ארה"ב תוקפת: "אבו מאזן, גנה עכשיו את פיגוע הירי"

שליח הבית הלבן למזרח התיכון גינה בחריפות את פיגוע הירי בעפרה ודרש מיו"ר הרשות הפלסטינית לגנות את הפיגוע. עוד תקף את התגובה של חמאס לירי: "זה מה שהאו"ם סירב לגנות". שגריר ארה"ב בישראל: "מעשה מתועב של טרור"

ארה"ב תוקפת: "אבו מאזן, גנה עכשיו את פיגוע הירי"
  (צילום: יונתן סינדל\פלאש 90)

ארה"ב בתגובה לפיגוע: שליח הבית הלבן למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט גינה הבוקר (שני) בחריפות את פיגוע הירי בעפרה, וקרא לרשות הפלסטינית להצטרף לגינוי אירוע הטרור.

"זה פשוט מזעזע. מחבלים תקפו קבוצה של ישראלים שחגגו את חנוכה" אמר גרינבלט. "מחשבותיי ותפילותיי נתונות לקרבנות ומשפחותיהם". בהמשך תקף את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: "האם תגנה את האירוע הפעם?".

עוד תקף את התגובה של חמאס לפיגוע, לאחר שארגון הטרור אמר כי "מדובר בפעולת הירי המבורכת אשר מוכיחה כי ההתנגדות נוכחת בגדה המערבית הכבושה למרות הניסיונות המתמשכים לגדוע אותה. פעולה זו גם מעידה על יכולתה של ההתנגדות להכאיב לאויב ולחדור את הביצורים של האתרים הביטחוניים הרגישים ביותר שלו".

גרינבלט אמר כי מדובר ב"תגובה מזעזעת, ותקף את האו"ם שסירב לגנות בשבוע שעבר את חמאס. "זה מה שהאו"ם סירב לגנות, על זה הגנתם בשבוע שעבר" אמר. "היה לכם את האפשרות לעזור למאבק בטרור. זה מה שהאו"ם רוצה שהמורשת שלו תהיה?".

גם שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן גינה את האירוע ותקף את חמאס. "עוד מעשה מתועב של טרור פלסטיני כלל ירי לעבר אישה בהריון" כתב. "חמאס קרא ליורים 'גיבורים'- כן, אותו חמאס שהאו"ם לא יכל לגנות בשבוע שעבר. ארה"ב עומדת עם ישראל מול הטרור, גם אם אחרים לא יעשו זאת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
או"ם שמום
משה | 10-12-2018 9:53
לא מבין למה אנחנו עדיין מחוברים לאום איזה ערך מוסף יש לנו מהם רק גינויים והחלטות מוטות . מישהו חשב מדוע בסיסי האום בגבולות נמצאים רק מעבר לגבול?