מרגש: נטע ח"י תמרים עם אלו שהצילו את חייו

נטיעות לט"ו בשבט: יוסי גל ממושב תומר נטע עצי תמר עם הפראמדיקים של מד"א שהצילו את חייו, באירוע מרגש. שדרת עצי התמרים הוקדשה בשלט מיוחד לאלו שהצילו את חייו לאחר שלקה בליבו

מרגש: נטע ח"י תמרים עם אלו שהצילו את חייו
  (צילום: דוברות מד"א)

לפני כ 5 חודשים יוסי גל (64) תושב תומר שבבקעת הירדן התמוטט בביתו לאחר שלקה בהתקף לב חריף והיה בסכנת חיים של ממש. צוות מד"א בראשות הפראמדיק עמית נוריאני ויבגני למפרט הוזנקו והגיעו במהירות למקום בניידת טיפול נמרץ, לאחר שהפראמדיק עמית אבחן שמדובר באוטם בשריר הלב החליט להזניק את מסוק מד"א וכעבור דקות נחת המסוק עם הפראמדיקים יוסי חלבי וצביקה מלכיס במגרש שבמושב.

במקצועיות רבה העניקו הפראמדיקים טיפול רפואי מציל חיים ותוך שהם מכינים את הצוותים הרפואיים בבית החולים הדסה עין כרם פינו אותו במסוק ישירות לחדר הצינתורים. לאחר ארבעה ימים שוחרר יוסי מבית החולים, חזר לתפקוד מלא וליבו נותר ללא כל נזק.

מאז חש יוסי גל רצון עז להוקיר תודה לפראמדיקים שהצילו את חייו והחליט לעשות זאת בדרך מקורית וחגיגית. הוא בחר את ט"ו בשבט ליום המתאים ביותר והחליט שבנטיעות לחג, ינטע יחד עם צוות מד"א שהציל את חייו 18 עצי דקל השווים בערכם בגימטריה למילה חי בשטח מיוחד שהקצה בחווה בה הוא מתגורר.

באירוע מרגש במיוחד הגיעו הפראמדיקים של מד"א עמית נוריאני, יבגני למפרט, יוסי חלבי וצביקה מלכיס שוב לחווה של יוסי והפעם כשהם מלווים בכ- 40 מתנדבי נוער מד"א מעפולה ומבית שאן ופגשו בהתרגשות רבה את יוסי גל חקלאי ברמ"ח איבריו כשהוא עומד על רגליו, מחוייך ובריא. לאחר חיבוק חם שהעניק לכל אחד מהפראמדיקים ושיתוף זיכרונות וחוויות מהאירוע, ניגשו הפראמדיקים יחד עם בני משפחתו של יוסי ומתנדבי הנוער של מד"א לשטח מיוחד בחווה ונטעו ח"י עצי דקל שיניבו תמר מג'הול במשך שנים רבות. בתום הנטיעות הסירו הפראמדיק עמית נוריאני ושיר, נכדתו של יוסי לוט משלט מיוחד שעליו נחרט "לאנשי מ.ד.א. מצילי חיים בהוקרה"

בבקעה מאז 1972

יוסי גל שהתיישב בבקעת הירדן כבר ב 1972 כחבר בהאחזות נחל, בנה בהמשך בעשר אצבעותיו את החווה בה הוא מתגורר במושב תומר ויום יום הוא עוסק בהתנדבות ומסייע לאנשים רבים. כמפעל חיים פתח יוסי את ביתו ומארח בהתנדבות קבוצות חיילים, מתנ"סים, אולפנות, צעירים בשנת שירות, בני נוער ועוד וכל זאת במטרה לארח אותם בבקעת הירדן ולהטמיע בהם את הידע שבחבל הארץ החשוב הזה אנשים חיים בשמחה, עובדים ומנהלים אורח חיים מלא סיפוק.

