אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אמנסטי מגיבים לזעם בישראל: "הסתה פרועה"

לאחר שחברי הכנסת זעמו על דו"ח אמנסטי הקורא לחרם נגד אתרי מורשת יהודיים, בארגון תקפו את ישראל על תגובותיהם: "שרים בממשלה מסיתים וקוראים 'אנטישמיות' כדי להשתיק את הדיווחים על פשעי המלחמה של ישראל"

אמנסטי מגיבים לזעם בישראל: "הסתה פרועה"

לאחר שחברי הכנסת בישראל גינו בחריפות את הדו"ח החדש של ארגון אמנסטי, הקורא לחרם מצד אתרי תיירות בעולם נגד אתרי מורשת יהודיים, בארגון הגיבו הערב (רביעי) לטענות הישראליות. בדבריהם הגנו על קריאתם לחרם, וטענו כי ישראל מנסה להסיט את השיח הציבורי בנושא.

"מאז פרסום הדו"ח החדש, שרים בממשלת ישראל תוקפים את תנועת אמנסטי כ'אנטישמית'" טענו בארגון. זוהי הסתה פרועה שמתבססת על שקרים, הטעיות וסילופים מגמתיים שקל להפריך, ושנועדה להסיט את הדיון מהנושא, קרי, פשעי מלחמה והפרות זכויות אדם של פלסטינים בשטחי הכיבוש".

לטענתם, "אנטישמיות – וכל צורה אחרת של אפליה – הינן מנוגדות לזכויות האדם, ואנחנו תנועת זכויות האדם הגדולה והוותיקה ביותר בעולם. אמנסטי מתנגדת לכל סוגי האפליה, הגזענות ופשעי השנאה על כל גווניהם, בכל צורותיהם, יהיו על בסיס דת, לאום, גזע, מוצא אתני, מגדר, נטייה וזהות מינית ומאפיינים נוספים, ובכלל זה אפליה ואנטישמיות נגד יהודים".

בהמשך חזרו על טענתם מהדו"ח, הקורא להחרים את אתרי המורשת בים המלח, העיר העתיקה, הכותל ועיר דוד. "כפי שמפורט בדו"ח החדש, אמנסטי מצאה קשר הדוק בין ההתנחלויות הישראליות להפרות זכויות אדם של הפלסטינים בכל היקף של חייהם" טענו. "ארבע חברות התיירות המקוונות שנידונות בדו"ח מרוויחות מכך, ואף מטעות את המשתמשים במנועי החיפוש שלהן מכיוון שאינן מסמנות בבירור את הרשומות כנמצאות בהתנחלויות הישראליות הבלתי חוקיות".

עוד אמרו כי "זה אינו הדו"ח הראשון ששבודק את השפעת ההתנחלויות הישראליות הבלתי חוקיות על הפרת זכויות האדם של הפלסטינים. בדו"ח זה, בדיוק כבעבר, אנחנו קוראים לממשלות העולם ולחברות הבינלאומיות שפועלות בהן, שלא להסתפק בשלל הגינויים וההצהרות נגד בניית התנחלויות ישראליות בלתי חוקיות בשטחי הכיבוש, אלא לעבור מגינוי לפעולה, המתבקשת מגינוי זה".

מתקפה נגד הח"כים: "מבזים את אזרחי ישראל"

במקביל לתגובת הארגון, מולי מלקאר, מנהלת התוכניות באמנסטי אינטרנשיונל, הוסיפה תגובה משלה שבה תקפה בחריפות את הח"כים שגינו את הדו"ח. לטענתה, "ארדן, רגב, לוין ואלקין, מזלזלים ומבזים את אזרחי ישראל ומאמינים שאפשר להסית את הציבור תוך שימוש ברטוריקה זולה. אנחנו מציעים לציבור הישראלי לסרב למסע ההסתה, שנועד אך ורק להשתיק את המוחים נגד מפעל הנישול והדיכוי במשך יותר מ-50 שנה".

כזכור, רבים במערכת הפוליטית תקפו את ארגון זכויות האדם על פועלו נגד ישראל וקריאתו לחרם. השר לירושלים ומורשת זאב אלקין אמר כי הוא "מיצר על כך שארגון אמנסטי בחר בדפוס אנטישמי קלאסי. במקום להסיק את המסקנה הנכונה, שריבוי אתרי מורשת יהודית ביהודה ושומרון מלמד על השורשים שלנו וזיקה עמוקה של יהודה ושומרון ללב ההיסטוריה היהודית, אמנסטי החליט לעסוק בהכחשת האמת ההסיטורית, ולפעול נגד אתרי מורשת יהודיים.".

שרת התרבות מירי רגב הוסיפה כי מדובר ב"עוד דו"ח שבא לפגוע במדינת ישראל. דו"ח שמצטרף ונותן רוח גבית לארגוני ה-BDS הקוראים להחרים את ישראל. זה לא יעזור להם. הם יכתבו שטויות ואנחנו נמשיך לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון ואת אתרי המורשת שלנו שהם שורש קיומנו בארץ הזו – שורשיו של העם היהודי בלבד".

השר לביטחון הפנים גלעד ארגן גם הגיב לדוח, ואמר ברדיו 103FM כי יבחן אפשרות למנוע את כניסת אנשי הארגון לישראל. "ארגון אמנסטי, שיש לו שם יפה ונשמע כאילו הוא פועל למען זכויות אדם, הפך את עצמו לאחד מארגוני החרם נגד ישראל. אי אפשר להמשיך להסתתר מאחורי תחפושות של ארגוני זכויות אדם. במשרד לעניינים אסטרטגיים התחלנו לפעול נגד אמנסטי ואנחנו בוחנים אפשרות למנוע כניסה לישראל של בכירי הארגון ולשלול הטבות שהם מקבלים כאן".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מי אלו אמנסטי בכלל - תזכירו לי???????????????
אוראור | 30-01-2019 20:02
מי אלו אמנסטי בכלל - תזכירו לי???????????????
2
נתניהו אפס
יוסי | 31-01-2019 12:53
אם אמנסטי לא מוכרים כגורם עוין ומסורבי כניסה לארץ. נמאס מכל זב חוטם שמנסה לקושש קולות בארצו או לחילופין ארגונים שמבקשים כסף משונאינו - ויורדים על ישראל. גאווה לאומית זה חשוב!