הרגע המרגש בתכנית: להקת שלוה עלתה לגמר-צפו

ההתרגשות בשיאה: להקת שלוה המשלבת בתוכה מוזיקאים בעלי צרכים מיוחדים הצליחה לגבור על אחת המתמודדות הכי חזקות בתכנית וקיבלה את הכרטיס הראשון לגמר-צפו

בעוד שהדיבורים על פרישה בגלל החשש לחילול שבת עומדים באוויר, להקת שלוה, הלהקה הכי מרגשת שנראתה על המסך- קיבלה את הכרטיס הראשון לגמר של "הכוכב הבא", בו יבחר הנציג של ישראל לאירוויזיון הקרוב.

שלוה התחרתה על הכרטיס לגמר מול כתריה, אחת המתמודדות החזקות העונה והצליחה להוביל עליה בפער של 2 נקודות בלבד, בזכות בחירת הקהל.

צפו בביצוע המרגש שהעניק להם את הכרטיס לגמר: 

במהלך התכנית ששודרה אמש(מוצ"ש), שלוה בחרו לבצע את הלהיט המוכר "True Colors" של סינדי לאופר ובדו קרב על הכרטיס הראשון לגמר בחרו חברי שלוה לבצע את "פזמון ליקינתון" של לאה גולדברג.

כזכור על אף כל ההצלחה יש סיכוי שלא נראה את שלוה על במת האירוויזיון הקרוב,  כפי שפרסמנו להקת שלוה, שהקים ומנהל המוזיקאי הסרוג שי בן שושן שוקלת לפרוש מהתחרות מחשש לחילול שבת, שיכול להיווצר במידה ויבחרו לייצג את ישראל באירוויזיון הקרוב (דבר שמאוד יכול לקרות).

על פי הפרסום, הודיעה שלוה למפיקי התכנית על הרצון לפרוש מהתחרות. אך בהפקה שלא מוכנים לוותר כל כך מהר על הלהקה האהובה, ניסו למצוא פתרון הלכתי לחילול השבת ופנו אל מכון צומת העוסק בחיבור שבין ההלכה והטכנולוגיה- במטרה שימכרו להם את מערכת רמקול שבת שפיתחו לשימוש הלהקה.

אלא שהרב מנחם פרל, העומד בראש מכון צומת הבהיר בתשובה כי ה"שבת קול" שהותר בידי הרב שאול ישראלי והרב חיים דוד הלוי מיועד אך ורק לצורך מצווה וכי חילול השבת ההמוני הצפוי להיות במרכז הירידים בת"א באירוויזיון ובחזרה הגנרלית בליל שבת הקודם לו, ודאי אינו 'צורך מצוה', ולהיפך. על כן כתב "סירבנו לתת לו יד וסיוע (אף שעשוי היה להקטין את חילול השבת של חברי הלהקה) משום שהדבר עלול להתפרש כמתן לגיטימציה לעניין".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו