אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קריאה לוועדה המסדרת: בחרו נציגה לא דתייה לשריון

 תנועת המפד"לניקים החדשים שיגרו ליו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ מכתב ובו הפצירו בו לקדם את המועמדת החילונייה אורלי רפפורט. "יתרון מובהק אל מול שאר האופציות לשיריון"

קריאה לוועדה המסדרת: בחרו נציגה לא דתייה לשריון
  ררפורט עם מנכ"ל הבית היהודי

הוועדה המסדרת של הבית היהודי לשיריון הנשי במקום מספר שלוש ברשימה החלה היום (רביעי) את דיוניה. תנועת המפד"לניקים החדשים שיגרו ליו"ר הרשימה החדש, הרב רפי פרץ מכתב ובו הפצירו בו לקדם את  אורלי רפפורט.

במכתב, שהופץ לכל 17 חברי המועצה הציבורית, נכתב כי רפפורט העמידה את עצמה להתמודדות במרכז המפלגה שנערכו השבוע ונבחרה במקום האחד עשר ברשימה. לדבריהם, זכויות הוועדה הן כאלה שניתן "להצניח" לשיריון אישה שכלל לא התמודדה ולא פגשה בחברי המרכז, וכל שכן לא השיגה תמיכתם. ולכן הם "רואים את התמודדותה של אורלי כיתרון מובהק אל מול שאר האופציות לשיריון".

יתרון נוסף מביאים המפד"לניקים, בשל הוותק של רפפורט במפלגה. כאמור, "אישה שתשוריין לתפקיד פוליטי כה מורכב, בהיעדר ההיכרות הבסיסית עם המפלגה,עלולה להיות בעכרי הציבור כולו", כתבו לרב. "אנו מאמינים שקולה של אורלי במפלגה הינו ייחודי שלא מיוצג ברשימה שנבחרה השבוע. אנו רואים אותו כיוצר גוון מיוחד ומאחד".

לטענתם, שריונה של אורלי ברשימה יפנה לאלקטורט אחר ולא מוכר כלל בין מצביעי הבית היהודי עד היום, ירחיב את השורות והקהלים וייצור מצב מבורך של רבגוניות ותוספת מצביעים.

לבסוף הדגישו כי "ביכולתה להביא בשורה אמיתית לחיבור בין דתיים, מסורתיים,חילוניים סביב ערכים משותפים. כך, שהחשיבות והרלוונטיות של המפלגה תעלה בעיניי הציבור.

לחברי הוועדה הוסיפו לקחת בחשבון את השיקולים, וליצור רשימה מגוונת ואטרקטיבית עבור ציבור המפלגה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אם היא במקום ה11 יש אישה שנבחרה למקום 5
ליאת דוידוביץ | 06-02-2019 20:37
ראוי יותר לקדם את מירי אברג'יל, שהיא חברת מועצה בגבעת שמואל, ונשענת על תמיכה רבה יותר. מירי , אישי יקרה, והיא די ראויה לקפוץ בשתי מקומות והדבר יביא להמון בוחרים מאזור המרכז שמתלבטים אם לתמוך בבית היהודי או במפלגה אחרת. חשבנו על כך, מספר ידידות באזור המרכז והצענו ש... אפשר להציע שאורלי רפפורט תתפוס את מקומה החמישי, של מירי, אם יוחלט לקדם אותה ושהיא נכס אלקטוראלי.
2
לא מתאים להכניס את החילונית שמצדדת בתחבורה
לאורבך | 06-02-2019 22:13
בשבת ועוד כל מיני דברים שלא מתאים למגזר לנו. אם החילונית מחפשת לייטים תמצא זאת אצל בנט ושקד - לבית היהודי - אינה מתאימה !!!! איכזבת אורבך. אם תיבחר - חברי ואני לא נצביע לבית היהודי -ואין פלא שלא תעברו % חסימה .
3
איילת שקד פנוייה
הצעה | 07-02-2019 8:37
אפשר גם לנסות את מאי גולן שכניראה המקום בו נבחרה בליכוד הוא לא ריאלי. מאי גם צעירה, גם רהוטה ולוחמנית כמו שקד, וגם שונאת כושים וערבים.
4
זו תהיה טעות פאטלית! חרדלים לא יצביעו לזה!!! מידע אישי!
אורי לוין | 07-02-2019 8:55
5
אורבך - מתי תעוף לנו כבר ותתחבר לבנט?
נאוה | 22-02-2019 15:12
נמאס לנו מאורבך הקומבינטור. לא רוצים חילונית במפלגתנו - רק אתה רוצה אורבך !!!