דינה זילבר הורתה: הצבעה מחדש על הפקולטה לרפואה באריאל

בשל חשש לניגוד עניינים, הורו היועצים המשפטיים דינה זילבר ורז ניזרי לדון מחדש בהחלטה על על הקמת בית ספר לרפואה באוניברסיטת אריאל. הסיבה: חברה בועדה הייתה בהליך מינוי לפרופסורית באוניברסיטה בעת ההצבעה

דינה זילבר הורתה: הצבעה מחדש על הפקולטה לרפואה באריאל

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי שיגרו מכתב אל היועצת המשפטית של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), בעניין חשש לניגוד עניינים על הקמת בית ספר לרפואה באוניברסיטת אריאל.

במכתב נאמר, כי לאחר שטענותיה של ד"ר ודמני, שהייתה חברה בוועדה אך גם מועמדת לפרופסור באוניברסיטה נבחנו ביוסדיות, הורה היועמ"ש, כי בדיעבד "היתה צריכה להימנע מלטפל בנושאים הנוגעים במישרין לאוניברסיטת אריאל, לכל הפחות מהמועד בו העבירה את טפסי הקליטה והמינוי בינואר 2018".

לפיכך, קובעים המשנים ליועץ המשפטי לממשלה כי על הות"ת לדון מחדש בהחלטה בעניין בית הספר לרפואה, בהרכב שאינו כולל את ד"ר ודמני. המשנים מדגישים, כי "על החלטתו הסבירה של גוף מינהלי להביא בחשבון את כלל השיקולים הצריכים לעניין ולתת להם את משקלם הדרוש במכלול הנסיבות. משכך, יושם אל לב כי החלטה מחודשת של ות"ת תידרש להתייחס גם לאותם שיקולים המוצגים ע"י אוניברסיטת אריאל, ביחס להסתמכותה על החלטת ות"ת ולנזק הצפוי להיגרם לכאורה לסטודנטים, למרצים ולמערכת הבריאות והציבור בכללותו".

על ההחלטה להתקבל עד תחילת החודש הבא. לאחריה ייבחן מכלול ההיבטים המשפטיים הנוגעים לעניין, אשר דרושים להמשך הטיפול בסוגיה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
השנאה הפוליטית העבירה אותכם על דעתכם.
יהודי ישראלי ציוני | 04-02-2019 14:50
עצוב שהגענו לכזה שפל אבל אין אמת בליבכם ולכן לא תצליחו.
2
בעה לרפואה אריאל
יעקב תורגמן | 04-02-2019 15:18
עד כמה אתם מתחרים על דעת הקהל שיתעבו את מעשיכם אתם מרחיקים עוד אנשים מכם אתם מחזקים את התדמית השלילית על מערכת המשפט המגובה על ידי משפטנים בכירים שלא נותנים בכם אמון
3
שיקולים של שיפור הבריאות, ריפוי נגיש.
אביגדור | 04-02-2019 16:02
דינה, עורכת דין, רק דין ודין ודין. איפה לפנים משורת הדין, איפה הומניות והומניטריות, איפה מניעת נזק מיותר. איפה שיקולים רפואיים, איפה השכל הישר. דינה, מה עם הבינה היתרה? להתמקד בעיקר, לא בטפל.
4
כנראה ששכל אין הרבה שם בוועדה
עט | 04-02-2019 16:52
איך ריבונו של עולם זה קרה
5
תודה לעורכים של הביאו את תמונת הזועה של זילבר
בניטשקה חונטשקה | 04-02-2019 18:01
הבן של אחי קיבל חרדה אחרי מבט קצר בתמונה המזוויעה של זילבר הזו
6
דינה זילבר
ארי | 04-02-2019 18:28
אם חשבתם שההחלטה עניינית, ראו מי חתום עליה. ואומרים שאין פוליטיזציה בפרקליטות.
7
המועצה להשכלה גבוהה גוף מיותר
מרוגזת | 05-02-2019 9:59
המועצה להשכלה גבוהה היא המיותרת, טענה שלא צריך עוד אוניברסיטאות ומטעם זה התנגדה להכרה במכללת אריאל כאוניברסיטה. המציאות היא שחסרים במקצועות הבריאות חסרים מהנדסים אך לשיטת המועצה להשכלה גבוהה לא צריך עוד אוניבסיטאות. אוניבריסטת בר אילן ביקשה לפחות מתחילת שנות השביעים אחורה להקים בית ספר לרפואה. המועצה להשכלה גבוהה התנגדה. הם לא רוצים שיתחרו בפרופסורים הקיימים רוצים שלא יהיו עוד כמותם. בזכות המועצה להשכלה גבוהה הגענו למחסור משווע של רופאים, ובגלל מחסור זה בצוותים רפואיים ומכאן אי הקמת בתי חולים חדשים ואי יכולת לאייש מרפאות ומכאן התדרדרות בשרותים רפואיים. לכל היותר צריך גוף בין אם קבוע או לא הוא יכול להיות גם זמני אשר יעקב אחר רמת ההוראה. המועצה להשכלה גבוהה במתרונתה הנוכחית היא המיותרת.
8
דינה זילבר אנטישמית
מאייר | 06-02-2019 21:09
אנחנו מחפשים את האטישמים בחו''ל אבל האנטישמים האמיתיים פה בדמות של המשנה ליועמש שלא לדבר על היועמש עצמו שהוא מחופש ליהודי בפועל גורנישט לא יהודי בכלל המשנה שלא שונא כל יהודי באשר הוא וגם הוא לא חסר לא . הוא נותן לכלבים שלו יד חופשית לחסל יהודים