אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לפני 20 שנה לא התביישנו לשים מגן דוד בלוגו האירוויזיון

לוגו אירויזיון 2019 שנחשף היום הוא למעשה כוכב. אחרי שהעבירו את התחרות מירושלים לתל אביב, נראה כי המארגנים גם מחקו את הסמל הכי יהודי בעולם - מגן דוד. לפני עשרים שנה לא התביישנו במה שאנחנו

לפני 20 שנה לא התביישנו להציג מגן דוד באירוויזיון
  כוכב ולא מגן דוד. לוגו אירויזיון 2019

היום (ג') נחשף לראשונה לוגו אירוויזיון 2019, שילווה את התחרות שתתקיים בישראל באביב הקרוב.

הסמל המורכב מכוכב הוסבר על ידי המעצבים במילים הבאות (תחזיקו חזק): "הסמל הקינטי המוזהב נוצר מאיחוד של שלושה משולשים, המשתקפים אחד על השני והזוהרים יחד כגוף אחד, במטרה להבליט את העוצמה שבאיחוד ובהרמוניה, החיוניים יחד כדי להגשים את החלומות שלנו. החיבור יוצר צורה המדמה כוכב, המתכתב עם סמלים ישראליים אחרים."

מעבר למילים הגבוהות, צריך להגיד בצדק מדובר בכוכב מחומש, ייתכן שבאירופה מזהים את היהודים עם כוכב צהוב, אבל זה שייך למשטרים אפלים, כמו שרגילים לומר.

באירויזיון 1999 לא התביישנו במגן דוד

עם זאת אי אפשר להתעלם מהשיפור גם ברמת הויזואליה. לפני 40 שנה, באירוויזיון הראשון שנערך בארץ לאחר הניצחון הגדול של יזהר כהן ואבניבי, היה הסמל מפתח סול המורכב מלוגו הערוץ הראשון על רקע אפור. לזכותם של המעצבים ניתן לומר כי מדובר בתחרות בין רשתות השידור האירופאיות.

תחרות שידור של ערוצי טלויזיה (לוגו אירויזיון 1979)

מעניין שלפני עשרים שנה, באירוויזיון 99', ישראל לא התביישה להציג מגן דוד בלוגו לתחרות שנערכה בירושלים, ולא בתל אביב.  חבל שאחרי שהחליטו כי התחרות לא תתקיים בבירת ישראל, גם את הסמל הכי מזוהה עם המדינה, המירו בסמל קוסמופוליטי. במקום תחרות השירה בישראל, נראה כי אנחנו הולכים לצפות ב"כוכב הבא – אירופה".

לא מתביישים במגן דוד. לוגו אירויזיון 1999

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הלוגו מ-99 היה גם מעוצב הרבה יותר יפה.
צודק לחלוטין | 08-01-2019 15:57
צודק