אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט באולפן סרוגים: "גנץ היה פרווה ביחס לגרעין האירני"

בראיון לסרוגים מסמן השר נפתלי בנט "יעד קריטי" של 15 מנדטים למפלגת הימין החדש, ומדגיש: "אם רק דתיים יהיו שיעצרו את תכנית טראמפ להקמת מדינה פלסטינית - זה לא ייעצר"

שבוע להגשת הרשימות, מפלגת הימין החדש עומדת על 7 מועמדים ברשימה ולפי בנט על 8 וחצי מנדטים. בראיון לסרוגים הוא מסמן "יעד קריטי" של 15 מנדטים. קורא לראש הממשלה לחדול מרצף המתקפות נגד מפלגתו "זה לא תורם לגוש" ומדגיש: "כדי שלא יחלקו את ארץ ישראל –  צריך פה ימין חזק, אמיתי, שהוא חדש אבל לא רק דתיים".

(צילום ועריכה: אריאל ליבא)

את ההסכם בין הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' בתום משא מפרך הוא מכנה "נהדר", ואומר כי הוא "מאד שמח שהשכילו להתאחד. שני אנשים מאד ראויים, שיש לי הערכה אליהם".

לדבריו, את כל המהלך של עזיבת הבית היהודי והקמת הימין החדש צריך לשפוט בסוף. "הקמת הימין החדש הקפיצה את הגוש מ- 57 מנדטים ועלינו  ל- 63 מנדטים באופן רציף". בנט טוען כי לנתניהו יש 63 ממליצים בכיסים, והסיפור זה מי השותף הבכיר, לא אהוד ברק וציפי לבני כשהליכוד 40 שנה כביכול שלט, אבל לא שלט. קריטי שנסמן 15 מנדטים", הוא מציג לבסוף את המטרה.

מפלגה מיגזרית או שפונה החוצה

יש נגדך טענות שאתה בברית עם ניר אורבך ושותף למהלך עם בצלאל סמוטריץ' ושכל המהלך תוכנן מראש

"לא, יש לי 0 מעורבות חוץ מלהתפלל שיתאחדו כמה שיותר כדי לשמור על הגוש. אני עסוק בפתיחת המפלגה החדשה לכל עם ישראל ויש תנופה, אנחנו עומדים על 8.5 מנדטים ולא 10 כמו שפורסם".

"אנחנו לא נתקוף בשום מצב את הבית היהודי האיחוד הלאומי. בוודאי שיש ציבור בציונות הדתית שרואה בימין החדש כבית שלו וזה טוב מאד. לכן כל אחד יחליט מה יותר מתאים לו: מפלגה ממוקדת מגזר, שיש בזה את הצורך או מפלגה שפונה החוצה לעם ישראל.

אז למה עזבת אותה?

יש לי אהבה גדולה לציונות הדתית, אני בן הציונות הדתית, שולח את ילדיי למוסדות הממלכתי דתי, אבל זה לא הייעוד שלי, אני לא באתי לעולם כדי להוביל מפלגה מגזרית. ניסיתי להיפתח ולא הצלחנו. אבל, המהלך הזה (של הקמת הימין החדש, א"י, ע"ג) יש בו להציל את ארץ ישראל".

אנחנו היחידים שנמנע התנתקות שנייה

בנט מפרט: "ארה"ב מתכוונת מייד אחרי הבחירות להניח את תכנית טראמפ להקמת מדינה פלסטינית. אם רק דתיים יהיו שיעצרו את הדבר הזה- זה לא ייעצר. אלא יהיה בדיוק כמו ההתנתקות, יהיו דתיים נורא נחמדים עם סרטים כתומים ומלאי סימפתיה, אבל את ארץ ישראל יחלקו. צריך פה ימין חזק, אמיתי, שהוא חדש אבל לא רק דתיים. כי כשיגיעו דתיים אנחנו נמחה, נשיר את השירים היפים אבל הדחפורים יעבדו. אם אנחנו רוצים למנוע את זה – זה רק בשדה הפוליטי ורק על ידי רתימת ציבור ימני גדול והמפלגה היחידה שתעצור את הדבר הזה זה הימין החדש, שיהיה לה את הכוח לעצור גם שחרור מחבלים ומסירת שטחים".

בנט התייחס לתמיכת אלונה ברקת בעבר על ההתנתקות: "אמרה שהיא התפכחה, "במקום שבעלי תשובה".. זה בסדר".

גנץ לא התנגד לביטול הסכם הגרעין

נתניהו  תוקף ורומז שבני גנץ היה במקום אחר בדיונים בקבינט, אתה היית שם. 

יש וויכוח פומבי שנתניהו אמר שבני גנץ התנגד למהלכים של נתניהו, אני יכול להגיד שבני גנץ היה מאד מאד פרווה עד שלילי ביחס למהלכים של נתניהו לבלימת וביטול הסכם הגרעין עם איראן. הייתי שם מההתחלה ועד הסוף בכל תקופת גנץ, הוא היה פרווה ובהחלט אי אפשר לומר שהוא נתן לזה גיבוי. הערכות המצב שלו היו מאד חיוביות ביחס להסכם שלו 'בסה"כ מביא תועלות' ולכן הצדק נוטה יותר לראש הממשלה".

יהיו עוד שמות ברשימת הימין החדש

בימים רביעי חמישי יתקיים המועד הסופי לסגירת הרשימות למפלגות הכנסת, ימים לחוצים, אבל בנט לא חושש מהשביעייה בלבד שנמצאת אצלו. "אל דאגה, אנחנו נביא עוד שמות. אני לא מחפש כוכבים אלא אנשים שביום אחרי הבריחות יעבדו אחרי הבחירות במסירות ומאידאולוגיה". הוא מדגיש כי "שולי מועלם נמצאת במקום מאד מאד מרכזי במפלגה, יש לי אמון בה והיא חברת כנסת מצויינת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מסכים
שלמה מאור | 17-02-2019 18:34
לכל מילה של בנט היא בסלע רק ימין חזק יביא תוצאות
2
כדאי וחשוב לגייס למאבק גם את הערבים
בהחלט | 17-02-2019 19:05
מדינה פלשטינאיץ היא אסון לכל אזרח ישראלי באשר הוא, כולל כדעון סער ואושרת קוטלר.
3
למה 15, כדאי להציב יעד של 57!
בהצלחה | 17-02-2019 19:57
ואז להתפשר על 40, לצרף לקואליצייה את כהנא חי וסמוטריץ, ותנו לביבי את המשרד לשיוויון מגדרי!
4
בנט בגדת בחברים, שכח מאיתנו ותפסיק ללקק
אבי ואוב | 17-02-2019 21:18
התנהגת בצורה לא ראויה, שלם תמחיר....