אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב עמאר על התאונה: ימי הבחירות מביאים אסונות

רבה של ירושלים, מתייחס לתאונת האוטובוס בכביש 443 ואומר: "השבוע זה השבוע האחרון של השובב"ים, אני קורא למי שיכול לקבל על עצמו תענית למחר, כדי להסיר אף וחמה מעם ישראל ולהמתיק את הדינים"

הרב עמאר על התאונה: ימי הבחירות מביאים אסונות
  (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

מרן הראשון לציון ורבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר התייחס הבוקר בשיעור שמסר לתאונת הדרכים הקשה בכביש 443, בו נהרגו 2 נוסעים ונפצעו עוד 35, חלקם במצב קשה.

"'עת צרה היא ליעקב', אסון הזה בוודאי מלמד שמידת הדין מתוחה, ה' ירחם עלינו, מי יודע אולי יש יותר מדי קטגוריה ודיבורים אחד נגד השני. זה תמיד מתחיל בדיבורים ונגמר בשנאה, הזמנים האלה של ימי הבחירות יש בהם הרבה מתח ואחד מקטרג על השני ולפעמים מגיע גם לשנאה, ה' יצילנו." אמר הרב עמאר בשיעור.

בימי הבחירות תזכור את הבורא

"אמרתי תמיד על הפסוק בקהלת 'זכור את בוראך בימי בחורותיך', הכוונה בימי הבחרות בעודך צעיר – תזכור את הבורא. אבל אמר איזה חכם 'בימי בחורותיך' בימי הבחירות. בזמן הבחירות שלא לחשוב שבזמם הבחירות מותר להלבין ולבייש, חס ושלום.

"בכל אופן זה דבר שיש בו לעורר את כולנו על כבוד הקב"ה, ועל כבוד התורה, ועל כבוד איש לרעהו, שנקפיד כל אחד בכבוד השני.

(באדיבות אפליקצית חמ"ל)

מי שיכול, שיקבל עליו תענית

"נרבה בתפילה. השבוע זה השבוע האחרון של השובב"ים, אני קורא למי שיכול לקבל על עצמו תענית למחר, כדי להסיר אף וחמה מעם ישראל ולהמתיק את הדינים, והקב"ה יעמוד מכסא דין וישב על כסא רחמים לנהל את עם ישראל בחסד ורחמים.

"הזהירות בכבוד הזולת שאמרתי צרכה להיות כפולה ומכפולת, היצר הרע מפתה את האדם בימי הבחירות, עם כל זאת צריך לשמור על הכבוד וכבוד ה', ומי שמדבר נגד התורה למחות בהם אבל לא לשנוא אותם ולא לבייש אותם, עד שהקב"ה יחזיר אותם בתשובה"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
למשל אסור להסית נגד אחינו הרפורמים...........
קרית ספרי | 10-02-2019 14:56
או ל'צפצף' על הוראת הגריש אלישיב והגרע יוסף לתת לאחינו הרפורמים חלק מהכתל.. בהחלט ל'צפצף' על הוראת גדולי תורה זה יכול רל להביא חרון אף.. בהחלט להרבות שנאת חינם בתוך עם ישראל יכול להביא חרון אף רל. בהחלט להרחיק את אחינו מהשיכות לכלל ישראל, ובעצם לעודד בעקיפין נישואי תערובת ועזיבת העם. דווקא על ידי החלק הכאילו יותר דתי בעם ישראל, [שאמור להיות יותר אחראי לשלמות העם] בהחלט יכול חו להביא חרון אף רל..
לקרית ספרי. אכן דברים כדורבנות.
בניעכולו | 10-02-2019 15:18
וראוי שנעמיד את העסקנים מכיוון מסוים שמחרחרים שנאה ופירוד בבני ישראל עם קרובו. על מקומם.
2
הקריאה
התמים | 10-02-2019 19:31
לשמור על כבוד הזולת - קריאה חשובה. לצערנו, הבעייה היא שהרבנים הם הראשונים להכפיש, לזלזל במי שלא הולך בקו שלהם, להעליב מיגזרים אחרים, לעודד קיצוניות והתבדלות. אז על כך נאמר : טול קיסם מבין שיניך - טול קורה מבין עיניך.
3
הראשלצ הרב עמאר, הוא סמל לאהבת ישראל
ליאת דוידוביץ | 10-02-2019 21:38
אהבתי לעיין בקריאה שלו לאחדות. להימנע מלשון הרע ומאבקים.
4
צודק הרב בזמן בחירות זה בולט
ניסים | 13-02-2019 9:13
כל השנים האחרונות לא רק שינאת חילונים ודתיים אלא דתיים ודתיים ושם השנאה יותר גדולה מחילונים ודתיים ועל זה נותנים את הדין