אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נפתחה ההרשמה להגשת מועמדות לפרסי מוסקוביץ

ההרשמה למועמדות לפרס מוסקוביץ לציונות נפתח לקראת הטקס שיתקיים זו השנה ה-12. הפרסים יוענקו לאלו שפעלו הפוך את ישראל למקום טוב יותר וציוני יותר

נפתחה ההרשמה להגשת מועמדות לפרסי מוסקוביץ
  הזוכים בפרס בשנה שעברה (צילום: דוברות מכללת הרצוג)

ההרשמה למועמדות לפרס מוסקוביץ לציונות נפתח היום (שני), לקראת הטקס אשר מתקיים זו השנה ה-12. בוועדת הפרס מקווים לראות פנים ושמות פחות מוכרים הזכאים אף הם להכרה הולמת.

גם השנה יחולקו בטקס שני פרסים: פרס עוז ציון שמוענק לאזרחים ישראלים, תושבי ישראל, המגלמים במעשיהם את הציונות המודרנית בישראל כיום, ואת ההתמודדות עם האתגרים המורכבים הניצבים בפניה,חינוך, מחקר, התישבות, תרבות, בטחון ובתחומים נוספים, ופרס רוח ציון המבקש למצוא ולעודד רעיונות חדשים, המיועדים להתמודד עם האתגרים של הציונות בישראל כיום. וועדת הפרס מחפשת ישראלים צעירים ויצירתיים, מחויבים לרעיון הציוני, אשר שואפים להשפיע על סדר היום של מדינת ישראל והעם היהודי.

בין זוכי העבר בפרס עוז ציון ניתן למנות את משה (מושקו) מושקוביץ', הרב דוד פנדל,נועם ארנון, רונית שוקר, ח"כ יהודה גליק ,הרב חנן פורת ויואל זילברמן. רשימת הזוכים בפרס רוח ציון כולל את שרה העצני מישראל שלי, גילי כהן מלוחמים ללא גבולות,אמוץ אייל מסוכנות הידיעות 'תצפית'.

המשותף לזוכים בפרס ולרבים מן המועמדים הוא שהם אינם רואים את עצמם כאנשים יוצאי דופן, בוודאי לא כגיבורים, אלא כמי שממלאים, בסך הכל, את חובתם, כישראלים, כדי להפוך את ישראל למקום טוב יותר, בטוח יותר, צודק יותר, ובסופו של דבר – ציוני יותר, הם חלק מן הדור הבא של ישראלים הבאים לתת מענה למורכבות בחברה הישראלית היום מבחינות רבות, ולזוכי פרס זה יש את הכוח להוביל ולהמשיך להגשים את החלום הציוני בנחישות ובאהבה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו