צרפת בוחנת: "גורמים זרים גייסו מפגינים למחאות"

לאחר שיותר מ-1,700 איש נעצרו במחאות בפריז, גורמי מודיעין בוחנים האם גורמים זרים גייסו מפגינים שהתפרעו לצד "האפודים הצהובים". להערכתם, "קיימת התערבות זרה אפשרית במחאה באמצעות הרשתות החברתיות"

צרפת בוחנת: "גורמים זרים גייסו מפגינים למחאות"
  המפגינים בצרפת (צילום: שאטרסטוק)

המחאה נמשכת: יום לאחר שאלפי מפגינים נעצרו במחאות שהתקיימו אמש (שבת) בפריז, שירותי המודיעין הצרפתים בוחנים אפשרות של התערבות זרה במחאת "האפודים הצהובים" נגד יוקר המחיה במדינה. על פי הדיווח בעיתון "לה פריזיאן", בצרפת מעריכים כי גורמים זרים פעלו ברשתות החברתיות כדי להגביר את גיוס המפגינים למחאה האלימה.

לפי מזכירות ההגנה והביטחון הלאומי (SGDSN), "קיימת התערבות זרה אפשרית במחאה באמצעות הרשתות החברתיות". לטענתם, הרשויות חוקרות את התנאים שבהם נוצרו חשבונות מסוימים, כוכן בוחנים פעילות חשודה של אתרים המכפילים את המידע ואת הפרשנות בנושא באופן אוטומטי. במקביל, בעיתון ה"טיימס" הבריטי ערכו ניתוח של תוכן הקשור למחאה העולה ברשת החברתית, ומצאו כי "מאות חשבונות חשודים נמצאו ככאלה הקשורים לרוסיה".

כזכור, אמש המשטרה בפריז עצרה 1,723 מפגינים במסגרת המחאה האלימה, במהלכה 130 איש נפצעו במהלך עימותים עם המשטרה. שר הפנים הצרפתי כריסטוף קסטניר העריך כי 10,000 מפגינים נכחו במחאה המרכזית בשדרות השאנז אליזה בפריז, ו-125 אלף אנשים השתתפו בכל המחאות ברחבי צרפת. המשטרה השתמשה בגז מדמיע, בתותחי מים ובסוסים כדי להדוף את המפגינים, כשעימותים נרשמו עם הכוחות בפריז, בורדו, ליון, טולוז וערים אחרות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע