הרב פרץ לארליך: "איתך נגיע לשילוב המיטבי"

הרב רפי פרץ התייחס לראשונה לבחירתה של יפעת ארליך למקום שלישי ברשימת הבית היהודי: "לכולם יש כאן בית, איתך נגיע לשילוב המיטבי". ארליך אמרה כי "העבר של הציונות הדתית הוא בבית היהודי, וכך גם העתיד"

הרב פרץ לארליך: "איתך נגיע לשילוב המיטבי"

שעות ספורות לאחר נחשף כי אשת התקשורת והעיתונאית יפעת ארליך נבחרה למשבצת המשוריינת לאשה ברשימת הבית היהודי, יו"ר המפלגה הרב רפי פרץ התייחס היום (רביעי) לבחירתה למקום השלישי ברשימה לכנסת.

בדבריו פרץ אמר כי "אני משוכנע שרב המחבר על המפרד, ואנחנו מסכימים על רוב הדברים. הציונות הדתית עברה מפוארת, אנשים מתחלפים- אך האידאולוגיה שלה נשארת: המשולש המיוחד- תורת ישראל, ארץ ישראל, ועם ישראל. לכולם יש כאן בית" עוד ציין כי "בקרוב נשלים את האיחוד עם האחים שלנו באיחוד הלאומי, וניצור השפעה גדולה על הציונות הדתית ומדינת ישראל".

לארליך אמר כי "אני גאה ושמח על הצטרפותה של יפעת סופרת מוכשרת, עיתונאית מוערכת ובקרוב חברת כנסת שתוביל את הפעילות החברתית מטעם הבית היהודי בכנסת. בהזמדנות זו אבקש להודות למועצה הציבורית שעשתה את עבודתה נאמנה. יפעת, למרות שאת לא מומחית בזה, אני שמח שעלית איתי לקוקפיט להמראה של הבית היהודי. איתך נגיע לשילוב המיטבי"

(באדיבות המצלם)

"קוראת לציבור שלי לחזור הביתה"

ארליך צינה כי "נשים דתיות מובילות היום בכל תחומי החיים – ועל כן נשים דתיות לא יכולות להעדר מההנהגה הציבורית. הן צריכות לעמוד שם בחזית. אני קוראת לציבור שלי לחזור הביתה, זה הבית שלכם ואדאג שהוא ישאר הבית של כולנו. אני קוראת לציונות הדתית להתאחד ולחזור לבית היהודי, ולא לתנועות חדשות עם צלופן אך לא ביתה של הציונות הדתית".

עוד התייחסה במרומז למפלגת הימין החדש: "הטרנדים שבחוץ אולי קורצים, המעטפת הנוצצת מבריקה. אך תחתיה אין עבר ואין עתיד. העבר של הציונות הדתית הוא בבית היהודי, וכך גם העתיד" טענה. "כעת בהווה כולם צריכים למצוא את הדרך כדי לשקם ולהרחיב את הבית. לשמחתי, כבר קיבלתי מאות תגובות נרגשות של אנשים שאמרו 'אנחנו חוזרים הביתה, כבר לא מתלבטים'". עוד ציטטה מתפילת שליח הציבור ביום כיפור והתייחסה לתפקידה החדש: "היה נא מצליח בדרכי".

"אני סבורה ובטוחה שהרב רפי ילמד לנווט את הספינה בסערה הזאת. אז לפחות קצת סבלנות. לא מאה יום של חסד ביקשנו- אלא שלושים יום. בעוד שלושים יום הבית היהודי יעלה בסקרים. אני שמחה על האיחוד הקרב ובא עם האיחוד הלאומי, אני מעריכה את כל הנציגים שנבחרו שם ואשמח לעבוד איתם. יחד נוביל את הציונות הדתית קדימה, באמונה, בנחישות, וביצירתיות".

(באדיבות המצלם)

כזכור, ארליך נבחרה למקום השלישי ברשימת הבית היהודי לאחר שגברה על 2 המועמדות האחרות: ניצנה דרשן לייטנר ועידית סילמן. במפלגה טענו כי "יפעת היא תוספת כח משמעותית לבית-היהודי ומייצגת את ציבור הצעירים המגוון, התוסס, הערכי והדעתן של הציונות הדתית והמסורתית".

הוועדה קראה למפלגה לוודא שארליך תשתבץ ברביעייה הפותחת של הרשימה המאוחדת, כלומר במקום השני בבית היהודי- אך ראשי סניפים ופעילים מרכזיים הביעו התנגדות לשיבוצה במקום השני על חשבונו של מוטי יוגב. "לא הוועדה ולא מנכ"ל המפלגה יקבלו החלטות כנגד המרכז. לכן, לא יקום ולא יהיה" אמרו.

