פרקליטי נתניהו ליועמ"ש: פתח בחקירה נגד ההדלפות מהחקירות

פרקליטי נתניהו פנו ליועץ המשפטי בדרישה לפתוח בחקירה נגד "שיטפון ההדלפות מחקירות ראש הממשלה". נתניהו: "ערוצי התעמולה שטפו את המוח עם הדלפות שקריות, מגמתיות ובלתי פוסקות מהחקירות"

פרקליטי נתניהו ליועמ"ש: פתח בחקירה נגד ההדלפות מהחקירות
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה הערב (רביעי) באמצעות פרקליטיו ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה לעצור את "ההדלפות החוקיות והמגמתיות נגדו", שלטענתו משודרות מדי ערב באמצעי התקשורת.

אולם במקביל, העלה קמפיין של הליכוד בערוצים 12 ו- 13 בו נראה פרסומת של נתניהו נגד ההדלפות באותם ערוצים 12 ו- 13.

במכתב ליועמ"ש עליו חתומים עו"ד נבות תל צור ועו"ד טל שפירא, נכתב כי חקירות ראש הממשלה לוו לאורך כל הדרך "בהדלפות מגמתיות בלתי פוסקות של חומרים מתוך חדרי החקירות, חומרים אשר מטבע הדברים היו ונותרו בידי גורמי האכיפה בלבד".

"הדלפות אלה איבדו כל רסן בימים האחרונים, כאשר מדי ערב אנו נדהמים לראות כי מהדורות החדשות בערוצים השונים נפתחות ב"גילויים חדשים ומרעישים" מתוך החקירות ובהדלפות מגמתיות של חומרי חקירה חלקיים, מסולפים, מעוותים ומוטים, וזאת במטרה ברורה ליצור דעת קהל שלילית כנגד ראש הממשלה על רקע הבחירות הקרובות וכן על מנת להפעיל לחץ לא ראוי על היועץ המשפטי לממשלה אשר בימים אלה יושב על המדוכה לגבי תיקים אלה ממש", נמסר עוד במכתב.

הפרקליטים ציינו כי "מדובר בשיטפון של הדלפות שלא היה כדוגמתו בתולדות מדינת ישראל וספק אם בתולדות העולם המערבי כולו, אשר בינו ובין הליך הוגן אין ולא כלום". הם מזכירים במכתבם כי "הדלפה מגמתית של חומרי חקירה מסווגים על ידי עובדי ציבור מהווה מעילה חמורה באמון הציבור שניתן בהם, העולה לכאורה כדי עבירות פליליות של מרמה והפרת אמונים, לפי סעיף 284 לחוק העונשין וכן עבירה של גילוי בהפרת חובה לפי סעיף 117 לחוק העונשין".

"בנסיבות אלה, אנו פונים בזאת לכבוד היועץ המשפטי לממשלה בכדי שיורה על פתיחה בחקירה לאלתר של הנושא, בין על ידי מח"ש ובין על ידי כל גוף מוסמך ומתאים אחר", הדגישו הפרקליטים.

נתניהו אמר: "ערוצי התעמולה ישטפו את המוח ערב-ערב עם הדלפות שקריות, מגמתיות ובלתי פוסקות מהחקירות. הדלפות מחקירות הן עבירה פלילית שדינה עד 3 שנות מאסר. מבחינת התקשורת כל האמצעים כשרים כדי לכפות את שלטון השמאל נגד רצון העם. זה לא יעבוד להם אם אתם לא תתנו להם. התשובה – רק בקלפי", פנה למצביעי הליכוד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
היועמש
סיזי | 24-01-2019 0:43
אין לך מה לעשות ?חוץ מהאובססיה נגד ביבי ? מי יכוח להנהיג את עם ישראל בארץ ?וליצג אותנו בעולם ?אתה?חפש משהו אחר לדון בו ולהיתעסק בו חוץ ממה שאתה עושה לצערנו ביבי תמך בבחירתתך הגולם קם על יוצרו
2
לא יהיה כלום
אאא | 07-05-2019 19:06
על מה מתבכיין ביבי? לא יהיה כלום כי לא היה כלום. לפי הבכיינות יש הרבה מאוד.