אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מה עשו חיים נבון ועמיחי גורדין אחרי רצח רבין?

אסור שמהומת הבחירות תגרום לכם, חובשי ספסלי בית המדרש, להתבלבל. הפוליטיקה אמנם חשובה, אבל היא רק כלי ואמצעי. העיקר הוא התוכן. והתוכן לא נקבע על סמך החוקים והתקציבים שיוצאים מבית המחוקקים. קובעים אותו האנשים שמרכיבים את החברה שלנו

מה עשו חיים נבון ועמיחי גורדין אחרי רצח רבין?

זמן החורף של שנת תשנ"ו היה הזמן הפורה ביותר שלי בכל שנותיי כתלמיד בישיבת 'הר עציון'. בזמן ההוא שבתי מהצבא לישיבה ולחברותא הוותיק והטוב שלי, חיים נבון, שהמתין לי בנאמנות שנה תמימה.

החורף היה סוער. מאוד סוער. הרצח המתועב של ראש הממשלה גרר את האומה למערבולת קשה. החברה הישראלית איימה להיקרע מבפנים, ורשות הרבים הישראלית הייתה תוססת יותר מאי פעם. ולמרות הכל, ואף על פי שמסביב המה הסער, בחרנו להתנתק ולשקוע לתוך מסכת קידושין. סגרנו מדפים, צללנו לתוך הוויות אביי ורבא, וגמענו בצמא את דברי מורנו, הארי הגדול, הרב ליכטנשטיין זצ"ל.

הניתוק לא נבע מחוסר אכפתיות חלילה, הלב של כולנו היה כואב ופצוע. הניתוק נבע מהבנה עמוקה שהתרומה הגדולה ביותר שלנו לחברה תהיה דרך לימוד התורה. ידענו שעלינו לבנות את עצמנו כדי שכשנגדל נוכל לתרום יותר לחברה הישראלית.

הרב חיים נבון

אסור שמהומת הבחירות תגרום לכם, חובשי ספסלי בית המדרש, להתבלבל. הפוליטיקה אמנם חשובה, אבל היא רק כלי ואמצעי. העיקר הוא התוכן. והתוכן לא נקבע על סמך החוקים והתקציבים שיוצאים מבית המחוקקים. קובעים אותו האנשים שמרכיבים את החברה שלנו.

את אופייה של השבת הישראלית יקבעו תושבי המדינה ויקבע הקשר שלהם למסורת, הרבה יותר מאשר חוק עזר עירוני כזה או אחר. מקומו של מוסד המשפחה יוכרע גם הוא במגרש החברתי הרבה לפני המגרש הפוליטי. לפוליטיקה ישנה חשיבות משנית בהכרעת השאלות הערכיות הגדולות.

כדי שתוכלו בבוא שעתכם להשתלב בחברה ולתרום להפצת אור ה' בעולם, אתם חייבים לבנות את עצמכם. אל תבזבזו את זמן חורף של שנת תשע"ט על מערכת בחירות חולפת.

'ואל תתאווה לשולחנם של מלכים,

ששולחנך גדול משולחנם,

וכתרך גדול מכתרם'

(אבות ו:ה).

=======

המאמר יתפרסם בשבת הקרובה בעלון 'שבת בשבתו'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
יפה מאוד
משה | 08-01-2019 17:03
אשריך
2
יישר כוח. אתם מופת לכולם
אריק | 08-01-2019 22:23
יישר כוח
3
כמו תמיד הרב גורדין - אתה תותח!
מן ההר | 08-01-2019 23:04
קולע בול למטרה!
4
ישר כח!
אני | 09-01-2019 1:12
.
5
רבם יהודה עמיטל היה שר אז בממשלת פרס-אוסלו !!
א | 09-01-2019 10:51
לא אופתע אם הם גם הצביעו לפרס בעד המשך אוסלו !!!!!
6
לא מבין.
עמיר מ. | 09-01-2019 12:38
לא כל כך הבנתי את הקשר בין הכותרת שמזכירה את רצח רבין זל....לבין הכתוב במאמר.!!! עוד פחות מובן לי הזכרת שמו של חיים נבון....האם הצורך למלא מכסת מילים באיזה בטאון שמיועד לקהל מוגדר הוא הגורם...?!
7
כמה שאני מעריך את שני הרבנים הצעירים האלו
בוגר ישיבת קו | 09-01-2019 17:31
דבריהם דברי טעם והיגיון, אולי אפשר לכנותם כמורי הדרך של השמרנות בעולם הדתי-מודרני (לאפוקי מהציבור החרדלי, שם עקרונות היסוד והשפה שונים מהותית)
8
יפה מאוד
דוד | 10-01-2019 10:53
חבל שעכשיו הרב חיים נבון עסוק רק בלהציג את הגישות ימניות שמרניות שלו כלפי בית המשפט העליון וכו'. מה בין זה לבין צלילה למעמקי השס?
9
הרב נבון מוכשר ונבון ביותר, ישר כח
אחד | 17-04-2019 9:46
+