שר האוצר האמריקני: "אין לנו שותפה טובה מישראל"

שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין הגיע לביקור בישראל, במסגרתו יפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בדבריו הבהיר כי "אין לנו שותפה טובה יותר מישראל למלחמה במימון טרור". הצדדים צפויים לדון ביישום הסנקציות מול איראן

שר האוצר האמריקני: "אין לנו שותפה טובה מישראל"
  שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ן נפגש עם נתניהו (צילום: מתי שטרן\שגרירות ארה"ב)

שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין הגיע הבוקר (ראשון) לביקור בישראל, במסגרתו צפוי להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הביקור מהווה חלק ממסע במדינות המזרח התיכון, במהלכו מנוצ'ין יבקר בחמישה מדינות נוספות.

במסיבת עיתונאים שנערכה לפני הפגישה עם נתניהו, מנוצ'ין הביע את התרגשותו מהגעתו לישראל. "זהו ביקורי השלישי בישראל בשנה האחרונה" ציין. "בפעם הקודמת הייתי בפתיחת השגרירות האמריקנית בירושלים, ואני נרגש מאד להיות כאן". עוד איחל לראש הממשלה נתניהו יום הולדת שמח.

נתניהו ומנוצ'ין צפויים לדון בנושא האיום האיראני והסנקציות הכלכליות שארה"ב הטילה על איראן בעקבות הפרישה מהסכם הגרעין. "אין לנו שותפה טובה יותר מישראל למלחמה במימון טרור. אנחנו נדון ביישום הסנקציות שייכנסו לתוקף בתחילת נובמבר. זה חלק מכריע בהחלטתנו לצאת מהסכם הגרעין". בנוסף השניים ידונו בהסכם המיסוי בין ארה"ב וישראל, אשר נועד למנוע מיסוי כפחול על אזרחי ארה"ב החיים בארץ.

"יש לנו קשר נהדר עם ישראל. זה מקום נהדר להשקעות, בעיקר בתחום הטכנולוגיה" הוסיף מנוצ'ין. "אנחנו רוצים לוודא שנמשיך להשקיע בתשתיות כאן".

כאמור, הביקור הנוכחי מהווה את השלישי של מנוצ'ין בישראל בשנה האחרונה, והרביעי מאז שנכנס לתפקידו כשר האוצר האמריקני. במהלך הביקור בישראל מנוצ'ין היה אמור לבקר בחברת מובילאיי ולנסוע ברכב אוטונומי של החברה, אך הביקור בוטל על ידי השירות החשאי בארה"ב לאחר שהתברר שלחברה אין רכב אוטונומי משוריין. בממשל סירבו לאפשר למנוצ'ין לנסוע ברכב רגיל בעקבות כללי האבטחה החלים על הבכירים בבית הלבן.

מישראל מנוצ'ין יעשה את דרכו לקטאר להמשך ביקורו המדיני. השר האמריקני היה אמור להגיע גם לסעודיה ולהשתתף בכנס "דאבוס במדבר" הנערך שם, אך בשבוע שעבר הוא החליט יחד עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומזכיר המדינה מייק פומפאו לבטל את השתתפותו בעקבות המשבר שפרץ לאחרונה בין ארה"ב לסעודיה על רקע החיסול של העיתונאי ג'מאל חאשוג'י בשגרירות סעודיה בטורקיה.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו