2525 אחים ואחיות חדשים למערכת הבריאות. במקום הראשון: המרכז האקדמי לב

המרכז האקדמי לב ממשיך להיות מדורג בצמרת ההצלחה במבחני הסיעוד בישראל. ד"ר חיה רז: "ההצלחה מוכיחה את הרמה הגבוהה של הלימודים במרכז האקדמי לב"

בראש מבחני ההסמכה בסיעוד: המרכז האקדמי לב
  צילומים: המרכז האקדמי לב

בצל המחסור הגדול באנשי מערכת הבריאות מתפרסמים כעת נתוני משרד הבריאות על מספר האחים והאחיות שעברו בהצלחה את מבחני המשרד ויצטרפו למערכת הבריאות בישראל. על פי נתוני מנהל הסיעוד במשרד הבריאות, בשנת 2018 עברו בהצלחה 2525 אחים ואחיות שהם כ-73% מהנבחנים . 2078 מתוכם הם בוגרי המוסדות האקדמיים שמלמדים את תחום הסיעוד בארץ, ו-447 בוגרי חו"ל.

מי שמוביל בצורה מרשימה פעם נוספת את טבלת ההצלחה במבחנים הוא המרכז האקדמי לב בירושלים, עם נתון הצלחה משולש: 169 אחים ואחיות ו-100% הצלחה ובציון סופי, כמעט הגבוה ביותר, בממוצע של 77.

המרכז האקדמי לב על שלוחותיו (קמפוס טל, מבחר ושלוחת ביה"ס לסיעוד במרכז הרפואי שערי צדק), כבש גם את המקום הראשון בארץ אשתקד במדד 'הכוכבים' החדש שמשרד הבריאות החל לפרסם בשנה שעברה. אחרי המרכז האקדמי לב נמצאת המכללה האקדמית יזרעאל עם 115 בוגרים ובוגרות ו97% הצלחה, ביה"ס האקדמי לסיעוד קפלן עם 112 בוגרים ו99% הצלחה, המכללה האקדמית תל אביב יפו עם 108 בוגרים ו90% הצלחה, ביה"ס האקדמי לסיעוד דינה עם 106 בוגרים ו96% הצלחה, אוניברסיטת חיפה עם 104 בוגרים ו94% הצלחה ועוד.

מבחינת הסטודנטים שסיימו את ההכשרה עם 100% הצלחה, ממוקם כאמור שוב המרכז האקדמי לב בצמרת הדירוג עם 100% ולאחריו אוניברסיטת בן גוריון (100% מתוך 88 בוגרים ובוגרות), ביה"ס לסיעוד באשקלון (100% מתוך 82 בוגרים) ואוניברסיטת אריאל (100% מתוך 50 בוגרים).

יש לציין כי בכל רחבי הארץ קיים מחסור באחיות שיימשך בעתיד הנראה לעין. המחסור קיים הן באשפוז (בתי החולים על סוגיהם) והן במרפאות בקהילה: בין השאר בבתי אבות מרפאות ומוקדי חירום.

ראש החוג לסיעוד במרכז האקדמי לב ד"ר חיה רז אומרת: "אנו גאים להוביל את תחום הבריאות בישראל. קיבלנו הוכחה נוספת לאיכות הגבוהה של הבוגרים והבוגרות שלנו. לאורך כל שנות הלימוד, הסטודנטים והסטודנטיות מרגישים תחושת שליחות ויודעים שהם נכנסים למקצוע שמשפיע על חייהם של אנשים. אנו דואגים לתת לסטודנטים ולסטודנטיות חווית לימודים מעשירה, ומקפידים על יישום פרקטי של חומר הלימוד. ההצלחה הן במספר הסטודנטיות והן באחוזים מוכיחה את הרמה הגבוהה של הלימודים במרכז האקדמי לב והחולים במדינת ישראל יכולים להיות רגועים שהם יקבלו שירות מקצועי ואיכותי מהבוגרים והבוגרות שלנו, ברמה הגבוהה ביותר".

בחוג לסיעוד במרכז האקדמי לב משלבים במהלך הלימודים, לימודי מדע והלכה ומתקיימים קורסים בנושאי רפואה והלכה. מגמה זו ממשיכה את דרכו של פרופ' זאב לב, מייסד המרכז האקדמי לב, אשר ראה בעיני רוחו שילוב של אנשי תורה ומדע בכל התחומים. יש לציין כי במרכז האקדמי לב לומדים אלפי סטודנטים וסטודנטיות דתיים ברמה הגבוהה ביותר ומצטרפים לחברות הכי טובות, באחוזי השמה גבוהים ביותר – 93% השמה. בשנים האחרונות זכו שמונה מבוגרי המרכז האקדמי לב בפרסי ביטחון ישראל, הרמטכ"ל, חיל הים ועוד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
זאת עם הגב, היא רוצחת הילדים שהתעללה בו כל השנים.
טלו קורה | 07-02-2019 5:19
מי האיש החפץ חיים אוהב ימים לראות טוב נצור לשונך מרע ושפתיך מדבר מרמה. צריכים להפסיק את הפצת השקרים והשיימנג. תהיו טובים תתמכו בטוב. לא הצליחו להורגו, ניסתה בתאונות והרעלות ומעצרים, והפצת שקרים, הוא תמיד שימש בתפקידים ציבוריים, המפיה חושבת שרק אם הוא בארץ הוא קיים. הרעים תמיד הפיצו שקרים על הטוב מה שהם, שלא יבינו שהם הרעים והנוכלים והוא הטוב האמיתי. והוא הצודק בהכל.