אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כמה עובדות. באמת יש רעב במדינת ישראל?!

הידעתם שכדי להינצל ממצב מביך זה, וכדי לא להזכיר חרפת רעב, המציאו תיכבוסת מילים וכבר לא משתמשים במילה רעב, אלא בביטוי "אי בטחון תזונתי". אם כן, אין רעב בישראל, אלא רק סתם אי בטחון תזונתי

כמה עובדות. באמת יש רעב במדינת ישראל?!
  (צילום: נתי שוחט/פלאש90)

– האם ידעתם שבעולם יש יותר מ-830 מיליון אנשים שסובלים מתת-תזונה? כנראה לא, וגם לו ידעתם, מה יכולתם לעשות.

– הידעתם שכל יום מתים מרעב בעולם יותר מ-30 אלף אנשים? כנראה שלא. אבל מה יכולתם לעשות עבורם? אמנם יש ארגוןNourish the Children מטעם החברה Nu Skin שפיתחה מזון מאוד מזין הנקרא Vitameal המתוכנן עבור ילדים רעבים, הסניף בישראל שולח אותו לעולם השלישי. תשאלו: למה לא לרעבים בארץ? הרי עניי עירך קודמים! ובוודאי תענו: כי אצלנו אין רעב.

– הידעתם שעל פי מוסד הביטוח הלאומי שליש מהילדים הם עניים, כלומר 800 אלף?

– הידעתם שמכל מדינות ה-OECD, אחוז העוני בישראל הוא הכי גדול?

– הידעתם שיש ילדים שהולכים לישון כמעט כל ערב רעבים, על אף ששני ההורים עובדים?

– הידעתם שיש אמהות שבערב אוספות שאריות של ירקות מהריצפה אחרי סגירת שוק הירקות?

– הידעתם שיש ילדים שהולכים יום יום לבית ספר בלי אוכל או רק עם לחם ומסתכלים בקנאה ובמבוכה בילדים אחרים שיש להם?

– הידעתם שיש ילדים שפונים יום יום לארגוני חלוקת מזון ונדחים כי אין לארגונים האלה די כסף לזון את כולם?

– הידעתם שכדי להינצל ממצב מביך זה, וכדי לא להזכיר חרפת רעב, המציאו תיכבוסת מילים וכבר לא משתמשים במילה רעב, אלא בביטוי "אי בטחון תזונתי". אם כן, אין רעב בישראל, אלא רק סתם אי בטחון תזונתי.

– הידעתם שעל פי דו"ח ביטוח לאומי, חמישית עם ישראל סובל מאי בטחון תזונתי: 9% מאי בטחון תזונתי קל או מתון, 11% מאי בטחון תזונתי חמור?

– הידעתם שעל פי דו"ח מבקר המדינה 9% מהילדים העניים גונבים מזון ו-12% אוספים אותו מהרצפה ומפחי אשפה?

– ואם לא ידעתם, כיצד יתכן שלא ידעתם שיש רעב?! או "אי בטחון תזונתי"?! – ואם ידעתם, כיצד אכלתם בשקט מידי יום ביומו?!

על כל פנים, עתה שאתם יודעים, הנכם יושבים מול צלחת מלאה כאשר אחרים יושבים מול צלחת ריקה, והנכם אוכלים עם פנים שוחקות, בחייכם עשירים ובבתיכם היפים, עם מצפון נקי. אך אל תטעו, ריבונו של עולם אינו רואה את הדברים ככה. ודאי הרווחתם את כפסכם ביושר, ואתם צוברים אותו ביושר, אך זה בדיוק הניסיון.

לכן תרמו כסף לארגונים שמחלקים מזון לרעבים. לכן פעלו למען חקיקת חוקים לטובת הרעבים. תהיו שליחים של הזן את העולם כולו בטובו.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
רעב כמו בעולם השלישי בטח אין אבל,
ד | 04-11-2018 16:14
לילדים בעקבות עוני,העדר תעסוקה והכנסה של ההורים,דיור בטוח ומוגן,המאמץ והחיפוש של ההורים להכנסות,כל אלו גורמים לדור השני,בגלל החסכים להזדמנות לא שווה בחינוך, חינוך העשרה ובריאות,וגורם לדור השני להיות עני כמו ההורים. ממש לא רעבים,כי לא חסורים ארגונים ועמותות לתת מזון. נהפוך הוא. העניים בערץ שמנים וסובלים מעודף משקל ושיעור גבוה של מחלות לב,כלי דם וסכרת. בגלל מזון בסיסי זול שלרוב לא בריא. מה שחסר,ההזדמנות לצאת ממעגל העוני כולל אלו שעובדים. וההזדמנות לילדים
2
איזה חוקים בדיוק ?
מנדל | 04-11-2018 17:15
איזה חוקים בדיוק תחקקו?, חוקים שאומרים שהעשיר חייב לשלם לעני? אם כן אז למה לי להיות עשיר? למה שאני אפסיק לעשות כסף כי גם ככה במצב כלכלי מסויים בחיים שלי אני גם ככה אתחיל להפסיד, בגלל כל החוקים שאומרים שרק בגלל שאני עבדתי קשה לקחתי סיכונים ולקחתי החלטות קשות ואפילו לא נוחות אני צריך לשלם לעניים? תחשבו על זה.