מייק פנס: "לאנטישמיות אין מקום בממשל האמריקני"

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס גינה בחריפות את חברת הקונגרס המוסלמית אילהן עומאר, שעוררה סערה בעקבות דבריה האנטישמיים, וקרא לה להתפטר מתפקידה: "אין מקום לאנטישמיות בממשל האמריקני"

מייק פנס: "לאנטישמיות אין מקום בממשל האמריקני"

סערת האנטישמיות בארה"ב: סגן נשיא ארה"ב מייק פנס גינה היום (רביעי) בחריפות את חברת בית הנבחרים המוסלמית אילהן עומאר, שעוררה סערה נרחבת בעקבות התבטאויותיה האנטישמיות, וקרא לה להתפטר מתפקידה בממשל.

"דבריה של עומאר היו ביזיון גדול, וההתנצלות שלה לא היתה מספקת כלל" טען. "לאנטישמיות אין מקום בממשל האמריקני, ובטח שלא בוועדה לענייני חוץ. לא מספיק לגנות את אלו שעוסקים באמירות אנטישמיות, עליהם גם לשאת בהשלכות של דבריהם".

בדבריו פנס הצטרף לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שגם תקף אמש את המחוקקת הדמוקרטית וגינה את דבריה. "היא צריכה להתבייש בעצמה, ההצהרה שלה הייתה בושה נוראית" אמר טראמפ בשיחה עם כתבים בעיר אל פאסו שבטקסס. הנשיא ציין כי עומאר אמנם התנצלה על דבריה, אך לדבריו "ההתנצלות שלה אינה מספקת כלל". כשנשאל מה עליה לעשות מעבר להתנצלות, טראמפ ענה כי "היא יודעת מה היא צריכה להגיד עכשיו".

חברת בית הנבחרים המוסלמית אילהן עומר (צילום: שאטרסטוק)

כזכור, בתחילת השבוע עומאר טענה בטוויטר כי "הכסף היהודי הוביל לתמיכה של ארה"ב בישראל", כשהיא מצטטת משיר של הראפר פאף דדי: "It’s all about the Benjamins", ("הכל מתקשר לבנג'מין"), המתייחס לשטרות של מאה דולר שעליהם מופיע דמותו של בנג'מין פרנקלין. כשעיתונאית המגזין היהודי "פורוורד" בתיה אונגר-סרגון כתבה לעומאר בתגובה כי "הייתי שמחה לדעת מי היא חושבת שמשלם לחברי קונגרס כדי לתמוך בישראל", השיבה עומאר בישירות "אייפאק".

דבריה של עומאר זכו לגינוי רב מקרב חברי הקונגרס, כשבין השאר מנהיג הרפובליקנים בבית הנבחרים, קווין מקארת'י, דרש מהנהגת הדמוקרטים לפעול להענשתה של חברת המפלגה.

בעקבות המתקפה, עומאר מחקה את הציוצים האנטישמיים ופרסמה הודעת התנצלות בטוויטר. "אני מודה לעמיתי היהודים, שלימדו אותי על ההיסטוריה הכואבת של הדימויים האנטישמיים בעולם" טענה. "מעולם לא היתה לי כוונה להעליב את המצביעים שלי או את היהודים האמריקאים בכלל. אנחנו תמיד צריכים להיות נכונים לקחת צעד אחורה ולקבל ביקורת, בדיוק כמו שאני מצפה מאנשים להקשיב לי כשאחרים תוקפים אותי בשל זהותי. לכן אני מתנצלת באופן חד משמעי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו