אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יועצי אריאל התפטרו, מקורבו של סמוטריץ' דחה את המינוי

יועצים בכירים נאלצים להתפטר ומנכ"ל מיועד נאלץ לדחות את כניסתו לתפקיד: המהלכים מאחורי הקלעים לקראת הבחירות הדרמטיות הערב לראשות האיחוד הלאומי

יועצי אריאל התפטרו, מקורבו של סמוטריץ' דחה את המינוי
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

מאחורי הקלעים של הבחירות לראשות האיחוד הלאומי, נראה שמנסים משני הצדדים לפסול נציגים של המועמדים לראשות המפלגה בתואנה לניגוד עניינים. כך נוצר מצב שיועצים בכירים נאלצים להתפטר ומנכ"ל מיועד נאלץ לדחות את כניסתו לתפקיד.

לפי חוק שרות המדינה, "מי שבהיותו חבר בגוף בוחר, נתמנה להיות עובד מדינה – תיפסק כהונתו כחבר בגוף הבוחר עם מינויו", תחת ההגדרה הזו פעלו שליחים של המטות השונים למנוע זכות הצבעה מחברי המרכז של האיחוד הלאומי.

כאשר בספר הבוחרים של האיחוד הלאומי נמצאים שלושה שחוסים תחת ההגדרה של "עובד מדינה": אמיתי כהן המועמד לרשימת האיחוד הלאומי לכנסת, איציק שושן יועצו המקצועי של אורי אריאל מטעם משרד החקלאות וחנן מלמד.

מה שהביא לכך כי שלושת המועמדים מצאו עצמם גם עובדי מדינה וגם חברים בגוף הבוחר נגד לשון החוק. נציין, כי למרות שכהן ושושן יצאו לחל"ת – זה לא הספיק.

המנכ"ל דחה את כניסתו לתפקיד

בנוסף, הקדים את המאוחר מקורבו של סמוטריץ', יהודה אליהו שהיה עד לאחרונה מנכ"ל תנועת רגבים והיה אמור להיכנס לתפקידו החדש כמנכ"ל מועצת בנימין. הוא דחה את כניסתו בשבועיים בשביל לשמור את הזכות הדמוקרטית ולהצביע בבחירות ליו"ר שיכלה להימנע במידה והיה ממונה קודם הבחירות.

אתמול הוגשה תלונה ליועצת המשפטית של משרד החקלאות. לפיה, "זכות הבחירה של כהן ושושן נקנתה להם שלא כדין כיוון שלא הופסקה חברותם בעת שמונו לעובדי מדינה וזאת בניגוד מוחלט להוראות החוק", נכתב

למרות שהשניים לא מכהנים בתפקידים בכירים ואין שום מניעה שיצביעו, החליטו השניים להתפטר זאת בנוסף להודעתם למזכ"ל המפלגה כי ישעו עצמם.

גורמים המעורבים בפרטים מסרו לסרוגים כי "אם אחד מהם ירצה לחזור ולעבוד 'מחר בבוקר' בשירות המדינה, הוא ככל הנראה יצטרך לעבור שימוע, ואף בסבירות שיקבל עונש למרות שנהגו כחוק ולא עברו על אף סעיף המורה אחרת".

בסופו של דבר, השלושה מצביעים הערב כחוק בקרב על ראשות המפלגה וכל התלונות שהוגשו ייעלמו כליל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
דרמה של ממש
באלגן | 14-01-2019 18:59
על מה המהומה ? לא יעברו את אחוז החסימה