ח"כ מקלב: "הבית היהודי כרסם מבפנים"

ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה, מוצא את האשם בהליכה לבחירות במפלגות ישראל ביתנו והבית היהודי שלדבריו הפילו ממשלת ימין, "הימין הפיל את הימין"

ח"כ מקלב: "הבית היהודי כרסם מבפנים"
  (Photo by Hadas Parush/Flash90 )

בשיחת מסדרון עם הכתבים הפרלמנטריים, אומר ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), מהחכים המעורים ביותר בנבכי חוק הגיוס מטעם דגל התורה: "מי שהפיל את הממשלה זו ישראל ביתנו, הימין הפיל את הימין, הימין הפיל את הממשלה, גם הבית היהודי כרסם מבפנים והוא (ליברמן ע.ג) כרסם מבחוץ.

כשנשאל מדוע חשובה כל כך לח"כ מקלב ממשלת ימין, ענה: "אני קורא לזה ממשלת ימין, אם זה מה שהציבור קורא לה. הקואליציה הזאת הייתה קואליציה טובה. והיא הייתה ימין. בוודאי שאנחנו לא מפלגת שמאל, כל אחד קורא לימין משהו אחר,אם זו ימין ה' עושה חייל אנחנו מפלגת ימין, אם זה ימין של אהבת ארץ ישראל וחשיבות ארץ ישראל אנחנו גם ימין. אם זה דברים אחרים, אז לא בטוח", אומר מקלב.

לגבי הריצה המשותפת בין דגל התורה לאגודת ישראל, הוא אומר "המטרה היא ללכת ביחד. אני מקווה שהתוצאות של הבחירות המוניציפליות יביאו ליותר בסיס, שתהיה הליכה משותפת, הליכה הוגנת, של שותפות אמתית.

בתוך כך ראשי "יהדות התורה" הרב ליצמן והרב גפני נועדו הערב לישיבת עבודה ראשונה וסיכמו על קיום פגישה נוספת בימים הקרובים ולקיום הידברות על מנת להגיע לסיכומים לקראת הבחירות הקרובות שיובאו בפני מוסדות המפלגות ולהכרעת גדולי ישראל.

 

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
נבוא עמם חשבון בבחירות
בהחלט | 24-12-2018 21:17
חתרנים, תגרנים וסחטנים.
העיקר שנמשיך להיות לנטל על בני ישראל, בכל מאי
קרית ספרי | 24-12-2018 23:45
בכל מאי דאפשר
2
צוחק על כולם, המנהיגות של הפרזיטים מפילה
אלי | 25-12-2018 5:05
את הממשלה. לא רוצין להתגייס, רוצים רק לחלוב את האוכלוסיה הלא חרדית
"דגל" באיצטלת חרדים הם שמאלנים.
במוניצפלי הפילו ימין | 09-01-2019 0:51
איפה שיכלו דגל הפילו ימין בערים. איפה שלא התיישרו עם ימין/ עם חבירה לאריה גרעי שר הפנים. חיפה היא קצה קרחונם.
3
גם אנשי ש"ס
מאיר | 25-12-2018 7:21
בתחילה התלוננו על תפקוד משרד החינוך ואחכ על תפקוד משרד החקלאות וכעת מקלב מתלונן על כל הבית היהודי. זהו ריח הבחירות
4
--מהרגע שבנט העדיף את לפיד בתור אח ושותף--
בבחירות הקודמות | 25-12-2018 10:59
אז קלטתי שאין לבנט שום עמוד שדרה תורני ערכי,
5
דגל תגרנים.ייהפכו את הקורבן לנאשם.
וייבכו בדמעות תנין. | 09-01-2019 0:47
דגל מנסים להשיג אהדה בפיזור עשן. ולבלבל ניתוח נכון של עובדות. בניגוד גמור לליצמן שעושה עבודת קודש במערכת הבריאות. יור וועדת כספים. היא נהנתנות לשמה. לשלוט על ברז הכספים. ואת התורה להפוך לקרדומי דגל.
6
רחמנות עליכם ד''לים ורשים
א | 06-02-2019 18:19
התורה היא מחזיקה אותנו ובזכותה אנו קיימים - ולא בזכות חיילי צה''ל. להיפך, חיילי צה''ל מצליחים רק בזכות לומדי התורה, קרי, החרדים, שהם עמלי התורה כיום. ולפני שקופץ למישהו ה''מזרוחניק'', אציין שדוד המלך כבר אמר את זה: עומדות היו רגלינו בשערייך ירושלים - בזכות מה היו עומדות רגלינו במלחמה, בזכות שערי ירושלים שהיו עוסקים בתורה. אז חבר'ה - תפסיקו להשתמט, ולפחות תשתקו ותתנו כבוד לחרדים שבזכות תורתם אתם קיימים. בעצם גם ה''מזרוחניקים'' לומדים קצת, אז הם לא משתמטים ב-100% אלא רק ב-90%. נו נו, שמחת עניים.
7
ל-1, לא הבנתי על מי אתה מאיים.
בן אברהם | 06-02-2019 18:25
על החרדים? הצחקת אותי, הרי אתם הלכתם בברית ה'אחים' עם ''הרב'' יאיר לפיד שליט''א וכולם יודעים איך זה היה נראה, מבחינה יהודית. חוץ מזה שאתם לא צריכים תירוץ לתקוף את החרדים, כי אתם עושים זאת גם בלי סיבה. אז מה האיום המחודש פה? ולגבי הסחטנים והתגרנים, זה כבר ידוע מזמן איזה מגזר יושב על הכסף הגדול במדינה. אם לא מתאים לכם עם החרדים, אתם מוזמנים לראות את הדלת מבחוץ. אתם לא תחסרו כאן לאף אחד. המגזר השנוא ביותר במדינה הוא המגזר הדתי לאומי, השנוא מכל הכיוונים בעקבות התנהגותו הסחטנית. כולם זוכרים בדיוק איך השיג בנט את תיק המשפטים ל(רבנית) אילת שקד. זה בדיוק סחטנות במיטבה.
8
ל-1, לא הבנתי על מי אתה מאיים.
בן אברהם | 06-02-2019 18:30
על החרדים? הצחקת אותי, הרי אתם הלכתם בברית ה'אחים' עם ''הרב'' יאיר לפיד שליט''א סתם ככה כי ככה זה הסתדר לכם וכל עולם התורה נפגע מזה, בלי שהיתה לזה איזו סיבה. חוץ מזה שאתם לא צריכים תירוץ לתקוף את החרדים, כי אתם עושים זאת גם בלי סיבה. אז מה האיום המחודש פה? ולגבי הסחטנים והתגרנים, זה כבר ידוע מזמן איזה מגזר יושב על הכסף הגדול במדינה. אם לא מתאים לכם עם החרדים, אתם מוזמנים לראות את הדלת מבחוץ. אתם לא תחסרו כאן לאף אחד. המגזר השנוא ביותר במדינה הוא המגזר הדתי לאומי, השנוא מכל הכיוונים בעקבות התנהגותו הסחטנית. כולם זוכרים בדיוק איך השיג בנט את תיק המשפטים ל(רבנית) אילת שקד. זה בדיוק סחטנות במיטבה.