לאחר העימות: כתב CNN הושעה מהבית הלבן

ממשל הבית הלבן החליט לשלול את רשיון הכניסה של כתב רשת CNN ג'ים אקוסטה, זאת לאחר שהוא התעמת עם טראמפ במהלך מסיבת עיתונאים. דוברת הבית הלבן טענה כי "התנהגותו הייתה בלתי נסבלת". אקוסטה הגיב: "מדובר בשקר"

לאחר העימות: כתב CNN הושעה מהבית הלבן
  הכתב המושעה ג'ים אקוסטה (צילום: שאטרסטוק)

הבית הלבן הודיע הבוקר (חמישי) כי הוחלט להשעות את רשיון הכניסה של כתב רשת CNN ג'ים אקוסטה, זאת לאחר שהוא התעמת אמש עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה אמש לסיכום בחירות האמצע בארה"ב.

דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס הסבירה כי החלטת ההשעיה התקבלה לאחר שאקוסטה הרים את ידו על עובדת הבית הלבן שניסתה לקחת ממנו את המיקרופון בעקבות שאלותיו הקשות מול הנשיא טראמפ. "הנשיא טראמפ מאמין בחופש העיתונות, ומקבל בברכה גם שאלות קשותץ עם זאתף לא נסכים שכתב יניח את ידו על אחת מעובדות הבית הלבן שרק ניסתה למלא את תפקידה" אמרה. "התנהלותו הייתה בלתי נסבלת. הכתב גם לא כיבד את עמיתיו לתפקיד בכך שלא אפשר להם לשאול שאלות בעצמם".

"הנשיא טראמפ נתן לתקשורת יותר גישה לחייו מכל נשיא אחר בהיסטוריה. בניגוד לטענות של CNN, אין שום הוכחה גדולה יותר לכך מאשר האירוע שהתקיים היום" הוסיפה וטענה. "רק הם היו תוקפים את הנשיא על כך שלא תומך בחופש התקשורת במהלך אירוע שבו השיב ל-68 שאלות מ-35 כתבים שונים תוך שעה וחצי. העובדה ש-CNN גאים בדרך שבו העובד שלהם פעל היא לא רק מזעזעת, היא גם מדגימה את חוסר הכבוד שלהם לכל מי שעובד בממשל הזה. אנו עומדים מאחורי ההחלטה להשעות את הרשיון של האדם הזה. לא נקבל את ההתנהגות הבלתי ראויה הזו".

אקוסטה עצמו הכחיש את הטיעונים של סנדרס וטען כי "מדובר בשקר. היא תיארה תקרית שכלל לא קרתה בניסיון לנמק מהלך שמערער על הדמוקרטיה. אני לא 'אויב העם' כפי שטראמפ טוען, ואתם לא האויבים שלי. זה בלתי מקובל לטעון שאזרחים אמריקנים הם אויבים. כולנו אמריקנים, וכולנו באותו צד". גם ברשת CNN הגנו על אקוסטה וטענו כי "ההחלטה לאסור את כניסתו לבית הלבן הינה אקט של נקמה בשל השאלות המאתגרות שאקוסטה הטיח בפני הנשיא. זו ההחלטה חסרת תקדים שמאיימת על הדמוקרטיה, וארה"ב ראויה להתנהלות טובה יותר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
המסר ברור
נפלאות השכחה | 09-11-2018 5:20
כולם רואים. לפחות היה עומד מאחורי הטענה על הסגנון, ולא ממציא שטויות על מנת לתרץ המהלך. תיק תק תיק תק, השעון מתקתק והזמן רץ. שיהיה שנה שיהיה שנתיים,קח אפילו ארבע נוספות, ככה או ככה זה כלא אחרי זה.
2
תגובה ראויה
אבו צברי | 10-11-2018 22:13
ממשל טראמפ, בניגוד לממשל ביבי, יודע להתמודד עם תקשורת עויינת.