הרב הראשי קבע את מזוזת הכנסת הראשונה

53 שנה אחרי שנעלמה, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, קבע היום (שני) את מזוזת הכנסת הראשונה שנעלמה בעת מעברה מבית פרומין למשכנה הנוכחי בגבעת רם בירושלים

הרב הראשי קבע את מזוזת הכנסת הראשונה
  (צילום: דוברות הכנסת)

53 שנה אחרי שנעלמה, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, קבע היום (שני) את מזוזת הכנסת הראשונה שנעלמה בעת מעברה מבית פרומין למשכנה הנוכחי בגבעת רם בירושלים. כזכור, במסגרת חגיגות השבעים לכנסת צוות מוזיאון הכנסת איתר את המזוזה והיא הושבה למשכן.

הרה"ר הרב דוד לאו שליט"א, אמר בטקס קביעת המזוזה כי "לעיתים בתקופת בחירות שוכחים לתת את היחס הראוי. אפשר להתווכח ולדון אבל גם במחלוקת בית שמאי והלל, זו הייתה מחלוקת של אהבה וידידות. ויכוחים ודיונים, הם טובים להפריה הדדית, להוציא פירות טובים – כאלו שיודעים לתת גם לפירות שלידם לצמוח. יש מיוחדות וערך לכל פרי. אם נדע לתת מקום לכולם ולכבד אלו את אלו, אין ספק שאלו יהיו פירות שהעולם כולו ידע לברך על הפירות שנשתבחה בהם מדינת ישראל".

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין, השתתף אף הוא בטקס ואמר: "סמלי שהכנסת חוגגת יום הולדת בט"ו בשבט – הוא יום האחריות של כל אדם מה הוא עושה עם כל הטבע הנפלא. הכנסת היא בית האחריות הלאומי שלנו; זה המקום שבו אנחנו לוקחים את הפוטנציאל האדיר שיש בישראל ומשתדלים בכל הכוח לקדם ולתקן עוד שלב. זה המקום שבו אנחנו עושים כמה שיותר דבש – אני מאחל שככה נעשה גם בשבעים שנה הבאות".

כזכור, צוות מוזיאון הכנסת הצליח להתחקות אחר תשמיש הקדושה, בעזרת "יד בן צבי", במסגרת מיזם ארץ-חפץ לאיתור נכסי מורשת. המזוזה נמצאה אצל הקבלן הירושלמי אריק פרוסק, אשר סיפר בטקס בהתרגשות: "בשנת 1966, בהיותי נער, גרתי בסמוך לבניין הכנסת הישנה. בזמן עבודות הריסתה ופינויה, עברתי במקום והבחנתי במזוזה תלושה מהקיר, חששתי מפני כל נזק או זריקתה ושמרתי עליה לאורך כל השנים".

בשל מידותיו הקטנות של בית המזוזה, הזמין צוות המוזיאון קלף מיוחד בגודל 3.5 ס"מ על 4 ס"מ, עליו נכתבו הפרשיות באותיות סת"ם קטנטנות, ובמיומנות מיוחדת שאינה פוגעת בהידור האותיות. כמו"כ, עובדי אגף התחזוקה של הכנסת עמלו על ניקיון המזוזה מנחושת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
איזה שטויות שהם חוגגים
לא יאומן | 23-01-2019 19:53
וגם מקבלים סיקור עיתונאי