הרב קנייבסקי בן 91, "ימשיך בסדר לימוד רגיל"

אחד הפוסקים הגדולים של הציבור החרדי עבר את גיל 90, וביום הולדתו ממשיך בסדר יום רגיל. הרב חיים קנייבסקי נודע בפומבי לציבור החרדי לראשונה עם הקמת מועצת גדולי התורה של הרב שך

הרב קנייבסקי בן 91, "ימשיך בסדר לימוד רגיל"
  צילום: Aharon Krohn/Flash9

יום הולדת 91 לאחד מגודלי הפוסקים החרדים, הרב חיים קנייבסקי שנולד בט"ו בטבת התרפ"ח (או: 8.1.1928).

הרב קנייבסקי נולד בפולין לפני מלחמת העולם השנייה, והוא מגיע ממשפחה מיוחסת: בנו של ה'סטייפלר', הרב יעקב ישראל קנייבסקי. בהיותו בן 6 עלתה משפחתו לישראל, והתגוררה באופן זמני אצל דודו החזון אי"ש. אשתו, הרבנית בת שבע ז"ל הייתה בתו של הרב אלישיב.

כיום נחשב לאחד המנהיגים החשובים של החרדים הליטאים, במיוחד לאחר פטירתו לפני שנה של הרב שטיינמן שהיה נחשב לסמכות התורנית בעניינים פוליטיים.

באתר 'כיכר השבת' דווח כי הרב קנייבסקי לא צפוי לציין באופן מיוחד את יום הולדתו, אלא ימשיך בסדר לימודו כרגיל, נאמן לשיטתו שהמושג 'יום הולדת' נכתב בתורה אצל פרעה בלבד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
רבנים יהדות
איתן | 23-12-2018 13:53
ברכות להתייעצות עם רבנים גדולים
2
גדולים
צבי | 23-12-2018 15:32
חייבים להדגיש שכל הפעולות דהיינו כל המחאות שנעשות נגד השמד והזימה, הם נעשו על פי הוראת כל גדולי ישראל, עפ מרנן ורבנן, עפ מנהיגי הדור האחרון לפני המשיח, 100% רק עפ כל צדיקי הדור שליטא, אשר הם מורים לנו את הדרך אשר נלך בה. ומחאות המתקיימת נגד גיוס השמד הם בהחלט בהוראת הרבנים של ציבור בני תורה, מוסרי הנפש נגד השמד והזימה, במדינת השמד.
3
הרב קיינאבסקי הקדוש
תמרי | 23-12-2018 19:30
מאחלים לרב שלנו אריכות ימים , ובריאות איתנה בנפש ובגוף . רב אהוב על כולם , מאחלים לרב עוד שנים רבות של בריאות , אושר נחת , ןאת כל הברכות הקיימות בעולם אמן כן יהי רצון .