צה"ל הודיע: יהרס ביתו של המחבל מהפיגוע בעפרה

צה"ל הודיע כי יהרוס את ביתו של המחבל עאסם ברגותי, שהיה אחראי לפיגועי הירי בצומת עפרה ובצומת גבעת אסף. משפחות ההרוגים בפיגועים בירכו, אך הוסיפו: "דורשים להרוס את בתי המחבלים בהקדם"

צה"ל הודיע: יהרס ביתו של המחבל מהפיגוע בעפרה
  המחבל בעת מעצרו (צילום: דובר צה"ל)

צה"ל הודיע הבוקר (ראשון) למשפחתו של המחבל עאסם ברגותי, שהיה אחראי לפיגועי הירי בצומת עפרה ובצומת גבעת אסף, על כוונתו להרוס את ביתו שבכפר כובאר. בהודעה דובר צה"ל אמר כי למשפחת המחבל ניתנה אפשרות להגיש השגה בעניין עד יום רביעי הקרוב.

צפו בתיעוד: המרדף אחר המחבל (צילום: דובר צה"ל)

כזכור, ברגותי ביצע בחודש שעבר יחד עם אחיו את פיגוע הירי בצומת עפרה, שבו נרצח התינוק עמיעד ישראל איש-רן הי"ד, וכן נפצעו שבעה אזרחים נוספים, ביניהם הורי התינוק עמיחי ושירה איש-רן.  כמו כן, ברגותי גם אחראי לפיגוע הירי שהתרחש באותו השבוע בצומת גבעת אסף, בו נהרגו לוחמי צה"ל סמ"ר יובל מור-יוסף הי"ד וסמל יוסף כהן הי"ד.

משפחות החיילים שנפלו בפיגוע בגבעת אסף אמרו בתגובה להודעה כי "אנחנו דורשים מצה"ל להרוס את בית המחבל במלואו. נוסף על כך, יש להרוס את שאר בתי המחבלים מחוליית הרצח וכן כל אלה שסייעו למחבלים להימלט ולהתחבא – היו שותפים מלאים לפיגוע וחובה להרוס את בתיהם".

"אנחנו דורשים ממערכת הביטחון להרוס את בתי המחבלים בהקדם ולא לגרור רגליים" הוסיפו. "בנוסף, אנחנו דורשים עונש מוות לחיית האדם וגירוש כל בני המשפחה, שכולם מעורבים בטרור".

מארגון בצלמו, שמלווה את המשפחות השכולות נמסר: "בעוד שר הביטחון וראש הממשלה מתחייב שהרס בתי מחבלים יהיה תוך 48 שעות בפועל זה קרוב ל48 ימים. אנחנו דורשים שוב ממערכת הביטחון והמשפט להחליף דיסקט ולהרוס את בתי המחבלים בסמיכות לפיגוע. בנוסף חובה להרוס גם את כל בתיי הסייענים שהם חלק בתי נפרד משרשרת הטרור".

כזכור, ברגותי נעצר לפני כשבועיים בבית של אחד מסייעניו בכפר אבו שח'דם שבבנימין. במהלך מעצרו, שבו השתתפו כוחות שב"כ, משטרת ישראל (כולל ימ"מ) וצה"ל, נתפס גם נשק מסוג קלצ'יניקוב, תחמושת רבה ואמצעים לראיית לילה. על פי החשד, ברגותי תכנן לבצע פיגועים נוספים עם הנשק הזה. בעקבות מעצרו המחבל הועבר להמשך חקירת שב"כ.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
רק גירוש משפ' רוצח לאומני ירתיע.הר' בית פחות.
הלוואי שאני טועה. | 20-01-2019 9:28
הלוואי שהריסת בית תרתיע את המחבלים הלאומניים.הבאים מעידוד סביבתי. עד עתה הוכח שלא הרתיע. גירוש ופיזור משפחות רוצחים לאמניים כן יירתיע בוודאות. אעפי שנראה אכזר ולא צודק , זה הכי רחמני והכי צודק. חובה לעצור כדור שלג/דם/אש בחקיקה מרתיעה. ולו לזמן קצוב. צו 8 השעה. שבוע טו/ב בשבט לכולם.