב?!
מעט מההומואים "נולדו ככה" הרוב רכשו את המום.
מינה שחר | 19-02-2019 6:28
נכון , יש בטבע עיוורים , יש חולי סרטן ויש ממש כך הומואים. הססמא: הומו זכר דפוק, אומרת א האמת. ברור שצריך לעזור לדפוקים לחזור לנורמאליות.
8
הרוע באירופא ניצח 6 מליון פעם, רוע ניצח בקטיף
מאיה גרנות | 18-02-2019 20:00
הֵרָחֵק משכן רע. אני מרגישה שלא צריך לאהוב סוטה מין שכופה את הסטיה זו על עם ישראל. הומו - זכר דפוק, ואם רוצה להירפא ברור שצריך לעזור לו באהבה, אבל אם מכריח לחנך ילדים בבתי ספר להיות כמוהו, אז בהחלט לא.
9
מילא גברים , אבל מה הבעייה עם לסביות?
הטב | 18-02-2019 20:21
למי זה מפריע? לא שמענו על טיפולי המרה לנשים, אז הכל טוב!
10
הרב הבור וההומופוב מביא את קץ הציונות הדתית
נאור | 19-02-2019 2:25
נכון מאוד. הטבע ינצח. הומוסקסואליות היא טבעית כי היא קיימת באלפי זנים של בעח בטבע וגם באדם, היא מועילה להתפתחות האנושית. לעומת זאת אמונה דתית קיימת רק בבני אדם והיא פוגעת בהתפתחות האנושית ולכן אינה טבעית ועתידה להיעלם. ויפה שעה אחת קודם.
מחקרים: כ50% מהלהטב עברו פגיעה מינית בילדותם
ברוך | 07-08-2019 14:17
יש מאות הומואים בארץ שעברו טיפול פסיכולוגי בהצלחה, והם חיים היום בזוגיות טובה. אך את זה הלהטב נלחמים בפנטיות להעלים ולגנות. מספר מחקרים מהעבר הראו שיש קשר בין פגיעה מינית באדם בילדתו, לפיתוח משיכה לאותו מין, וזה נמצא באחוזים של כ50%!!! יש אנשים מפורסמים שגילו שהם להטב, וזה נוצר להם כתוצאה מטראומה שעברו בילדות (אורנה בנאי ויהודה פוליקר). יש פסיכולגים רבים שעוסקים בטיפול בתחום הזה, אך הם פוחדים להחשף מחשש שיתקפו אותם בתקשורת וכו'. נכון יש מקרים שטיפול פסיכולוגי לא עוזר, אך בגלל זה לדחוף נערים ונערות, שפעמים רבות הזהות המינית שלהם לא מגובשת, להיות להטב?!
11
בצרות אנו אשמים
סופיה | 19-02-2019 6:19
נתנו להם יותר מדאי הבנה וזה המחיר שאנו משלמים ועוד נשלם גם המדיה הולכת בדרך הזאת משום שבזה הם הולכים נגד הדת
12
אמת התורה
יהודי | 19-02-2019 12:39
כל הכתוב בתורה - אמת מוחלטת!!!!! הוא הבורא והוא היודע מה טוב לנו ואת מה יש לתקן - גם אם קשה! גם היצר לגנוב, וכו' - יש לעבוד ולתקן - והכללטובתנו!
13
תגובה לחבר מביא חבר
מזועזעת | 19-02-2019 12:50
אתה מודה בפני כל העולם שאתם מתנהגים כמו חיות, ומדגיש שאינכם נבדלים מחיות במהומה.. עצוב ומגעיל. מה השלב הבא? יחסי מין עם חיות? היהדות הביאה לעולם את המוסר והמצפון, הרכיבים היחידים שדואגים שלא יהיה כאן כאוס ושחיתות כמו שאתה ודומיך מנסים ליצור.
14
כלבים
נועם | 02-08-2019 10:28
אני מאוד רוצה כלב
15
טיפול פסיכ' עוזר באחוז גבוה! והלהטב נלחמים
ברוך | 07-08-2019 14:10
יש מאות הומואים בארץ שעברו טיפול פסיכולוגי בהצלחה, והם חיים היום בזוגיות טובה. אך את זה הלהטב נלחמים בפנטיות להעלים ולגנות. מספר מחקרים מהעבר הראו שיש קשר בין פגיעה מינית באדם בילדתו, לפיתוח משיכה לאותו מין, וזה נמצא באחוזים של כ50%!!! יש אנשים מפורסמים שגילו שהם להטב, וזה נוצר להם כתוצאה מטראומה שעברו בילדות (אורנה בנאי ויהודה פוליקר). יש פסיכולגים רבים שעוסקים בטיפול בתחום הזה, אך הם פוחדים להחשף מחשש שיתקפו אותם בתקשורת וכו'