אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פרקליטו של נתניהו: "בתיק 4000 לא יכול להיות כתב אישום"

עמית חדד, פרקליטו של ראש הממשלה האשים בראיון לגל"צ את עיתוי ההדלפות אמש "מבול של דיווחים שהפרקליטות המליצה להעמיד את נתניהו לשוחד - זה חמור מאד". ומדגיש: "לא היו דברים מעולם"

עו"ד של נתניהו: "רחוקים שנות אור מכתב אישום"
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

עמית חדד, פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו מכחיש הבוקר (חמישי) את הדיווחים כי פרקליט המדינה והפרקליטה המלווה המליצו על כתב אישום בגין שוחד נגד ראש הממשלה.

"אנחנו רחוקים מרחק שנות אור מכתב אישום", הוא מבהיר בשיחה עם עמית סגל וירון דקל בגל"צ. "לא היו דברים מעולם", הוא מדגיש. על האפשרות לעסקת טיעון בתיקים הנידונים: "אין אפילו מה לחשוב או לדבר עליה. לא תהיה החלטה אחרת מלא להגיש כתב אישום, רחוק מעבירות שוחד".

חדד, שותף במשרד חדד, רוט ושות' ביקש להזכיר: "ב-2004 נראה שהכל מוביל להגשת כתב אישום נגש ראש הממשלה אריאל שרון,  המשטה המליצה על הכתב אישום וגם בפרקליטות אמרו דברים דומים, ובכל זאת הגיע היועץ המשפטי לממשלה וסגר את התיק".

חדד. בתיק 4000 לא יכול כתב אישום (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

לטענת חדד, "לא היו פה עבירות. כשמסתכלים על תיק 400 אז רואים שיש למשוואה הזאת שני חלקים, האם נתניהו נתן? לא. מסתבר שהראיות מוכיחות שהוא לא נתן שום דבר לאלוביץ'".

על פרטי התיק הסביר, "מאמתים את ההחלטה בממשלה ויש הליך סדור שהוא הולך ומתגלגל לביטול ההפרטה המבנית. זה לא ראש הממשלה אלא הרשות להגבלים עסקיים. לאחר מכן יו"ר מועצת הכבלים והלוויין מאשרת, אז היא אומרת שלא הופעלו לחצים היא הייתה מקצועית נטו".

אתמול התראיין נתניהו בוועידת גלובס וסיפר את גרסתו בפרטי תיק 4000, חדד מאשים בעיתוי מכוון של ההדלפות בערב: "אנחנו בערב מקבלים מבול של פרשנויות מגמתיות שהפרקליטות המליצה להעמיד את נתניהו לשוחד. אם זו הדלפה, זה חמוד מאד כי מדובר בניסיון פלוס להפעיל לחץ על מי שאמור בסופו של דבר לקבל את ההחלטה. מבול ההדלפות האלו חייב להיפסק", הוא מדגיש.

לבסוף ציין כי מספר עורכי נשארו אותו דבר לאחר פטירת עו"ד יעקב ויינרוט ופרישת כמה עורכי דין נוספים "אין סוללת עורכי דין", מציין.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
עו״ד שהמציא מחדש את חוקי הפיסיקה
יוסי מחיפה | 20-12-2018 10:17
ביבייהו לקח עוד להטוטנים שמשנים את חוקי הפיסיקה לצורך הגנה על איש ומשפחה מושחתת. נכון לא היו מעטפות שעברו מצד לצד, אבל מספיק ארגזי שמפניה, קופסאות של סיגרים ותכשיטים שהגיעו לזוג על פי דרישתם, כדי להכניס את הזוג המלכותי לשנים בכלא.
2
נתניהו
דודו | 03-03-2019 22:48
אני מודה ליועץ המישפטי ולפרקליט המדינה . שמסייעים לראש ממשלתינו הנערץ להגיע ל - 40 מנדטים . תודה .