עצומת אמהות: גם היום היינו שולחות את בנינו לרב אלון

במכתב עליו חתומת למעלה מחמישים אמהות לתלמידים בעבר של הרב אלון הן כותבות "אנו חשות צער עמוק ומתקוממות כנגד הצגת דמותו של הרב אלון באור מעוות, וכנגד הנסיונות לתת פירוש ציני ומכוער לחיבוקיו." בסוף המכתב הן כותבות כי גם היום היו שולחות את ילדיהן להתחנך אצל הרב אלון.

עצומת אמהות: גם היום היינו שולחות את בנינו לרב אלון
  מאמינות בו. הרב אלון (צילום מסך)

שלב ההוכחות במשפטו של הרב אלון, נדחה אתמול לבקשת פרקליטיו, אבל מחוץ לכותלי בית המשפט הוא זוכה לתמיכה מצד אמהות של תלמידיו לשעבר.

במכתב שהגיע לידי 'סרוגים', המכונה 'עצומת האמהות', חתומות למעלה מחמישים נשים, כולן אמהות לבנים שלמדו אצל הרב מרדכי אלון בעבר ובהווה, בו הן מביעות את ההערכה וההתפלאות מאישיותו של הרב אלון.

"אנו אמהות לבנים שזכו ללמוד ולהתחנך אצל הרב מרדכי אלון", הן כותבות, "הכרנו מקרוב את מסירות נפשו במשך שנים רבות לחינוך ילדינו."

"הרב היה תמיד כתובת עבור ילדינו, והקדיש אינספור שעות בסיוע, בעצה, ובהכוונה, ותמיד ידע ליתן כתף תומכת, ומבינה למצוקותיהם ולבטיהם האישיים והלימודיים. מיותר לציין, כי כל זאת עשה, במשך שנים רבות, ללא תמורה כלשהי, ומתוך אכפתיות אמיתית. "

בהמשך הן מתייחסות לכתב האישום נגד הרב בו הוא מואשם בחיבוק של נערים בניגוד לרצונם מתוך כוונות מיניות: "אנו חשות צער עמוק ומתקוממות כנגד הצגת דמותו של הרב אלון באור מעוות, וכנגד הנסיונות לתת פירוש ציני ומכוער לחיבוקיו."

בסופו של המכתב הן מוסיפות: "לו היינו צריכות להחליט היום לאן לשלוח את ילדינו – היינו שולחות אותם להתחנך אצל הרב מרדכי אלון, ללא היסוס וללא התלבטות."

מכתב זה של האמהות, מצטרף לפעולה נוספת של תלמידי הרב אלון, כשבתחילת השבוע, שגר אחד מתלמידיו מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בו הוא דורש את התערבותו בנושא "שיבוש הליכי חקירה והדחת עד" מצד רבנים בפורום תקנה.

על פי תלונתו, אחד מרבני פורום תקנה, היה נוכח בעת חקירת אחד העדים בפרשת הרב אלון וניתב את עדותו.

כפי שכתבנו בעבר, נראה שגם מכתב זה של האמהות, איננו האחרות במסע לטיהור שמו של הרב אלון, מחוץ לכותלי בית המשפט, ועם התקדמות המשפט, יתגלו עוד סיפורים ושערוריות בנושא.

שמות החותמות על העצומה:

הרשקוביץ רוחמה

וייס אסתר

אולך אסתר

מויאל חוה

אבירם מרים

האס שרה

ד"ר אלוש דניאלה

כהן מלכה

גרינפלד רחל

יעקובוביץ אורנה

ד"ר מוריאל גדג'

שחור סימה

שטרית ברטה

פרקש אסתר

קאופמן אילת

פרסוף חנה

פלאו אביבה

צוקרמן טרודי

מרגליות שרה

דוברוביצר חיה

פרוינד שרה

שוורץ חדוה

בן דוד עדינה

טברסקי עמליה

שטריגלר דליה

הרשקוביץ יהודית

גוזל אסתר

כהן אורנה

גמליאל מירב

בלוך שנטל

שחור צביה

סאנד תמר

הרשקוביץ קלייר

פרץ שרה

אברמסון שרה

הדרי רינה

הכהן שרה

וולפוס חנה

מרילי רחל

צדוק חביבה

אפשטיין שירלי

קירשנבאום תמר

מאיר דורית

קוט פרידה

מרנץ-בוצ'קו תניה

פונפדר גיזלה

פרנקל לאה

סגל פנינה

זמירי ברכה

לוין קרן

גוטמן מרגלית

ברקוביץ אריאלה

קראוס יהודית

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אלה 4 אמהות? 4 מכות שלא כתובות בתורה
גם אמא | 17-04-2012 10:51
אמהות שמוכנות להקריב את בניהן למולך.
2
חף מפשע בוודאות!
דוד | 17-04-2012 11:31
זה לא תחושת בטן. זה ידיעה.
3
חזק מאוד
גדי | 17-04-2012 14:08
זה מאוד מחזק את התחושה שלי שמנסים לטפול פה אשמות שווא
4
מצטרפת בחום עם כל האמהות והאנשים השפויים שיודעים תאמת.
איילת | 17-04-2012 14:54
הרב זכאי!
5
בושה וחרפה
יהודה בן מנחם | 17-04-2012 15:36
כנראה שהרב אלון שכח את הפסוק בפרשת ואתחנן "ועשית הישר והטוב" אם הוא לא נזהר ביתר שאת אחרי שהתלוננו עליו מס פעמים ואחרי שרבנים ופורום תקנה העלה זאת בפניו, ובכל זאת לאחר מכן הגיעו עוד תלונות, לא משנה מה יהיה פסק הדין בביהמ"ש, כי לפי אמות המוסר של היהדות הוא כבר נכשל ואשם וצריך לשבת בביתו ולבקש מחילה. בושה שאמהות ועוד יותר חמור מכך נשים שמתעסקות בחינוך, רואות לנכון להביע תמיכה בו ועוד בזמן שמתנהל משפט מה היה קורה אם אחד הנפגעים היה הבן שלכן? וד"ל יהודה
6
לזכור היטב את רשימת השמות הזאת- לדראון עולם.
הורים | 17-04-2012 15:55
7
רשימה פתאטית של נשות רבנים.
אזרחי | 17-04-2012 23:01
מי יעשה עיתונאות רצינית ויבדוק כמה נשות רבנים ברשימה? אני זיהיתי הרבה.כרגיל במקרים כאלה, גילדת הרבנים מתגייסת לטובת "החבר מבני עקיבא" ,חבל.
8
רוצות? - תשלחו!
| 19-04-2012 0:52
לנו יש את חכמי ישראל בהם הרב אריאל והרב ליכטנשטיין, והם אומרים לא לשלוח. לכל אחד יש את הבחירה שלו: רק יזכור כל נער שאם הוא הולך אליו לשיחה אישית שלא יתפלא ושלא ירוץ לבכות אם ח"ו יקרה משהו.
9
אני מכיר את הרב מאוד טוב
דודו | 14-05-2012 13:09
זאת לא רק תחושה אמהית אלא וודאי שהרב נקי מכל הקישקוש הזה... אם הסיפור היה אמיתי כבר לפני 20 שנה זה היה מתפוצץ... תתביישו לכם שופכי דמים שכמותכם