יפעת ארליך לסרוגים: "לא יכולתי לעמוד יותר מנגד"

רגע אחרי שהצטרפה רשמית למפלגת הבית היהודי, יפעת ארליך סיפרה לסרוגים על התחושות לקראת הדרך החדשה והסיבות שהובילו לכניסה לפוליטיקה: "הרגשתי שאנחנו נמצאים במשבר של מנהיגות, ולא יכלתי לעמוד יותר מנגד"

יפעת ארליך לסרוגים: "לא יכולתי לעמוד יותר מנגד"
  (צילום: סרוגים)

רגע אחרי שהוצגה באופן רשמי כחברה החדשה ברשימת מפלגת הבית היהודי, אשת התקשורת והעיתונאית יפעת ארליך סיפרה הערב (רביעי) לסרוגים על תחושותיה לקראת הדרך החדשה והסיבות שהובילו להחלטתה להיכנס לפוליטיקה.

(צילום: סרוגים)

"זו הרגשה של התרגשות גדולה, של אחריות כבדה שמונחת על הכתפיים, והרבה תפילה שאצליח לעמוד במשימה הזאת" אמרה לאחר מסיבת העיתונאים שבה הוצגה  "אני מאד שמחה שבבית היהודי הבינו כמה חשוב לשים את הנשים בחזית. אני מקווה שאוכל לעמוד בשליחות שלי".

"בעת הזאת התחושה שלי היא שאנחנו נמצאים במשבר של מנהיגות, ולא יכלתי לעמוד יותר מנגד" הוסיפה וסיפרה על ההחלטה לעזוב את העיתונאות ולעבור לכנסת. "באמת הגעתי להבנה שהשליחות שהייתה עד עכשיו הייתה חשובה, אבל עכשיו אני יוצאת לדרך חדשה ושליחות ציבורית, ונושאת תפילה לריבון העולמים שיצליח את דרכי".

עוד סיפרה על היחסים בינה לבין יו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ. "אני באתי להראות שאני באמת ליברלית, שיש דעות ששונות מדעות של אנשים אחרים במפלגה- וזה בסדר גמור. הרב רפי דיבר על זה יפה, וזה מכאיב אותי התיוגים שכל אחד חייב להיות במשבצת שלו" טענה. "הרב רפי הוא בן אדם ערכי, מדהים, מחבק, פתוח- ואני לא מצליחה להבין את זה שנוצר תחושה של חרד"ליות. אז הנה, פתחנו את זה. אני ליברלית, ואשמור על הערכים הליברלים שלי. ליברל אמיתי הוא אדם שלא פוסל מישהו אחר, לא בגלל שהוא הלך להתייעץ עם רב אלא בגלל שהוא מסוגל להכיל את זה שיש דעות אחרות"

"הבית היהודי צריך אישה מנהיגה"

כשנשאלה מה הדבר הראשון שתרצה לעשות כחברת כנסת, ארליך אמרה כי "יש המון נושאים שאני עוד רוצה ללמוד. אחד הדברים שח"כ חייב לומר לעצמו זה כמה עליי ללמוד לעומק וברצינות לפני שמתחילים לנפנף בסיסמאות והכרזות. אני תמיד השתדלתי לפני שאני כותבת כתבה או טור ללמוד את הנושא כמה שצריך. זה מה שאני רוצה לעשות בכנסת- לדבר עם אנשי המקצוע, להבין את הדברים לעומקם, להבין טעויות של אחרים".

לטענתה, "יש הרבה נושאים בוערים במדינה, כמו נושאים נשיים. מאד כואב לי מצב הגיור בישראל, ואני חושבת שזה משהו שחייב להיות בשיח. כמובן שאני בעד גיור הלכתי, אבל אנחנו לא מדברים על הדברים האלה. אנחנו עסוקים קצת מדי בהישרדות, בתוכן ובמהות. אני מקווה שהגל הזה יירגע, ונוכל להתחיל לדבר על המהות או הדברים".

עוד התייחסה לדיווחים על ההתנגדות במפלגה לשיבוצה לשיבוצה במקום השני על חשבונו של מוטי יוגב, וטענה כי "אני לא יודעת מאיפה זה הגיע. אף אחד פה לא דיבר על מקומות ורשימות. אני לא אמרתי שום דבר פרסונלי לגבי עצמי".

