תיעוד • ליברמן הותקף מחוץ לשבעה: "תתבייש", רוצח"

שר הביטחון לשעבר הותקף בתום ניחום אבלים, על ידי חרדים קיצוניים בפתח משפחת הלוחם יוסף כהן הי"ד: "אתה יותר גרוע ממי שהרג אותו". עוברי אורח מחו על דבריהם: "גועל נפש של אנשים"

תיעוד • ליברמן הותקף מחוץ לשבעה: "תתבייש", רוצח"
  ליברמן מחוץ לשבעה. הערב (צילום: חיים גולדברג/ כיכר השבת)

ח"כ אביגדור ליברמן הגיע הערב (רביעי) לביקור תנחומים בבית משפחתו של סמל יוסף כהן הי"ד, שנרצח בפיגוע הירי בגבעת אסף ביום חמישי האחרון, עם יציאתו  הותקף בצעקות על ידי חרדים קיצוניים שמחו על חוק הגיוס: "מגייס בחורים, רוצח", קראו לעברו.

ליברמן מותקף, הערב (צילום: חיים גולדברג/ כיכר השבת)

בשכונת מקור ברוך בירושלים, חיכו הקיצונים עד לצאתו של שר הביטחון לשעבר מבית המשפחה האבלה, והמשיכו בקריאות נגדו: "אתה יותר גרוע ממי שהרג אותו", כשהוא ציטט את דברי חז"ל לאישור דבריו, "גדול המחטיאו יותר מן ההורגו".

בניחום אבלים (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

ברקע נשמעים עוברי אורח שמנסים להשקיט את הפעילים "גועל נפש של אנשים", אך אלו המשיכו בשלהם: "תתבייש לך" ו"להכניס בחורים לצבא זה חטא". ליברמן וצוותו נכנסו מהר למכונית ויצאו מהשכונה.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
יותר גרוע
חמי | 19-12-2018 21:58
הוא מחלל שבת בפהרסיה אוכל נוט מומר להכעיס חבר של לוקשנקו
2
לידיעה
חמי | 19-12-2018 22:07
הוא כבר לא שר הבטחון
3
בגלל הקיצוניות המתגברת
בנימין | 20-12-2018 3:06
אני עובר לימין הלא דתי/חרדי, ככל שמקבלים יותר כסף דרישותיהם גדלות, הם כגוש בשר ככתוב: איבר לו ישבענו ירעב, ירעיבנו ישבע.
4
תודה לצועקים. ליברמן שונא דת ישראל
עם ישראל חי | 20-12-2018 7:55
כנ''ל
5
"עמלקי"
מבין | 20-12-2018 18:04
...
6
שבוע טוב, יוסי איננו
שבוע טוב | 22-12-2018 19:05
שבוע טוב, יוסי איננו - אבל מיתתו זו כפרתו על שהתגיס בכוח עי צבא השמד והזימה בפועל ממש.
7
נורא ואיום
אבנר | 23-12-2018 10:56
כולנו זוכרים שבשנת תשעג כשעלה הנושא של חידוש גזירת גיוס השמד והזימה, מרן מנהיג הדור, הגדול מבני ברק, מרנן ורבנן הצדיק הרב שטינמן זצל אמר לפרסם בשמו בכל מקום בעולם. א]- איסור גמור ללכת לצבא. ב]- על ההורים לשמור ולהשגיח על הילדים שלא ילכו לצבא. ג]- אסור לחכים רבנים ולעסקנים להרשות להם לקחת. ד]- חייבים למסור את הנפש על זה, וללכת לכלא, או ליהרג, או לברוח מארץ ישראל. הרב שטינמן זצל אמר שאסור להרשות להם לקחת, אז איך החכים והרבנים הבוגדים מוכנים למסור להם מכסות ויעדים אימתניים של 54,000 בחורים ואברכים חרדים זָכוֹר-אֵת-אֲשֶׁר- עָשָׂה-לְךָ- עֲמָלֵק- בַּדֶּרֶךְ- בְּצֵאתְכֶם-מִמִּצְרָיִם… ולא ירא אלוקים הבעיה היא שועד הישיבות לא עוזר לכולם. בהרבה מקרים ועבדכם הנאמן אחד מהם: היתה לי בעיה עם הצבא פניתי לועד אמרו לי חכה בסבלנות ונעזור לך כך במשך כשנתיים כאשר כשאני מתקשר לועד הם צועקים אלי שאני לא צריך להתקשר והם כבר יעזרו לי ואין צורך סתם להטרידם היום כבר למעלה משנתיים אחרי שפניתי אליהם אני עדיין באותו מצב מבין שאא לצפות מההם מכלום כאשר אם אני איעצר עי שוטר אשב לפחות חודשיים בכלא חו. אני לא מבין איך גדולי ישראל נותנים להם שליטה בלעדית על הנושא של שמד. אבא מרחם על ילדיו, והקדוש ברוך הוא מרחם על ברואיו, מי שמתאכזר לבניו הקדוש ברוך הוא נפרע מאתו. ממש חבל חבל שנתם ידכם בארס הרבה בתים, חבל שקראת בין ילדים לאביהם שבארץ ובזאת גרמתם לקרע בין הילדים לאביהם שבשמים, נהרות של דמעות של אלפי נשים צדקניות וילדים רכים שלא חטאו הבאתם על פניהם כל אלו שידם במעל בפירוק בית של שמו יתברך לא נתכפר להם העוון והסבל.
8
שורש שואה זו כבר התחילה תיכף עם סיום השואה...
מבין | 24-12-2018 10:36
שורש שואה זו כבר התחילה תיכף עם סיום השואה באירופה, ובאמת זה פשוט רק המשך של שמד כשהרבה יהודים צעירים שהיגרו ממדינות מערביות וכו', לצערינו נטשו מסורת אבותיהם, ולא שלחו בניהם ובנותיהם ללמוד בבתי ספר יהודיים, ולכן התגדלו עם בורות מוחלטת בעניני תורה ומצוות. וכהיום רואים ברור כחמה שחכים חרדים הם הם שגוזרים חידוש גזירת גיוס השמד והזימה, ביחד עם יענקושי שרי...
9
כנסו דחוף
מיקי | 25-12-2018 10:42
פירוד לרשעים נאה להם ונאה לעולם - ממשלת השמד הציונית התפרקה למגינת ליבם של מרכיבי הקואליציה ושותפי הממשלה המסריחה נציגי המפלגות החרדיות אגודת ישראל דגל התורה ושס. * דאגה וחרדה מאיש הדמים ראש ממשלת שיצא לקרב ביודעו על גביית מחיר דמים יקר כדי להציל את עורו ולהסחת הדעת מהחקירות. * הממשלה החתומה על עקירת התורה בכל תחומי הדת שבת, גיורים, גיוס בני, גיוס בנות, גזרות החינוך ועוד... * נסיון ברגע הארחון של נציגי אגודת ישראל פרוש ואייכלר להתפשר בחוק הגיוס ולהציל את הממשלה הטמאה שרי. * שוב מתכוננים המפלגות החרדיות לבחירות האסורות. * אלפי רבבות בני היהדת החרדית בכל רחבי הארץ יכריזו *אין לנו חלק ונחלה בשלטון הכופר עוקר התורה... * יבש חציר נבל ציץ ודבר אלוקינו יקום לעולם. אותה ממשלת שמד שהוקמה עי המפלגות החרדיות כעבדים נאמנים לאדוניהם נתניהו שט, כאשר היו הראשונים לקפוץ לכורסאות הקואליציה, אפילו בלי לדרוש כאילו הישגים בעניני דת. מפלגת יהדות התורה על 4 עיתוניהם חגגו שהנה הגיעו ימי השובע ותפסו את מקומו של לפיד שנוא נפשם, ובישרו בכותרות שנציגיהם הצליחו, תחת ההשגים ותיקונים בעניני דת, תפסו את מקומם הישגים ותיקנים ב... בכסף ותקציב כשלמען המטרה מובטח תקציב גם לעודד תחבורה צביורית בשבת קדשינו רחל. אם חשבנו שאחר 71 שנות מדינה ציונית יתפכחו בשכרון הריצה אחר ההתרועעות ההתחברות וההתכללות במדינה ובמוסדות השלטון, לאחר השואה הרוחנית שאלפי צעירים נפלו שדודים במלכודת שהציב להם השלטון בשנות קיומה של הממשלה הטמאה הורחבו חילולי השבת בכל רחבי הארץ כאשר השבת נעקרת בלי מפריע, גם במשחק השבת ששיחק נציג אגודת ישראל י. ליצמן התפוגג מהר מאד. *גולת הכותרת מעשי הפשע והרשע של המפלגות החרדיות בממשלת השמד והזימה הנוכחית היא חוק הגיוס אותה יזמו, והגו בה מכסות ויעדים, כאשר מ. פרוש וחבר מרעיו משתתפים בועדות הגיוס והזימה השונות. *בו בעת שעקירת השבת בכל רחבי הארץ הולך ומתרבה, לא יראים הם שהשבת תתבע את עלבונה? לא חרבה ירושלים אלא מפני שחיללו בה את השבת! *בזמן בו מחדירים את תועבת הצבא הצואה הציבור החרדי והתחייבו למלאות מכסת הנפשות שיעברו אותו למשרפות הצבא והשנה עומדים הם על 3800 נפשות, וקול דמי אחינו זועק אלינו מן האדמה, האינם יראים שדמם יגבה בנפשות? לא חרבה ירושלים עד שפסקו ממנה בעלי אמנה. *כאשר מוסדות החינוך לבנים נהפכים בזה אחר זה לבתי ספר לכל דבריהם, כאשר לימודי החול תופסים יותר ויותר שעות, ועוברים שינויים מן הקצה אל הקצה, אינם מפחדים ממה שאמרו חזל לא חרבה ירושלים אלא בשביל שביטלו בה תינוקות של בית רבן *כאשר כל אלו לפנינו עסוקים ראשי המפלגות החרדיות וכל עיתוניהם להשתיק כל קול מחאה, ומדכאים באכזריות כל התנגדות לשלטון ומגמותיו ההרסניות, ויודעים אנו שלא חרבה ירושלים אלא מפני שלא מיחו זה בזה. היהדות החרדית תחלץ בסד למערכה להציל את הנפשות מלתמוך במובילי הגיוס והשמדות. *שלומי אמוני ישראל אמרו בקול רעש גדול! כי מכות ומאסירים לא ירתיעונו, בגופינו נצא ונמחה יום אחר יום עד תמצית דמינו עדי יבוטל חידוש גזירת גיוס השמד והזימה!!! עוד נכתב ואמרו, בקריאה לצבא: סלקו ידיכם הטמאות ושחררו כל בת ישראל ובחור ישיבה מהכלא הצבאי הכפרני.