לא לשכוח: מזיזים את המחוגים לשעון חורף

שעון הקיץ יסתיים בלילה שבין מוצ"ש לראשון, כשמחוגי השעון יזוזו שעה אחורה בשעה 2:00 לפנות בוקר. שעון החורף שיחל אז יימשך 155 יום, עד לסוף חודש מרץ הקרוב. כך תוודאו שאתם מתעוררים בזמן

לא לשכוח: מזיזים את המחוגים לשעון חורף
  (צילום: שאטרסטוק)

ויפה שעה אחת קודם: שעון הקיץ יסתיים מחר, בלילה שבין מוצאי שבת (י"ח בחשון תשע"ט, 27.10.18) ליום ראשון (י"ט בחשון תשע"ט, 28.10.18). בשעה 02:00 לפנות בוקר מחוגי השעונים יזוזו שעה אחת אחורה לתחילת שעון החורף- שיחול בישראל למשך 155 יום.

שעון הקיץ המאוחר גרם לכך שזריחת החמה התאחרה עד לשעה 06:50 בבוקר, והקשתה על הפועלים המשכימים קום להתפלל שחרית כסדרה. במניינים המוקדמים נאלצו המתפללים להמתין עד לשעה 06:00 בבוקר וקצת אחרי, כדי להתעטף בטלית ולהניח תפילין, משום שקודם לכן עוד שרר חושך ברחובות, ורק בשעה הזו הותר הלכתית לקיים את המצוות.

במשרד הפנים ציינו כי שעון הקיץ נמשך השנה 210 יום, והוא יתחיל שוב ב-29 במרץ 2019 (כ"ב אדר ב' תשע"ט) כשמחוגי השעון יוקדמו בשעה. ״שעת האור הנוספת בשעון הקיץ הארוך שמסתיים השבוע תרמה לאזרחי המדינה, ותרמה תרומה גדולה לכלכלה ולמסחר" אמר שר הפנים אריה דרעי. "שעון החורף שיחל בסוף שבוע הקרוב, יסתיים לפני חג הפסח הבא״.

כך תוודאו שאתם מתעוררים בזמן

בעבר הזזת השעונים הייתה מלאכה מסובכת, כשכל שעון היה דורש כיוון נפרד באופן ידני. עם זאת, כיום התופעה פשוטה הרבה יותר, כששעונים דיגיטליים ומכשירים רבים המחוברים לרשת מתעדכנים באופן אוטומטי. ברוב הסמאטרפונים והמחשבים קיים "זמן רשת אוטומטי", אך אם אתם לא רוצים לבטוח בטכנולוגיה ניתן לעדכן באופן ידני ולכוון בעצמכם את השעון.

כדי לעשות זאת, כל מה שנדרש זה להיכנס לתפריט ההגדרות של המכשיר. באנדרואיד לוחצים על האפשרות "תאריך ושעה" ומשם מבטלים את קביעת השעה האוטומטית ומגדירים את השעה הנכונה. במכשירי אייפון נכנסים לתפריט ההגדרות ומשם לוחצים על "כללי"- שם מופיע תפריט "תאריך ושעה" בו ניתן לבטל את העדכון האוטומטי, לבחור את אזור הזמן הרצוי ("ירושלים") ולכוון את השעון לזמן החורף.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו