איך האינטרנט הוביל אלפי זוגות לחתונה כהלכה

דוח פנימי שנשלח לרבנים הראשיים חשף את פילוח המתעניינים בנישואין אזרחיים ואלטרנטיביים ואת השיטות המתוחכמות שגרמו להם לבחור בסופו של דבר ברישום נישואין כהלכה

איך האינטרנט הוביל אלפי זוגות לחתונה כהלכה
  (צילום: שאטרסטוק)

במכתב ששלח הרב ישראל מאיר ריאני, יו"ר 'בנועם דניאלי' לרבנות הראשית לישראל, נחשף דוח פנימי שמפלח את מגמות הנישואין האלטרנטיביים בישראל לשנת 2018.

הנתונים מטרידים בהחלט אך לצידם מצביע הרב ריאני כי ככל שנעשתה פעילות מתוחכמת להנגשת רישום הנישואין כהלכה לאותן זוגות שהתעניינו על נישואין אזרחיים ואחרים – התוצאות היו מדהימות.

"מחברי הדוח", כותב הרב ריאני במכתבו, "סקרו את כל הזוגות שעמדנו עימם בקשר וקטלג אותן לפי הבחירה הראשונית שלהם לנישואין. 39% הזוגות שיצרו עמנו קשר התעניינו על נישואין אזרחיים, 18% חיפשו מידע על הליך רפורמי, 31% נוספים היו לקראת רישומי נישואין אלטרנטיביים ו12% התבררו כזוגות פסולי חיתון (מצ"ב תרשים). לשמחתנו, 90% מכלל הזוגות שטופלו על ידנו הופנו בסופו של תהליך לרישום נישואין כהלכה ברבנות".

שיטת הפעולה, כך מתברר, הייתה די מתוחכמת, שלא לומר נועזת. "מדובר באלפי זוגות שהגענו אליהם על ידי קמפיין רחב וממוקד במדיה וברשתות החברתיות, במסגרתו איתרנו כל צעיר וצעירה שהתעניינו או חיפשו מידע ברשת על נישואין אזרחיים ואלטרנטיביים ותחת זאת הבאנו לידיעתם את מהפיכת השירות שמובילה הרבנות הראשית לישראל עם המשרד לשירותי דת והמועצה הדתית, בפיקוחו של הרב חזקיהו סאמין שליט"א".

"הקמפיין הביא לידי כך, שזוגות רבים שחשבו להינשא בנישואין אלטרנטיביים זכו לקבל את המידע הנכון, ולשמחתנו, בסופו של דבר, גם עשו את הבחירה הנכונה", חותם הרב ריאני.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אין כמו נישואין כדת וההלכה ביחוד לבת
יפה יוסף | 14-01-2019 13:34