אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תנועה נגד הלהט"ב: "אנו נמצאים תחת שטיפת מוח"

תנועה חדשה הוקמה בימים אלו ששמה לה למטרה לקדם את ערכי המשפחה מתוך ההבנה כי שלמות המשפחה הוא אחד הערכים המקודשים ביותר במסורת ישראל

תנועה נגד הלהט"ב: "אנו נמצאים תחת שטיפת מוח"
  מחאה על חוק הפונדקאות (Photo by Miriam Alster/Flash90)

תנועה חדשה הוקמה בימים אלו "בוחרים במשפחה אחת", ששמה לה למטרה לקדם את ערכי המשפחה. "מתוך ההבנה כי שלמות המשפחה הוא אחד הערכים המקודשים ביותר במסורת ישראל". בתנועה הוסיפו כי "אין ברצונם לפגוע בלהט"בים אלא להסביר ביתר שאת את הנושא ולהנגיש את הבעיות ההלכתיות לכל המעוניין להבין באמת את הנושא הרגיש." בראש התנועה עומד הרב עזריאל אריאל והם הפיצו חוברת שנכתבה על ידי מיכאל פואה, בייעוצם של הרב עזריאל אריאל והרב איתי אליצור.

"אנו נמצאים תחת מתקפה חריפה הגובלת בשטיפת מוח", נכתב בעלון שהופץ ברבים. "יצרו עבורנו שפה חדשה ומושגים חדשים שבלי משים משנים את התודעה ואת העולם הערכי שלנו. המודעות היא השלב הראשון והחשוב ביכולת ההתמודדות, ולכן חשוב לרענן ולהבהיר את מושגי היסוד ולדבר בשפה שלנו. לדוגמה: הקפדנו לא להזכיר את המילה ”מגדר״ היות שמשמעותה היא שהזהות המינית אינה מציאות אובייקטיבית אלא תלויה בבחירה; ואין אנו מסכימים להגדרה זו. הבדלנו בין המשיכה המינית, שהיא עובדה פסיכולוגית, לבין הלהטביו״ת שהיא בחירה בהרמת דגל של זהות."

טיפולי המרה

בתנועה נאבקים בתדמית שנוצרות לטיפולי ההמרה, "מבחינה טיפולית, ברור שבמקרים רבים ניתן להשפיע על נטיותיו של אדם, ויש פסיכולוגים שעוסקים בכך ומצליחים להגיע לתוצאות טובות. אולם לצערנו בגלל המאבק הגאה מאוימים העוסקים בכך בטענה ש״טיפולי המרה״ הם דבר פסול. טיפולים אלו, כמו כל טיפול פסיכולוגי, אינם מגיעים להצלחות של מאה אחוז, אבל רוב גדול של המטופלים מצליחים להימשך לבני המין השני, להקים משפחה ולחיות באושר ובשמחה. לצערנו עד שלא ייפסק הטרור התקשורתי נגד כל מי שאינו הולך בדרך הגאווה, יהיה כמעט בלתי אפשרי לחשוף פסיכולוגים אלו ואת הנתונים האובייקטיבים בנושא זה. וכאן המקום לקרוא קריאה גדולה לחוקרים ואנשי מקצוע, להשקיע משאבים רבים במטרה להגיע לפריצת דרך מדעית בתחום כדי למצוא דרכי טיפול אפקטיבי"

עוד כותבים בחוברת, "אנו רוצים לחזק את אלו שמתמודדים עם ניסיונות קשים של משיכה לבני מינם. אנו אומרים להם: אל תקשיבו לאלו שמייאשים אתכם וטוענים שאין לכם סיכוי לשנות. אל תעשו מה שאסור לעשות. נסו להקל על ההתמודדות שלכם בהכוונה והדרכה נכונה. איננו מבטיחים דבר אבל יודעים אנו בוודאות גמורה שיש רבים שהצליחו להתגבר ולהקים משפחה שהם שמחים ומאושרים בה.

"למרות התעמולה האגרסיבית של ארגוני הלהט״ב, רובו של הציבור במדינת ישראל חי את ערכי המסורת היהודית, והמשפחה חשובה לו מאוד. אנו רואים תופעה מדהימה. בשעה שהעולם המערבי מאבד עצמו לדעת בשיעורי צמיחת האוכלוסייה שלו, מדינת ישראל, ובמיוחד האוכלוסייה היהודית שבה, היא המדינה והחברה היחידה בעולם המפותח שבה שיעורי הילודה צומחים ומבטאים אופטימיות ואחריות של האוכלוסייה. חשוב שנמשיך לשמור על עולם הערכים שלנו, ולא ניתן יד להריסת מוסד המשפחה וחיי הנישואין היהודיים שהצליחו במשך אלפי שנה לשמר את הקיום היהודי הפלאי שאנו חלק ממנו."

סיקור אוהד לכל פריצה של המסגרת המשפחתית

בתנועת "בוחרים במשפחה אחת" אומרים כי קידום ערכי המשפחה מגיע מתוך ההבנה כי שלמות המשפחה הוא אחד הערכים המקודשים ביותר במסורת ישראל. ומנמקים זאת בכך שבעולם המערבי מתרחש תהליך שבירת ערכי המשפחה המסורתיים, תהליך זה מחלחל גם לתוך החברה הישראלית ואף לחברה הדתית. ההשלכות הן קשות: הכרה בצורות זוגיות המנוגדות לערכי המשפחה, קידום הצעות חוק הפוגעות במשפחה בדרכים שונות, שגשוג של שיח חברתי מעודד ומחזק לתופעות שמביאות בהכרח לסחר בילדים ובנשים, וסיקור תקשורתי אוהד לכל פריצה של המסגרת המשפחתית. בשיח שנוצר רבים חוששים לדבר על אבא ואמא ומשפחה טבעית, שכן הבעת עמדה כזו הופכת אותם חשופים לביקורת קטלנית: הומופובים, חשוכים או סתם חסרי רגישות לאחר. מדינת ישראל נמצאת בסכנה של איבוד ערך המשפחה, יסוד מרכזי ששמר על קיומו של עם ישראל במשך כל הדורות.

התנועה תשיק מחר את דף הפייסבוק שלה ותצא בפעילות הסברה שבשיאה של ההשקה תתקיים עצרת בתל אביב ובו יאמרו המשתתפים כי משפחה יש רק אחת בהם אבא, אמא וילדים.

ראש תנועת 'בוחרים במשפחה' , הרב עזריאל אריאל אמר: "בשחר ההיסטוריה האנושית קובע בורא העולם כי המצב בו "האדם לבדו" הוא "לא טוב", ועל כן יש ליצור לצדו אישיות נוספת, עמה יוכל להקים משפחה. מאז, מהווה המשפחה המוסד החברתי העתיק והיציב ביותר. הברית המשפחתית היא ערך מקודש, עליו מושתתים כל הערכים הנדרשים לקיומה של חברה בריאה ומוסרית: האחווה וההשלמה ההדדית, המסירות והוויתור, הנאמנות והאחריות לכלל"