פראמדיק במסוק מד"א צביקה מלכיס: "במצב שאתה היית כל דקה הייתה קריטית. היה חשוב לנו להביא אותך ישירות לחדר הצינתורים, דיווחנו לרופאים בבית החולים על מצבך וביקשנו שימתינו ויתחילו את כל ההכנות עוד לפני שהגענו. זה סייע להציל את איכות החיים שלך ולא רק את החיים שלך. בדרך כלל לאחר שאנחנו מפנים את החולה לבית החולים אנחנו נפרדים ממנו ולא מודעים מה קורה עם החולה בהמשך. זה מחמם את הלב לפגוש אותך היום ולראות אותך עומד על הרגלים, מחייך, מארח אותנו בצורה כ"כ מכובדת ואפילו רץ."

יוסי גל: "התכנסנו כאן היום כדי להגיד לכם תודה קטנה על מעשה כזה גדול שעשיתם עבורי. אני רק מקרה אחד, אבל לאורך השנה אתם מטפלים באלפי מקרים, רק במושב שלי הייתם לאחרונה מספר פעמים ואני יודע שהצלתם חיים. אני הזמנתי אתכם היום למקום שבו כמעט נפסקו לי החיים, לתת חיים חדשים דרך שתילה של עצים לעשרות שנים ואני מבטיח שאת הפרי הראשון שיצא אני מגיש לאנשי מד"א. אני חייב לכם את החיים והרבה יותר מזה, אני חייב לכם גם שהשארתם אותי למשפחתי. אתם הצלתם לי את החיים, מגיע לכם הרבה. ולכם נוער מד"א, בזכות מה שאתם עושים ביום יום בהתנדבות שלכם אתם מצילים חיים, אני מודה לכם ואני מזמין אתכם תמיד להגיע לכאן וליהנות מהמקום היפה הזה."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כל הכבוד
אלחנן מישולבין | 22-01-2019 8:33
בראש ובראשונה לבורא העולם ומנהיגו רגע רגע המעניק חיים לכל חי. ואשריכם שזכיתם להיות אלו שדרככם הוגשה לו העזרה הדרושה בזמן ובהצלחה יהי רצון שתזכו תמיד להיות מן המועילים! מעניין ששמו של האדם יוסי גל מרמז על תוספת [חיים] המביאה עימה גילוי [משורש גל] אלוקי המתבטא בכח הצמיחה בכלל ועץ התמר [הדקל] בפרט שכן עליו כתוב צדיק כתמר יפרח ומי כמו צדיק המגלה את שמו וגדולתו של האלוקים בעולמו על ידי תורתו מצוותיו וברכותיו וכולי. אז הנה גם רמז וקשר ישיר בין יוסי גל ל 'תמר', תמר בגימטריא 640 המאורע הנל ארע ליוסי (עפ ראשית הכתבה) בהיותו בן 64 ברור הקשר בין המספרים 640 ל64 . בפרט על פי המוסבר בתורת הסוד שהאדם מורכב מ10 כוחות נפש נמצא ש64 שנות חייו כפול 10 (פרטי הנפש) הינם בדיוק 640 כמספר 'תמר'. ועוד קשר בין המקרה לתמר הוא על פי מאמר חזל לטעם שענף הדקל קרוי לולב שכן לולב נוטריקון 'לו לב' כלומר יש לו לב אחד והוא מסמל את עם ישראל שעוקדין את ליבם להשם יתברך בבחינת ואהבת את ה'... בכל לבבך וראה זה פלא לב בגימטריא 32, פעמיים 'לב' = 64. למה פעמיים? שכן יש חלל ימני ויש חלל שמאלי כמבואר בספר התניא הקדוש פרק ט' שהיצר הטוב נמצא בחלל הימני והיצר הרע בחלל השמאלי. זכית יוסי גל שהוסיפו לך מלמעלה שנים בריאות וזיכית את העולם כולו בגילוי שבח הבורא וכן זיכית את הפאראמדיקים לגלות מעלת הצלת נפש מישראל. כעת לא נותר לי אלא לאחלך שתזכה לעוד הרבה שנים יפות ובריאות וכן תזכה בין היתר לקטוף [משורש קטף] פירות רבות מהאילנות שנטעתם שכן 'יוסף' (156) 'גל' (33) בגימטריא '189' שוה בדיוק למילה 'קטף' (189). בהצלחה ובהנאה.