ארליך, נשואה ואם לחמישה, בת היישוב עפרה, שם מתגוררת עם משפחתה לאחר פינוי עמונה בשנת 2006. בעברה הייתה כתבת במקור ראשון, תכנית התחקירים של "המערכת עם מיקי חימוביץ'" בערוץ 2 ובשנים האחרונות פובליציסטית בעיתון ידיעות אחרונות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
סמוטריץ תתחבר עם עצמה וזהו
רק עוצמה וזהו | 13-02-2019 17:33
ההנהגה של הבית היהודי פשוט לא נורמאלית, מתנהגים כאילו הם עם 30 מנדטים
ממש ככה.
מתן | 13-02-2019 19:02
הם לא מתאימים מאיזה כיוון שלא מסתכלים על זה ויש להם תפיסה פרטית מידי. צריך חבר'ה ששמים את טובת הכלל לנגד עיניהם ולא מנסים לכבוש השגים אישיים דרך הכנסת אין זמן לשטויות האלה. מפלגה דתית לאומי של סמוטריץ ישי ועוצמה תביא יחד את כל הכח שצריך מבפנים ומבחוץ.
סמוטריץ מסוגל להתחבר רק עם עצמו
יוני גיספאן | 13-02-2019 18:38
הגאווה שלו לא מאפשרת לו לראות אף אחד אחר חוץ מאת עצמו
2
לראות מעבר ל..:ראיית גוש א"י.לטווח ארוך.
ב"י+יחד+תקומה+עוצמה+ | 13-02-2019 18:09
איחוד אעפי אי אחידות טוטלית. אך משיקה אידלאולוגית של תורה עם וארץ ישראל. דחיקת קבוצה בעלת כח אמיתי.ערכי. ומוכח יירחיק חברתית , לעתיד לגמריי מגוש ימין/אי. אף לא1 רוצה דחיקת נציגיו. וזה כולל התפוררות גם פנימית. לכן ראשית נציג 1 של כא מקבוצות כח מוכחות ברבעייה/חמישייה ראשונה. א. ברור שהרב פרץ בי צל ראשון. ב. יחד. ב2015 הביאו מעל 125,000 קולות. להם יש הערכה של לפחות כ2 מנדטים צייתנים לרהג מזוז. מייצגים גם חברתי חרדלי. הרב מזוז ייחליט מי נציגו. ג. תקומה. ניבחר סמוטריץ.פרלמנטר טוב. ד-ה . פייגלין / עוצמה עפי בחירת רבניהם מי הנציג. ו. מוטי יוגב. ז. נציג יחד הרב מזוז יחליט מי? ח-י . עפי סקר כח מעמיק: סופר/אישה ארליך / עמשלם / נציג עוצמה עפי רבניהם. וכן הלאה. בהצלחה.
3
במה פרץ מתעסק, מסיבות עיתונאים על אשה מס' 3??
ד | 13-02-2019 18:30
ובינתיים בורח שוב ושוב מפגישות וסיכום עםתקומה שיציל את הימין התורני וממשלת הימין מקריסה טוטאלית??
4
לא ראיתי הזייה כזו....פרץ בורח ממו"מ וסיכום
הלם | 13-02-2019 18:34
ומקפץ בין נאומים והצגות, כשעל המפלגה שלו יסגרו את השאלטר עוד כמה ימים
5
בצלאל,רד מהליצן השתול הזה ותחבור לעוצמה ויחד!
דחוף! | 13-02-2019 18:37
דחוף!
6
רעיון תחבור לגבאי
אריק | 13-02-2019 18:50
אולי ביחד תגרדו את אחוז החסימה
7
מפר הבטחות והתחייבויות לסמוטריץ
הרב רפי פרץ לא אמין | 13-02-2019 19:17
כבר פעמיים. בפעם הראשונה הסכימו על הנהגה משותפת ואז חזר בו כדי לנסות לסדר לעצמו את תיק החינוך בליכוד. כשהבין שהליכוד לא רוצה אותו הצהיר שחייבים להתאחד עם הבית היהודי והתחייב לדבר עם סמוטריץ' אבל ברח. ולא חזר לפגישה בים המלח. כאילו שיש משהו יותר חשוב שהוא צריך לעשות. המנהיג הגרוע ביותר שיכולנו לבקש
8
"ליברל" לא יכול להיות דתי, זו סתירה. מתאבדים
מישהו | 13-02-2019 19:23
מפלגה ללא דרך, שמינתה לעצמה כונס נכסים חסר אינטלגנציה.
9
כמה אתה מכיר את סמוטריץ שאתה מלעיז עליו
ליוני גיספאן | 13-02-2019 23:29
עובדה שהוא ויתר על המקום הראשון לפרץ שרקד עם המגרשים-שלא מגיע לו המקום הראשון בקושי ידע לנהל את הרבנות הצבאית, איך ינהל מפלגה????