בסיכום דבריה התייחסה להחלטה לשריין אותה במשבצת המשוריינת לאשה ברשימת המפלגה. "אמרתי לוועדה שבחרה שאני לא מאמינה בועדות קישוט. נשים זה לא וועדת קישוט. אני לא על תקן האישה היפה או המכוערת- אני על תקן האישה המנהיגה, והבית היהודי צריכה אישה מנהיגה" טענה. "אני לא חושבת שייראה טוב בכל חיבור שנעשה שנשים יידחקו הצידה. נמצא את הדרך, ואם יש אישה אחרת- שתהיה אישה אחרת. העיקר שגם ברשימה המאוחדת נשים יהיו מובילות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
שטויות
פפה | 13-02-2019 21:10
בשביל 46 אלף שח לחודש גם אני לא הייתי עומד מנגד. עם כל הכבוד מה היא עשתה בשביל מדינה?????
ארליך הזו סכנה לדת לדתיים היא תהרוס את המפלגה
בניטשקה חונטשקה | 13-02-2019 21:47
גם נראה לי, כי כל הרבנים הציוניים, יחרימו את ה''ימין החדש''
2
בהצלחה גדולה
אבי יצחק | 13-02-2019 21:18
תצליחו
3
ייפעת ארליך
נועם יעקובי | 13-02-2019 21:54
היה ראוי לציבור הדתי הלאומי היקר שרוב נשותיו הולכות עם כיסוי ראש לקבל מנהיגה ששמה כיסוי ראש זה קידוש ה גדול כי היא מייצגת ריבבות יפעת היא אישה אייכותית אבל כבוד ה חשוב מהכל
היה ראוי שלא יהיו במפלגה אנשים שהטרידו מינית
חן | 14-02-2019 7:03
אל תסתכל בקנקן
4
יפעת : שרה מחכה לך בפינה
מאור | 13-02-2019 22:22
ואנחנו הציונות הדתית תשלם על פליטות הפה שלך
5
שגיאות כתיב וניסוח בעברית לקוי מאוד
רותי | 13-02-2019 22:46
בבקשה לקרוא כל פוסט לפני שהוא עולה. קחו את הפוסט על הגב' ארליך, וראו כמה שגיאות.
6
לא תאמינו אבל....
נו באמת | 13-02-2019 23:49
ספוילר: יפעת אליך לא תהיה חברת כנסת. בואו נהיה ריאלי עם. גם אם כולם כולם יתאחדו - מקום שלישי בבית היהודי לא יהיה ריאלי. נקודה סוף פסוק..
לא סתם אמרו חז"ל
עמית | 20-02-2019 22:15
שמאז שחרב הבית לא ניתנה נבואה אלא לשוטים...
7
תיוגים
התמים | 14-02-2019 11:55
ואופי כיסוי הראש - זה מה שמטריד את המגיבים ? תהיו מוטרדים מבעיות קצת יותר רציניות : מה דעת יפעת ארליך וכל אנשי המפלגה בסוגיות הבאות , ולאו דווקא בסדר הזה : מצב בתי החולים , מצב התחבורה הציבורית , קירוב לבבות ( גם של רפורמים רל ) , כיצד להתמודד עם מדינה דו לאומית , מחירי הדיור , עזיבת טובי בנינו לחול, המצב הבטחוני הגרוע מאי פעם בעזה ובצפון ( תחת מנהיגותו של הביטחוניסט ביבי ) , הפילוג בעם, השיח המתלהם והמסוכן בציבוריות הישראלית, הפרדה מגדרית ברחובות ובשטחים ציבוריים שונים, מצב העובדים הסוציאליים, קיצבאות הנכות, הפגיעה המתמשכת ברשויות החקירה והמשפט, ועוד כהנה וכהנה סוגיות חשובות. תנו דעתכם על סוגיות אלו ולא על גודל כיסוי הראש של פלונית. את חברי הכנסת יש לבחון בהתייחס לדעת על אלה ולא בגודל הכיפה או אורך הפיאות או השרוול.
8
"בית של גויים" מה זה ליברלית? תומכת להט"ב?
רם | 15-02-2019 7:52
מה תחבורה ציבורית בשבת? זה דתיים אלה?
9
אבל למה לא באתר בשבע?
יפה לך | 18-05-2019 21:28
למה באתר לא דתי ולא לאומי?