בהלה באוסטרליה: חבילות חשודות נשלחו לשגרירויות

חבילות חשודות שהכילו חומרים מסוכנים נשלחו למספר קונסוליות ושגרירויות זרות באוסטרליה, ביניהן ארה"ב, בריטניה ויפן, והובילו לפינוי המבנים. לא היו נפגעים באירוע, אך המשטרה פתחה בחקירה

בהלה באוסטרליה: חבילות חשודות נשלחו לשגרירויות
  החבילות החשודות שנמצאו (צילום: עמוד הטוויטר של רשת Nine News)

בהלה באוסטרליה: קונסוליות ושגרירויות זרות במדינה פונו היום (רביעי) לאחר שמספר חבילות חשודות נשלחו אליהם ונמצאו בשטחי המבנים או סמוך אליהם. לא היו נפגעים באירוע, והמשטרה הודיעה כי פתחה בחקירה.

על פי הדיווחים, החבילות החשודות נשלחו ל-14 שגרירויות שונות במלבורן ובקנברה, ביניהן שגרירויות ארה"ב, בריטניה, יפן, ניו זילנד, דרום קוריאה, יוון, איטליה, מצרים, תאילנד, ספרד, פקיסטן, מצרים, דנמרק ושוויץ. עובדי הקונסוליות סיפרו לרשת CNN כי החבילות הכילו אזבסט- חומר בנייה- שעלול לגרום לסרטן או מחלות אחרות. לאחר מציאת החבילות, המשטרה סרקה את המבנים- כשכל הקונסוליות חזרו לפעילות סדירה כעבור מספר שעות.

במשטרה אמרו כי כל החבילות נלקחו לבחינה, אך בשלב הזה לא ידוע מה המניע לשליחת החבילות החשודות. "כל החבילות נבחנות על ידי שירותי החירום" אמרו בהודעה רשמית. "מבדיקה ראשונית לא נראה כי החבילות מהוות איום משמעותי, אך החקירה עדיין תימשך עד שנמצא את האחראים לשליחתם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כשהייתי בשדה התעופה בסידני בכניסה לאוסטרליה:
ד | 10-01-2019 8:50
הדאיג אותם יותר אם אני הבאתי דברי מזון ללא פיקוח מאשר חומרי חבלה... עליתי במדגם ופתחו לי את התיק והחרימו לי שקית קפה שחור של עלית....