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אחת הדוגמאות להצלחה היא מוטי אלון
נתי | 10-12-2018 13:47
כך נראית הצלחה של נישואי הומו לאישה
2
כל הכבוד
דוד קירשנבאום | 10-12-2018 13:54
איזה יופי
3
תצרפו את שרון גל ומוטי אלון
בהצלחה | 10-12-2018 15:35
כל הכבוד על היוזמה
נראה לך שלא שמנו לב שאתה נתי הליצן
אוראור | 31-05-2019 16:12
מתגובה אחת? תעשה טובה.........
4
חיזקו ואימצו
דנה | 10-12-2018 16:07
הגיע הזמן לנפץ את המיתוס כי הלהטב הם גזעליון! כל הכםייה החברתית הזו. אם אתה לא בעד הלהטב אתה הומופוב כבר יצאה מכל החורים!!! ודייי היא כבר לא עובדת! אנחנו בעד משפחה נורמטיבית. אמא. אבא וילדים כי כך ברא אותך הטבע!
5
מלחמת חורמה בטרור הלהט"בי
בהצלחה! | 10-12-2018 19:04
ובשאר אויבי האומה:הפמניסטיות הרדיקליות, הרפורמיות והרפורמים, הסמול, הקרן החלשה להשמדת ישראל, בגץ, היועצים המשפטיים, הפקידים, משטרת ישראל, החטיבה היהודית בשבכ, גאולה אבן וגדעון סער!!!
״טרור להטבי״?! מישהו כופה עליך להיות גיי? או
אלעד | 11-12-2018 20:40
שאתה זה שכופה עלינו את דרך החיים שלך? מי פה הטרוריסט שנלחם בנו, מקלל ומשפיל איתנו?! איך הפכתם - ההומופובים - ״לקורבנות״ ?!
6
התנועה
שמעון יוסף | 10-12-2018 23:06
התנועה הזו עושה עבודת קודש חזקים וברוכים תהיו!
7
כן, אבל....
מעין הראל | 11-12-2018 1:49
מי אתם שתחליטו מה היא המסגרת המשפחתית הנכונה? למה שלא יהיו כמה סוגי משפחות? פגענו במישהו? יש לי חברים, בנים ובנות לזוגות חד מניים. אנשים מקסימים שמספרים על בית חם, אוהב ולא שונה מבית הטרוסקסואלי. לא רצחנו אף אחד. אם אלוהים שונא אותנו, הוא יעניש אותנו. לא אתם. רק אלוהים ישפוט אותי
8
אתם משקרים
אלעד | 11-12-2018 20:38
לא ההלכה מעניינת אתכם - אתם פשוט גזעניים ששונאים הומואים. אם זה היה תלוי בכם, הייתם מחלקים לנו תלאי ורוד. בעשרת הדיברות נכתב ׳לא תגנוב׳, ואתם מעריצים את דרעי. אתם תסלחו לכל חוטא, לאנסים גנבים ולמי לא. אבל הומואים - זה לא. אתם - לא התורה - הפכתם את האיסור על משכב זכר לחזות הכל. אתם - שאף לא אחד מכם הוא צדיק גמור (יש להניח) - בחרתם לבחור איסור אחד ודווקא לו לא לסלוח. כשנוח לכם, אתם תדעו לעשות פרשנות תכליתית ותתגברו על איסורים מסוימים (מעלית שבת?) - אבל לא להומוסקסואליות. פשוט החלטתם (אתם, לא התורה) שלזה אין מקום לפרשנות. תמשיכו במלחמותיכם נגדנו, אבל חבל. הפור נפל. עולם שצועד קדימה כבר לא חוזר אחורה. אנחנו פה - ולא ניכנס שוב לארון.
אלעד: ואתכם לא חופש הביטוי מעניין - אתם פשוט
אוראור | 16-12-2018 12:29
אנשים שקוראים לעצמם מתורבתים , ליברלים ונאורים - ורק רוצים לבזות את הדת והעם - אבל אתם לא שמים לב שאתם מבזים גם ובעיקר את עצמכם - קבל עם ועדה אתם מבזים את עצמכם - וזאת כמובן בעיה שלכם - אבל ככה לגרור לזה גם בני נוער וילדים? מבחינתנו זהו הגבול - ואם אתם לא מבינים איפה עובר הגבול - אז אתם בבעיה גדולה מאוד - קאפיש? יופי!
9
משרד החינוך משקיע מיליונים
החינוך | 08-02-2019 21:33
משרד החינוך משקיע מיליונים בארגונים של סוטי מין פדופילים נרקומנים שיכורים קלפטומנים באובססיה. הם מפתחים תוכנות שיגרמו לילדים שלכם להיות הומואים ויגרמו לכם לא לרצות לחיות. זהירות!!!
בוקר טוב!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אוראור | 21-05-2019 19:50
בוקר טוב!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!