טראמפ נגד חברת הקונגרס המוסלמית: "בושה נוראית"

לאחר שחברת הקונגרס אילהן עומאר עוררה סערה בארה"ב בעקבות התבטאויות אנטישמיות, הנשיא דונלד טראמפ תקף אותה בחריפות: "ההצהרה הייתה בושה נוראית". עומאר התנצלה על דבריה- אך טראמפ טען כי ההתנצלות "אינה מספקת"

טראמפ נגד חברת הקונגרס המוסלמית: "בושה נוראית"
  (צילום: שאטרסטוק)

סערת האנטישמיות בארה"ב: יום לאחר שחברת בית הנבחרים המוסלמית אילהן עומאר עוררה סערה נרחבת בעקבות התבטאויותיה האנטישמיות, במסגרתם טענה כי "הכסף היהודי הוביל לתמיכה של ארה"ב בישראל", נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תקף בחריפות את המחוקקת הדמוקרטית וגינה את דבריה.

"היא צריכה להתבייש בעצמה, ההצהרה שלה הייתה בושה נוראית" אמר טראמפ בשיחה עם כתבים בעיר אל פאסו שבטקסס. הנשיא ציין כי עומאר אמנם התנצלה על דבריה, אך לדבריו "ההתנצלות שלה אינה מספקת כלל". כשנשאל מה עליה לעשות מעבר להתנצלות, טראמפ ענה כי "היא יודעת מה היא צריכה להגיד עכשיו".

"צריכה להתבייש בעצמה". חברת בית הנבחרים המוסלמית אילהן עומר (צילום: שאטרסטוק)

כזכור, אמש עומאר טענה בטוויטר כי "הכסף היהודי הוביל לתמיכה של ארה"ב בישראל", כשהיא מצטטת משיר של הראפר פאף דדי: "It’s all about the Benjamins", ("הכל מתקשר לבנג'מין"), המתייחס לשטרות של מאה דולר שעליהם מופיע דמותו של בנג'מין פרנקלין. כשעיתונאית המגזין היהודי "פורוורד" בתיה אונגר-סרגון כתבה לעומאר בתגובה כי "הייתי שמחה לדעת מי היא חושבת שמשלם לחברי קונגרס כדי לתמוך בישראל", השיבה עומאר בישירות "אייפאק".

דבריה של עומאר זכו לגינוי רב מקרב חברי הקונגרס, כשבין השאר מנהיג הרפובליקנים בבית הנבחרים, קווין מקארת'י, דרש מהנהגת הדמוקרטים לפעול להענשתה של חברת המפלגה.

בעקבות המתקפה, עומאר מחקה את הציוצים האנטישמיים ופרסמה הודעת התנצלות בטוויטר. "אני מודה לעמיתי היהודים, שלימדו אותי על ההיסטוריה הכואבת של הדימויים האנטישמיים בעולם" טענה. "מעולם לא היתה לי כוונה להעליב את המצביעים שלי או את היהודים האמריקאים בכלל. אנחנו תמיד צריכים להיות נכונים לקחת צעד אחורה ולקבל ביקורת, בדיוק כמו שאני מצפה מאנשים להקשיב לי כשאחרים תוקפים אותי בשל זהותי. לכן אני מתנצלת באופן חד משמעי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע